فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
شناسه خبر : 217107
چاپ خبر

علی اف: جمهوری آذربایجان به آتش بس پایبند است

الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، ارمنستان را مسئول نقض اخیر آتش بس در قره باغ معرفی کرد و گفت: جمهوری آذربایجان به آتش بس پایبند است

علی اف: جمهوری آذربایجان به آتش بس پایبند است

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛ الهام علی اف در دیدار با روسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: « پس سفر شما به ارمنستان و اراضی اشغالی (جمهوری) آذربایجان و نیز در آستانه سفر جاری شما به (جمهوری) آذربایجان، ارمنستان بار دیگر در خط تماس اقدام تحریک آمیز علیه (جمهوری) آذربایجان انجام داد و در نتیجه آن، یک سرباز (جمهوری) آذربایجان کشته شد.

ارتش (جمهوری) آذربایجان همانند گذشته ، پاسخ متقابل داده است و نتیجه اش نیز برای شما روشن است.

وی افزود: این، از نظر من تعجب آور نیست. زیرا، ارمنستان همواره در آستانه هر برنامه مهمی و همچنین در آستانه سفرهای شما (روسای گروه مینسک)، عملیات خرابکاری انجام می دهد و ما این را چندین بار در سال های ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ شاهد بوده ایم و اکنون نیز شاهدیم. آنها بی تردید می دانند که ما به هر اقدام نظامی خرابکارانه علیه شهروندان و نظامیان خود، پاسخ متقابل خواهیم داد. به این وسیله (جمهوری) آذربایجان را تحریک می کنند تا بعدا ما را به نقض آتش بس متهم کنند.

رئیس جمهوری آذربایجان ادامه داد: اگر به روزشمار وقایع نگاه کنید، معلوم می شود که هر وقت ارمنستان سرباز ارتش (جمهوری) آذربایجان را می کشد، پاسخ متقابل آن را می بینید. به این ترتیب، بخاطر نقض اخیر آتش بس در خط تماس (قره باغ) ، مسئولیت به عهده ارمنستان است و ارتش اشغالگر ارمنستان در قبال هر حادثه ای که ممکن است روی دهد، مسئولیت دارد.»

علی اف در عین حال تاکید کرد: (جمهوری) آذربایجان به آتش بس پایبند است. اخیرا در خط تماس، آرامش نسبی حاکم بود که این نیز عامل مهمی برای تسریع روند گفتگوهاست. اما، رویدادهای اخیر آشکارا نشان می دهد که ارمنستان به هربهایی که باشد، برای برهم زدن فعالیت روسای گروه مینسک تلاش می کند. ارمنستان سعی دارد تمامی توجهات را به مسایل امنیتی جلب کند و از این رویدادها به عنوان بهانه ای برای مقصر جلوه دادن (جمهوری) آذربایجان استفاده می کند. این، کاملا بی عدالتی و باطل است.

پایگاه اینترنتی ریاست جمهوری آذربایجان افزود: « ایگور پوپوف، رییس روسی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا با تشکر از الهام علی اف بخاطر بیان این دیدگاه ها، گفت: «نقض جدی آتش بس در آستانه سفر روسای گروه مینسک ، موجب تاسف عمیق است. ما دربیانیه پایانی سفرمان، این وضعیت را منعکس خواهیم کرد.»

استفان ویسکونتی و ریچارد هوگلند، روسای فرانسوی و آمریکایی گروه مینسک و آنژی کاسپیرشک، نماینده ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز در این دیدار، دیدگاه های خود را بیان کردند و در این دیدار درباره وضعیت کنونی و چشم انداز آتی مذاکرات حل مناقشه قره باغ تبادل نظر شد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند