فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۶
شناسه خبر : 217710
چاپ خبر

مجری برگزاری نمایشگاه:

نمایشگاه صنایع دریایی منطقه آزاد انزلی فرصتی مغتنم برای فعالان این عرصه است

مجری برگزاری نمایشگاه صنایع دریایی در استان گیلان خبر داد : نمایشگاه تخصصی بین المللی شیلات، آبزیان، صیادی، تجهیزات و صنایع وابسته ، دهم لغایت سیزدهم مرداد ماه جاری در مرکز نمایشگاههای بین المللی منطقه آزاد انزلی برگزار می شود

نمایشگاه صنایع دریایی منطقه آزاد انزلی فرصتی مغتنم برای فعالان این عرصه است

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، محمود بندرچی مدیر عامل شرکت “رستاک پاد ویژن”عضو رسمی انجمن برگزارکنندگان نمایشگاه بین المللی ایران در جمع خبرنگاران در خصوص برپایی نخستین نمایشگاه تخصصی شیلات، آبزیان، صیادی، تجهیزات و صنایع وابسته در مرکز نمایشگاهی منطقه ازاد انزلی اظهار داشت :

با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی، شرکت سرمایه گذاری و توسعه انزلی و با حمایت و مشارکت اداره کل شیلات استان گیلان نخستین  نمایشگاه تخصصی بین المللی شیلات، آبزیان، صیادی، تجهیزات و صنایع وابسته ، دهم لغایت سیزدهم مرداد ماه جاری در مرکز نمایشگاههای بین المللی منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.

وی افزود : بیش از ۶۰ شرکت داخلی و خارجی در دو نمایشگاه همزمان صنایع دریایی ، دریانوردی ، بنادر و تجهیزات وابسته و شیلات ، آبزیان ، صیادی ، تجهیزات و صنایع وابسته شرکت خواهند کرد .

بندرچی با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته ، برپایی این نمایشگاه با همکاری سازمان شیلات کشور و استان گیلان کلید خورد گفت : به جهت اینکه این نمایشگاه نخستین دوره از برپایی چنین نمایشگاهی در استان گیلان است و با سختی های خاص خود روبرو بود و امیدواریم که یک نمایشگاه درخور و شایسته در زمینه ی صنایع دریایی و شیلات با حضور شرکت های خارجی برپا شود.

وی ادامه داد : از کشورهای نروژ، دانمارک، فرانسه، لهستان، چین، جمهوری آذربایجان، آلمان، ترکیه، ایتالیا و سنگاپور در کنار نهادها ، سازمان های دولتی و بخش خصوصی فعال در حوزه صنایع دریایی حضور دارند.

مدیر عامل شرکت رستاک پاد ویژن اضافه کرد : در طول برگزاری و در حاشیه ی نمایشگاه ، کارگاههای آموزشی توسط سازمان دریایی نیز برگزار خواهد شد ، جشنواره طبخ غذای آبزیان که با ابتکار و همت سازمان شیلات گیلان برگزار می شود ، اولین کارگاه توانمندی های سازمان صنایع دریایی در صنعت گردشگری ، معرفی محصولات و موتورهای تولید داخل و سیستم های رانش دریایی ، شبیه سازی آموزش دریایی و نقش آنها در افزایش ایمنی و کاهش ریسک در صنایع دریایی و توانمندی های سازمان صنایع دریایی در تولید موتورها با کاربرد دریایی از عناوین کارگاههای مذکور است .

بندر چی افزود : همچنین کارگاه آموزشی پرورش ماهی در قفس توسط شرکت  آکوالاین و آکوا گروپ از کشور نروژ برگزار خواهد شد .

وی با اشاره به بخش های  نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، صیادی، تجهیزات و صنایع وابسته گفت : غذای آبزیان -پودر ماهی -دارو و مکمل های غذایی – پرورش ماهی و میگو – محصولات فرآوری شده شیلاتی – تولید کنسرو و صنایع بسته بندی –  تولید ماهیان تزئینی – پرورش ماهیان سردآبی وگرم آبی – سردخانه های نگهداری و سیستمهای برودتی – تجهیزات و ماشین آلات شیلاتی – نشریات تخصصی – بانک و بیمه -سازمانها و ارگانهای دولتی مرتبط با شیلات  از بخش های نمایشگاه مذکور است.

بندرچی همچنین در زمینه ی نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی، بنادر، دریانوردی و صنایع وابسته عنوان کرد : بنادر و کشتیرانی – صنایع تعمیر و ساخت کشتی ، صنایع فراساحلی ، خدمات دریایی و بندری ، سازندگان و تأمين کنندگان تجهيزات دريايي  ، خدمات مشاوره و مهندسی : اقیانوس شناسی و علوم جوی و تحقيقات و آموزش دريايياز بخشهای نمایشگاه می باشد.

حمیدرضا گرد پور قائم مقام شرکت رستاک پاد ویژن نیز در خصوص برگزاری این دو نمایشگاه اظهار داشت : استقبال شرکت های استان گیلان برای حضور در نمایشگاه تخصصی کمرنگ بوده است و امیدواریم که با اطلاع رسانی های بیشتر ، تولید کنندگان و فعالان عرصه های شیلات و صنایع دریایی به اهمیت برگزاری چنین نمایشگاههای تخصصی در منطقه آزاد انزلی به جهت توسعه و رونق استان واقف شوند .

وی همچنین از مانور دریایی در نظر گرفته در حاشیه نمایشگاه خبر داد و گفت : مانور دریایی توسط تاکسی دریایی ساخته شده در صنایع دریایی شهید تمجیدی از برنامه های ایام نمایشگاه خواهد بود .

گردپور از متخصصان و علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه در روزهای برگزاری نمایشگاه دعوت کرد .

گفتنی است نخستین نمایشگاه صنایع دریایی دهم لغایت سیزدهم مردادماه به مدت سه روز در مرکز نمایشگاههای بین المللی منطقه آزاد  انزلی برگزار خواهد شد .

 


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند