فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
شناسه خبر : 217557
چاپ خبر

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

برخی واحدهای تولیدی با حداقل ظرفیت مشغول فعالیت هستند/ کارخانه سیمان دیلمان تهدیدی برای محیط زیست نیست

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، گفت: کارخانه سیمان دیلمان یکی از برندهای معروف کشور در زمینه سیمان است و هیچ گونه آلودگی محیط زیستی برای آن منطقه ایجاد نمی کند و تنها مشکل دیلمان، راه دسترسی نامطلوب است که باید در آن زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد

برخی واحدهای تولیدی با حداقل ظرفیت مشغول فعالیت هستند/ کارخانه سیمان دیلمان تهدیدی برای محیط زیست نیست

به گزارش خبرگزاری کاسپین از رشت، علی منتظری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت روز صنعت و معدن برگزار شد به خبرنگاران، اظهار کرد: دهم تیر هر سال به نام روز صنعت و معدن نامگذاری شده و همه ساله مراسمی به جهت پاسداشت این روز و قدردانی و تجلیل از تلاشهای فعالین این حوزه برگزار می شود.

وی ضمن قدردانی از نقش رسانه ها در جهت اطلاع رسانی مسایل مربوط به حوزه صنعت و معدن عنوان کرد: پیگیری و انعکاس رسانه ها در خصوص رخدادهایی که این حوزه تولید رخ می دهد باعث نمود فعالیت ها و عملکردهای این بخش است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه واحدهای تولیدی استان گیلان در سال های گذشته با مشکلاتی روبرو بوده اند، اظهار کرد: تلاش ما در استان این بوده که با بهره گیری از همفکری و تعامل در کارگروه رفع موانع تولید، بتوانیم بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی را مرتفع کنیم تا این واحدها به تعطیلی کشانده نشوند و هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده آل راه زیادی در پیش داریم.

وی به موضوع حقوق و معوقات کارگران واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: برخی از واحدهای تولیدی استان با حداقل ظرفیت تولید خود مشغول فعالیت هستند و بدین جهت در پرداختی ها دچار مشکل می باشند که در جلسات کمیسیون کارگری پیگیر این موارد نیز هستیم.

منتظری، حجم سرمایه گذاری در استان گیلان را در سال های اخیر مطلوب خواند و گفت: استان به جهت وجود این سرمایه گذاری ها جزء رتبه های برتر کشور است و این سرمایه گذاری ها در زمینه صنایع سلولزی در گیلان بوده است.

وی در خصوص تعطیلی شهرک های صنعتی گیلان گفت: ملاک اداره صنعت، معدن و تجارت برای ارزیابی فعالیت واحدها، شهرک های صنعتی نیستند چون بیش از دو سوم واحدهای تولیدی در خارج شهرک های صنعتی قرار دارند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به فعالیت واحد های نساجی بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: صنایع نساجی بخش خصوصی که با استفاده از مواد پتروشیمی کار می کنند در استان فعال هستند و همچنین مهمترین تولید کنندگان فرش در استان را نیز داریم.

منتظری از افتتاح طرح های تولیدی در سال جاری خبر داد و گفت: مهمترین طرح ها در زمینه صنایع غذایی، سلولزی، صنایع دارویی و فولادی هستند و امید داریم واحدهای تولیدی که در حال حاضر با ظرفیت حداقلی کار می کنند به ظرفیت اصلی خود برسند تا بتوانند حقوق کارگران خود را به موقع پرداخت کنند.

وی در پاسخ به سوالی در زمینه ی وجود کارخانه سیمان دیلمان و مشکلات ساکنین اطراف این کارخانه گفت: کارخانه سیمان دیلمان یکی از برندهای معروف کشور در زمینه سیمان است و هیچ گونه آلودگی محیط زیستی برای آن منطقه ایجاد نمی کند و تنها مشکل دیلمان، راه دسترسی نامطلوب است که باید در آن زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان وجود کارخانه های سیمان را موجب اشتغال پایدار خواند و اظهار کرد: ایجاد کارخانه های سیمان اقدام به یک سرمایه گذاری بلند مدت است که اشتغال پایدار ایجاد می کند و این امر برای منطقه لوشان و دیلمان صورت پذیرفته است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند