Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – سه درصد از پزشکان حذف شوند
فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
شناسه خبر : 217566
چاپ خبر

رئیس سابق انجمن جراحان ارتوپدی ‌ایران؛

سه درصد از پزشکان حذف شوند

رئیس سابق انجمن جراحان ارتوپدی ‌ایران گفت:نباید ارتباط مستقیم مالی بین پزشک و بیمار باشد زیرا به‌همین علت وقتی پزشکی حق ویزیت زیاد دریافت می‌کند نسبت به پرداخت هر مبلغی مردم معترض می‌شوند و این مسئله باعث می‌شود تا اعتماد و اطمینان پزشکان شکسته شود

سه درصد از پزشکان حذف شوند

به گزارش خبرگزاری کاسپین؛غلامعلی عکاشه در گفت‌وگویی، با اشاره به اینکه برای راضی بودن مردم باید روابط بین پزشک و بیمار مناسب باشد، اظهار داشت: بیمار باید پزشک را امین خود بداند و این حس باید در بیمار ایجاد شود که پزشک معالجش‌ نزدیک‌ترین شخص به او بوده و به دور از هر گونه مسائل مالی و اندیشه‌های دیگر به کار طبابت‌ فرد بیمار می‌پردازد‌ و در نهایت جامعه باید به گونه ای باشد که ابزارهای‌ عمومی‌اش در اختیار سلامت قرار بگیرد.

عکاشه با بیان اینکه جامعه پزشکی سلامت مردم و جامعه را می‌خواهد، افزود: اگر سه درصد از پزشکان به عمد یا غیر عمد خلاف‌هایی را مرتکب می‌شوند سازمان نظام‌پزشکی باید در این موارد ورود پیدا کرده و با توقیف، تنبیه‌ یا حتی اخراج باعث خراب شدن وجهه‌ دیگر پزشکان در جامعه نشود.

وی با اشاره به اینکه بنده در زمان قبل از انقلاب یک پزشک عمومی بودم، اظهارداشت: در بین سال‌های ۵۷ تا ۶۷ تا پایان جنگ تعداد پزشکان در کشور کم بود و به دلیل نیاز بالای کشور این گروه سرمایه مملکت محسوب می‌شدند و آنها نیز خدمت صادقانه انجام می‌دادند و جامعه حرمت آنها را نیز حفظ می‌کرد.

رئیس سابق انجمن جراحان ارتوپدی ‌ایران تاکید کرد: پزشکان از لحاظ مالی تامین بوده و افرادی که در مناطق دور مشغول به خدمت هستند از امتیازات خاصی باید برخوردار باشند و در این صورت حرمت پزشکان حفظ می‌شود.

عکاشه ادامه داد: در گذشته حرمت و اعتبار پزشکی که در مناطق محروم طبابت می کرد با فرد ساکن تهران یکسان بود و اعتبار و ارزش فردی که در منطقه دور افتاده خدمت می‌کرد با یک پزشک ساکن تهران برابری می‌کرد.

عضو هیأت مدیره جامعه جراحان و عضو هئیت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ‌ایران با بیان اینکه در زمان‌های قدیم ارزش پزشکی به قدری بود که همه از آن استقبال کرده و این کار یک خدمت بزرگ می‌دانستند، افزود: اگر شرایط به گونه ای باشد که فشار از بالا و مقاومت از پایین باعث شود که مساله واسطه گری ناسالم برای پزشکان پیش بیاید این مسئله به علت زیاد خواهی آنها نخواهد بود.

عکاشه ادامه داد: مقامات معتقدند که نباید ارتباط مستقیم مالی بین پزشک و بیمار ایجاد شود و به همین علت وقتی پزشکی حق ویزیت زیادی دریافت می‌کند نسبت به پرداخت هر مبلغی مردم معترض می‌شوند و این مسئله باعث می‌شود تا اعتماد و اطمینان و شرافت اقشار مختلف پزشکان شکسته شود.

سازمان نظام پزشکی نباید مکانی برای بازخواست و تنبیه پزشکان باشد

عضو هئیت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ‌ایران با بیان اینکه هنگامی که پزشکان خلاف‌های مالی و غیر مالی انجام می دهند درنهایت تحت شعاع قرارمی‌گیرند، افزود: یک سازمان نظام پزشکی مقتدر در آینده می‌تواند مسائل حقوقی‌ پزشکان را در درون سازمان مانند یک خانواده حل کند و آنها نیز از سازمان نظام پزشکی در مورد مسائل و مشکلات مختلف‌شان راهنمایی بگیرند.

به گفته وی سازمان نظام پزشکی نباید مکانی برای بازخواست و یا تنبیه برای پزشکان باشد بلکه باید در روزهای تنهایی مانند خانواده به ما مراجعه تا ظلمی که با آنها وارد شده را در این سازمان مطرح کنند، همچنین این سازمان باید از اعمال نظر جدی برخوردار باشد تا در مقابل شدیدترین تنبیهات بهترین پشتیبان و حامی پزشکان باشد.

سازمان نظام پزشکی باید مقتدر و جایگاه بالایی داشته باشد

عکاشه با بیان اینکه متأسفانه نظام پزشکی ما به یک دادگاه غیرعادل روی آورده است، افزود: سازمان نظام پزشکی باید به گونه‌ای عمل کند تا اگر پزشکی بخواهد پرونده‌ای را در جهت خواست خودش تغییر دهد از یک جایگاه ویژه‌ای برخوردار باشد و اگر نظام پزشکی ما مقتدر باشد می‌تواند حقوق دعاوی پزشکان در خصوص مسائل مختلف مالی و فردی را اجرا کند تا در نهایت سازمان نظام پزشکی از حقش دفاع کند.

عضو هیأت مدیره جامعه جراحان و عضو هئیت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ‌ایران اظهار کرد: مردم ما سلامت را از بخش درمانی حاکمیت و سازمان نظام پزشکی خواستار بوده و امروزه آسیب‌های روانی و جسمی مشکلاتی را برای جامعه ایجاد کرده که مردم رفع همه این مسائل را از پزشکان خواستار هستند. همچنین در کنار جامعه پزشکی کادر غیراداری‌، پرستاران و افراد غیر پزشک مشغول به فعالیت هستند و می‌توانند کمک بزرگی به بخش سلامت جامعه داشته باشند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اندر حکایت وضعیت بهداشت و درمان در گیلان
 2. احیای بناهای میراثی، فرصت مغفول مانده گردشگری است
 3. پیشگیری از افسردگی در جامعه
 4. زمینه قانونمند شدن فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی ضروریست
 5. پیام تسلیت درگذشت ابوی گرامی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان
 6. بودجه ۹۷ شهرداری رشت قابلیت تحقق داشته باشد
 7. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 8. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 9. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 10. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 11. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 12. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 13. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 14. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 15. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 16. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 17. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 18. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 19. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 20. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است