فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱
شناسه خبر : 217608
چاپ خبر

دیدار استاندار گیلان با هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان

استاندار گیلان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان دیدار کرد

دیدار استاندار گیلان با هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، صبح امروز (پنج شنبه ) دکتر محمد علی نجفی با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان دیدار و گفتگو کرد .

استاندار گیلان در این جلسه که به منظور تشریح برنامه های روزخبرنگار برگزار شد با قدردانی از زحمات  خانه مطبوعات گیلان در پی گیری مسائل صنفی و تقویت فضای رسانه ای استان اظهار داشت : با تلاش های خوب صورت گرفته حوزه کاری  خانه مطبوعات گسترده تر شده و زیرساخت ها در جهت شکوفاتر شدن آن در حال مهیا است .

دکتر نجفی بیان نقد را حق رسانه و مطبوعات دا نست و  گفت : جامعه رسانه ای و مطبوعات استان بزرگوار هستند چون نارسایی ها  زیاد است اما خدمات انجام شده  و مشکلات را درکنار هم منعکس می کنند. دکتر نجفی بر ضرورت توجه به مقوله آموزش  خبرنگاران و جوانان اهل قلم و تقویت روابط عمومی های استان تاکید کرد و افزود :  سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات لازم در بخش آموزش خبرنگاران  را در نظر گیرد تا با همکاری خانه مطبوعات ، اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و استانداری دوره های آموزشی برگزار شود.

وی  گفت: بهترین راه مقابله با شبکه ها   اجتماعی معاند توجه به تقویت مسائل فرهنگی و آموزشی خبرنگاران داخل استان و تلاش برای افزایش سواد رسانه ای  جامعه است.

دکتر نجفی مردم گیلان را مردمانی هوشمند و قدر شناس توصیف کرد و افزود اثرگذاری این رسانه ها پس از مدتی به دلیل انتشار اخبار بی محتوی و دروغ از دست میرود.

وی بهره گیری مناسب از فضای مجازی برای بیان توفیقات و انتقال دستاوردها را لازم دانست و گفت : اطلاع رسانی مناسب و انعکاس واقعیتها بسیاری از شایعات را کاهش می دهد.

وی بر ضرورت فرهنگ سازی  عمومی تاکید کرد و افزود : صدا و سیما ، سازمان تبلیغات ، اداره کل فرهنگ و ارساد اسلامی و روحانیون عزیز  می توانند نقش تاثیر گذاری را در فرهنگ سازی عمومی  ایفاء کنند . استاندار گیلان همچنین از ادامه کمک برای انجام بیمه تکمیلی خبرنگاران استان خبر داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست با بیان اینکه در سال گذشته تنها بعضی از استانها موفق به برگزاری مراسم روز خبرنگار شدند افزود : خوشبختانه با حمایت های دکتر نجفی مراسم  استانی روز خبرنگار در ۴ سال اخیر به خوبی در استان برگزار شد .

فاضلی  با بیان اینکه کیفیت از دل کمیت بیرون می آید افزود : مطبوعات باید قابل رقابت بوده  و در این عرصه خود را نشان دهند  .

حسین داداشی رییس هیات مدیره ی خانه مطبوعات گیلان در دیداری اعضای هیات مدیره ی این موسسه با استاندار گیلان که با محوریت برگزاری مراسم روز خبرنگار انجام شد ، گفت : در چهارمین سال از دوره ی دولت تدبیر و امید هستیم و در طول سالهای گذشته مراسم روز خبرنگار را بدون دغدغه و با حمایت های معنوی و مادی استاندار محترم و تعامل و هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه ی استانداری برگزار کردیم و امیدواریم که بتوانیم امسال نیز این مراسم را به نحو شایسته برگزار کنیم.
داداشی با بیان اینکه تنها برخی از استانهای کشور همایش و مراسمی تحت عنوان گرامیداشت روز خبرنگار را اجرا می کنند ، اظهار داشت : برخی از استانها حتی استانهای همجوار گیلان نتوانسته اند هدایای روز خبرنگار را تهیه و پرداخت کنند و اینکه استان گیلان در طول سالهای مختلف این عملکرد را برای تقدیر از اصحاب رسانه به جهت مساعدت ویژه استاندار داشته جای قدردانی دارد.
داداشی اضافه کرد :در زمینه ی بحث بیمه تکمیلی نیز با عنایت حضرتعالی (دکتر نجفی )توانستیم گامهای خوبی برداریم و امیدواریم که این حمایت همچنان پابرجا باشد .
رییس خانه مطبوعات گیلان با ارایه ی آماری از تعداد رسانه های مکتوب و مجازی گیلان عنوان کرد :حدود ۳۰۰ رسانه در استان فعالیت دارند که شامل ۱۶۱ نشریه مکتوب ، ۸۸ پایگاه خبری ، ۱۵ خبرگزاری و ۳۳ سرپرستی می باشند و این تعداد رسانه های فعال و بروز استان محسوب می شوند.
وی ضمن پیشنهاد تشکیل کارگروه رسانه ای به جهت پیشگیری از چالش ها در زمینه ی فضای مجازی رسانه گفت : با گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی این امکان وجود دارد که در این عرصه با چالش های جدی مواجه شویم و پیشنهاد می گردد در حوزه ی معاونت سیاسی و اجتماعی کارگروهی متشکل ازکارشناسان و مدیران ذیربط ایجاد شود تا بحث سواد رسانه ای و شیوه های آگاهی عموم از اخبار صحيح جدی تر گرفته شده و فرهنگ سازی گردد.

کریم خورسندی مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت های استاندار گیلان با بیان گزارشی از اقدامات خانه مطبوعات استان اظهار کرد : هیات مدیره ی این دوره ی خانه مطبوعات گیلان چه اعضای حاضر و چه اعضایی که در این جمع نیستند تلاش کردند تا فعالیت های خوبی را در حد توان برای اصحاب رسانه انجام دهند و امیدواریم که در باقیمانده عمر فعالیت هیات مدیره کنونی بتوانیم مثمر ثمر باشیم.
وی با بیان اینکه اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان جزیی از اصحاب رسانه گیلان هستند گفت : در حقیقت ما خود از قشر و صنف رسانه هستیم و به دغدغه های اصحاب رسانه واقفیم و تلاش ما این است که با مساعدت و یاری نهادها ، معضلات اصحاب رسانه را مرتفع نماییم.
خورسندی به اقدامات انجام شده خانه مطبوعات از سال گذشته تا کنون اشاره کرد و افزود : ترغیب خبرنگاران برای عضویت در این موسسه ، پالایش و شناسایی خبرنگاران ، تشکیل کمیته های پنجگانه حقوقی ، رفاهی ، آموزشی ، انضباطی و فرهنگی به جهت تقسیم وظایف در هیات مدیره و ایجاد انگیزه در خبرنگاران ، برپایی مسابقات ورزشی و همایش پیاده روی فعالان رسانه ای ، اعزام خبرنگاران به نمایشگاه مطبوعات ، برپایی دو همایش رسانه و انقلاب و رسانه و انتخابات و تشکیل کلاس های آموزشی از جمله عملکردهای خانه مطبوعات گیلان در طول یکسال گذشته بوده است.
مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان در پایان از حمایت های استاندار گیلان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در خصوص اصحاب رسانه و خانه مطبوعات تشکر کرد.
گفتنی است در ادامه هر یک از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان در خصوص موضوعاتی چون بحث آموزش رسانه ، یارانه مطبوعات ، تعامل دستگاهها و نهادهای اجرایی با خبرنگاران مواردی را بیان کردند .


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. پرفروش‌ترین گوشی‌ها در فصل دوم ۲۰۱۷
 2. امام جمعه جدید شهرستان لاهیجان معرفی شد
 3. ایجاد سایتهای معدنی اثرات تخریبی را به شدت کاهش خواهد داد
 4. ابلاغ زمان شروع به کار شوراهای شهر و روستا به فرمانداری / اعلام زمان برگزاری مراسم تحلیف
 5. رای اعتماد به وزرا یکشنبه صبح انجام می شود / تشریح برنامه ریزی هیات رئیسه مجلس برای سهولت در رای گیری
 6. مرگ کودک ۴ ساله ساروی در اثر سقوط در چاه کشاورزی
 7. ارزیابی عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت از توانایی های اجرایی کابینه پیشنهادی دوازدهم / زنگنه شیخ الوزرا است
 8. سازمان میراث فرهنگی در پی تعریف درآمدهای پایدار باشد/ آیین‌نامه‌های برنامه ششم هرچه سریعتر تدوین شود
 9. نحوه برگزاری جشنواره ملی مطبوعات گیلان در منطقه آزاد انزلی مورد بررسی قرار گرفت
 10. امضای تفاهم نامه ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی، دامی و شیلاتی در گیلان
 11. تخصیص تسهیلات بانکی یارانه دار برای اجرای طرح های فرآوری و بسته بندی چای
 12. ساری رتبه سوم سرانه شهری را در کشور به خود اختصاص داده است/تجلیل از خبرنگاران گزینشی نباشد
 13. پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی/ آخرین وضعیت مقری که داعش از آن فیلم ارسال کرد
 14. ناديده گرفتن محدوده‌هاي شنا در دريا، ناديده گرفتن حق زندگي است
 15. وزارت اطلاعات از مسائل سیاسی و جریانی دور بوده است
 16. فحاشی به ظریف در صحن علنی مجلس
 17. شهیدان بلباسی و حججی نمونه بارز فعالان اردوهای جهادی هستند
 18. پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است
 19. تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی
 20. استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان