فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
شناسه خبر : 217492
چاپ خبر

مردی که جسد همسرش را بعد از خفه کردن در باغی دفن کرد

اکرم با مادرش در یک منزل شریک بودند و من او را تحت فشار قرار دادم که سهم خانه‌اش را بفروشد تا بتوانم برای زندگی خود برنامه‌ریزی کنم تا اینکه حدود ۶ ماه قبل یک روز زمانیکه از منزل مادرش به خانه آمد

مردی که جسد همسرش را بعد از خفه کردن در باغی دفن کرد

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛ اوایل سال ۹۳ بود که خانواده زنی به نام اکرم با حضور در پلیس آگاهی تهران اعلام کردند که چند ماه است که از اکرم خبری ندارند و وی مفقود شده است.

یکی از اعضای خانواده اکرم در اظهاراتش به مأموران گفت: اکرم ۳۳ سال سن دارد و کارمند بانک است، او با پسری به نام شاهین ازدواج کرده و در منزل خودشان زندگی می‌کند، از چند ماه قبل (اواخر سال ۹۲) بود که اکرم تلفن‌همراهش را پاسخ نمی‌داد و هر بار که برای دیدن وی به منزلشان می‌رفتیم، شوهرش می‌گفت «اکرم نمی‌خواهد شما را ببیند، وی با شما مشکل دارد و دکتر نیز به وی گفته که شما را نبیند؛ نمی‌دانم اکرم کجاست»

وی از ماموران برای یافتن اکرم طلب کمک کرد.

با ثبت این شکایت و اعلام مفقودی اکرم، تیمی از مأموران اداره آگاهی برای یافتن وی دست به کار شده و در اولین گام، شاهین به اداره آگاهی احضار شد.

شاهین پس از حضور در اداره آگاهی در اظهاراتش به مأموران گفت که اکرم در خرداد ماه ۹۳ از وی طلاق گرفته است و مدارکی مبنی بر جدا شدن از اکرم را به پلیس ارائه داد.

مأموران در ادامه تحقیقات به اظهارات شاهین مشکوک شده و متوجه شدند که مدارک ارائه شده از سوی شاهین (شناسنامه و…) جعلی است که شاهین بازداشت شد.

شاهین در ابتدای دستگیری منکر هرگونه اطلاعی از اکرم شد اما در ادامه زمانیکه با شواهد و قرائن رو‌به‌ور شد لب به اعتراف گشود و مدعی شد: اکرم با مادرش در یک منزل شریک بودند و من او را تحت فشار قرار دادم که سهم خانه‌اش را بفروشد تا بتوانم برای زندگی خود برنامه‌ریزی کنم تا اینکه حدود ۶ ماه قبل یک روز زمانیکه از منزل مادرش به خانه آمد گفت که خانه فروش نرفته، من عصبی و با اکرم درگیر شدم، در نهایت گلویش را فشار داده و او جان باخت.

وی در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: پس از قتل اکرم، جسدش را همراه با یکی از دوستانم به یک باغ در فیروزکوه برده و آنجا دفن کردیم.

در ادامه رسیدگی به پرونده مشخص شد شاهین در شبی که در حال انتقال جسد اکرم به فیروزکوه بوده توسط پلیس‌راه جریمه شده است همچنین تحقیقات نشان داد اکرم به غیر از منزلی که با مادرش شریک بوده، املاک دیگری نیز داشته که شاهین با جعل مدارک و وکالت‌نامه جعلی املاک متعلق به اکرم، خودرو، تلفن‌همراه و دیگر مدارک همسرش را فروخته و به افراد دیگری منتقل کرده است.

در جریان تحقیقات درباره این پرونده چند نفر دیگر نیز درباره کلاهبرداری شاسایی شدند تا اینکه چند وقت قبل پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد اما با توجه به وجود چند ایراد و نقص و با توجه به اینکه مدارک از طریق دفترخانه رسمی جعل شده و در رابطه با آن تصمیمی گرفته نشده بود پرونده برای رفع نقص مجدداً به دادسرا اعاده شد.

در همین رابطه حسین روشن؛ وکیل مدافع خانواده مقتول درباره جزئیات رسیدگی به پرونده به خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به جرایم متعددی که پس از قتل توسط متهم و دوستان وی انجام شده و پیچیده شدن موضوع، جهت کشف تمامی حقایق و بررسی ابعاد گسترده جرایم، علی‌رغم سپری شدن سه سال از وقوع قتل درباره پرونده، تصمیم نهایی اتخاذ نشده و متهم با قرار بازداشت همچنان در ندامتگاه در بازداشت به سر می‌برد.

وی تصریح کرد: متأسفانه مشاهده می‌شود که متهمان پس از وقوع جرم اولیه به جای پشیمانی و گرفتن مشاوره برای اعلام اشتباه و جبران آن، برای مخفی کردن جرم اولیه خود مرتکب جرایم متعدد دیگری شده و همین موضوع باعث جریحه‎‌دار شدن احساسات خانواده مقتول و افراد جامعه می‌شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند