فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۴
شناسه خبر : 217713
چاپ خبر

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد:

توسعه اقتصاد دریامحوری در گیلان در دستور کار قرار دارد

مدیرکل شیلات گیلان از برنامه ریزی برای تولید سه هزار و ۵۰۰ تن ماهی در قفس تا پایان امسال در استان بر اساس برنامه ابلاغی راهبرد اقتصاد مقاومتی خبر داد

توسعه اقتصاد دریامحوری در گیلان در دستور کار قرار دارد

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، اسحاق شعبانی  در نشست خبری نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی، بنادر و شیلات و تجهیزات وابسته در منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر اظهار کرد: پروژه پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از ۱۰ پروژه مهم تعریف شده در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی ، از مهمترین فعالیت های شیلات در راستای افزایش تولید و سرانه مصرف در کشور است .
وی با اشاره به استقرار قفس در دریای خزر افزود: سازمان شیلات با افزایش ۱۰ برابری سرانه مصرف از ابتدای تاسیس آن در سال ۵۷ تا کنون ، در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداشته و توانسته سرانه مصرف یک کیلوگرم در سال ۵۷ را به ۱۰ کیلو و ۶۰۰ گرم در سال ۹۵ افزایش دهد.
شعبانی با اشاره به اینکه تولید ۴۵ هزار تن ماهی در دریا تا پایان برنامه ششم توسعه در دستور کار شیلات گیلان قرار دارد، تصریح کرد: سال گذشته با تولید و صادرات یکصد و ۱۰ هزار تن ماهی در دریا و بخش آبزی پروری کشور، ۵۰۰ میلیون دلار ارز وارد کشور شد .
مدیرکل شیلات گیلان در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی، بنادر و شیلات و تجهیزات وابسته در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه به دلیل حضور شرکت های خارجی بویژه از کشور نروژ در جهت توسعه روابط برای توسعه پرورش ماهی در قفس برای شیلات بسیار اهمیت دارد.
شعبانی با اشاره به برگزاری جشنواره طبخ غذا در جهت آموزش طبخ سالم ماهی و کارگاه آموزش پرورش ماهی در قفس توسط شرکت نروژی حاضر در این نمایشگاه به عنوان برنامه های جانبی آن افزود: تبادل تجربیات و توسعه روابط در حوزه آبزی پروری در آب های داخلی ، افزایش سرانه مصرف ماهی به عنوان یک غذای ارگانیک در سفره مردم و همچنین توسعه همه جانبه روابط با کشورهای هدف همچون روسیه و کشورهای منطقه اوراسیا از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه بین المللی است .
وی با اشاره به تخصصی بودن این نمایشگاه در حوزه شیلات و دریانوردی یادآور شد: تا کنون پرورش دهندگان دریایی سرد آبی و گرم آبی و همچنین ماهیان خاویاری و تولیدکنندگان، واردکنندگان تجهیزات و لوازم آبزی پروری در حوزه پرورش ماهی در قفس و تامین تجهیزات آن برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند که حضور کشورهای حاشیه خزر در این نمایشگاه به عنوان اولویت های اول ما بود.
به گفته ی این مقام مسوول ، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه دریادار رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی و صالحی رئیس سازمان شیلات حضور خواهند داشت.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند