فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
شناسه خبر : 217107
چاپ خبر

علی اف: جمهوری آذربایجان به آتش بس پایبند است

الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، ارمنستان را مسئول نقض اخیر آتش بس در قره باغ معرفی کرد و گفت: جمهوری آذربایجان به آتش بس پایبند است

علی اف: جمهوری آذربایجان به آتش بس پایبند است

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛ الهام علی اف در دیدار با روسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: « پس سفر شما به ارمنستان و اراضی اشغالی (جمهوری) آذربایجان و نیز در آستانه سفر جاری شما به (جمهوری) آذربایجان، ارمنستان بار دیگر در خط تماس اقدام تحریک آمیز علیه (جمهوری) آذربایجان انجام داد و در نتیجه آن، یک سرباز (جمهوری) آذربایجان کشته شد.

ارتش (جمهوری) آذربایجان همانند گذشته ، پاسخ متقابل داده است و نتیجه اش نیز برای شما روشن است.

وی افزود: این، از نظر من تعجب آور نیست. زیرا، ارمنستان همواره در آستانه هر برنامه مهمی و همچنین در آستانه سفرهای شما (روسای گروه مینسک)، عملیات خرابکاری انجام می دهد و ما این را چندین بار در سال های ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ شاهد بوده ایم و اکنون نیز شاهدیم. آنها بی تردید می دانند که ما به هر اقدام نظامی خرابکارانه علیه شهروندان و نظامیان خود، پاسخ متقابل خواهیم داد. به این وسیله (جمهوری) آذربایجان را تحریک می کنند تا بعدا ما را به نقض آتش بس متهم کنند.

رئیس جمهوری آذربایجان ادامه داد: اگر به روزشمار وقایع نگاه کنید، معلوم می شود که هر وقت ارمنستان سرباز ارتش (جمهوری) آذربایجان را می کشد، پاسخ متقابل آن را می بینید. به این ترتیب، بخاطر نقض اخیر آتش بس در خط تماس (قره باغ) ، مسئولیت به عهده ارمنستان است و ارتش اشغالگر ارمنستان در قبال هر حادثه ای که ممکن است روی دهد، مسئولیت دارد.»

علی اف در عین حال تاکید کرد: (جمهوری) آذربایجان به آتش بس پایبند است. اخیرا در خط تماس، آرامش نسبی حاکم بود که این نیز عامل مهمی برای تسریع روند گفتگوهاست. اما، رویدادهای اخیر آشکارا نشان می دهد که ارمنستان به هربهایی که باشد، برای برهم زدن فعالیت روسای گروه مینسک تلاش می کند. ارمنستان سعی دارد تمامی توجهات را به مسایل امنیتی جلب کند و از این رویدادها به عنوان بهانه ای برای مقصر جلوه دادن (جمهوری) آذربایجان استفاده می کند. این، کاملا بی عدالتی و باطل است.

پایگاه اینترنتی ریاست جمهوری آذربایجان افزود: « ایگور پوپوف، رییس روسی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا با تشکر از الهام علی اف بخاطر بیان این دیدگاه ها، گفت: «نقض جدی آتش بس در آستانه سفر روسای گروه مینسک ، موجب تاسف عمیق است. ما دربیانیه پایانی سفرمان، این وضعیت را منعکس خواهیم کرد.»

استفان ویسکونتی و ریچارد هوگلند، روسای فرانسوی و آمریکایی گروه مینسک و آنژی کاسپیرشک، نماینده ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز در این دیدار، دیدگاه های خود را بیان کردند و در این دیدار درباره وضعیت کنونی و چشم انداز آتی مذاکرات حل مناقشه قره باغ تبادل نظر شد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 2. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 3. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 4. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 5. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 6. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 7. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 8. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا
 9. از غرفه های برتر نمایشگاه عرصه مستقیم کالای پاییزه تقدیر شد
 10. ابراز خرسندی پدر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا از افتخار آفرینی قهرمانان کاراته گیلان
 11. رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندر انزلی/ افزایش ۱۴۱ درصدی مواد نفتی در بندرانزلی
 12. واردات برنج های آلوده ادامه دارد/مردم از خرید برنج آلوده هندی و پاکستانی بپرهیزند
 13. آقای ترامپ غیرقابل پیش بینی است؛ ولی ما برای هر وضعیتی پیش بینی وبرنامه داریم/ تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است
 14. هر حرکت غلط در برجام با عکس‌العمل جمهوری‌اسلامی مواجه خواهد شد
 15. تبریک مدیر” جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان “به انتصاب شهردار رشت
 16. در هر شهری که استعداد فوتبال داشته باشد دفتری ایجاد می کنیم /برنامه های علی کریمی از اروپا هم جلوتر است
 17. ورود کمیسیون آموزش مجلس به موضوع اعتراضات داوطلبان به نتایج کنکور/ سازمان سنجش شفاف‌سازی کند
 18. جناح بندیهای سیاسی در شورا معنا ندارد/با مداخله اعضای شورا در عزل و نصب های شهرداری مخالفم/ رسیدگی به مشکلات بازنشستگان شهرداری رشت
 19. سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد
 20. سقوط دو کابین در تلکابین رامسر۷ مصدوم بجای گذاشت