فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
شناسه خبر : 217823
چاپ خبر

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع اعلام کرد :

ساخت افزون بر ۱۷۰ فروند شناور در صنایع دریایی کشور

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس سازمان صنایع دریایی، از ساخت و تولید افزون بر ۱۷۰ فروند شناور در صنایع دریایی کشور خبر داد

ساخت افزون بر ۱۷۰ فروند شناور در صنایع دریایی کشور

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، دریادار دوم امیر رستگاری شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه بین المللی دریانوردی، صنایع دریایی ، بنادر و شیلات، آبزیان، صیادی و صنایع وابسته در منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر اظهار کرد: این شناورها در انواع مختلف یدک کش ها، نفر برها ، بارج ها و شناورهای صیادی و شناورهای نظامی تولید شده که آخرین آنها ، شناور کاوشگر دریایی خلیج فارس بود که سال گذشته به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی کشور تحویل شد.

وی گفت : مناطق آزاد به عنوان بستری مناسب برای توسعه و رونق بخش های اقتصادی ،تجاری هستند و در صورت ایفای نقش خود در مناطق می توانند برای کشور نیز تاثیر گذار باشند.

رستگاری افزود :مناطق آزاد با ارایه ی تسهیلات جاذبه های خوبی را برای سرمایه گذاران ایجاد می کنند و شرایط سرمایه گذاری به سه عامل اساسی نیاز دارد و آن این است که سرمایه داران به این نتیجه برسند که در هر کشوری ثبات سیاسی، ثبات اقتصادی و ثبات امنیتی به عنوان سه رکن اساسی در ایجاد سرمایه گذاری وجود داشته باشد .

وی با بیان اینکه امروزه حوزه های دریا و اقیانوسی از جاذبه های اقتصادی محسوب می شوند افزود : در تحقیقی جهانی که صورت گرفته با چشم انداز افق ۲۰۳۰ و با جمعیت ده میلیارد نفر در جهان ،این جمعیت نیاز به غذا ،مواد خام و .. دارد و در این برآورد به این نتیجه رسبدند که بیش از ۴۰ میلیون شغل در حوزه ی دریایی ایجاد خواهد شد و ۳ هزار میلیارد  دلار حجم چرخش مالی در حوزه ی اقتصاد دریا پیش بینی شده است .

رستگاری ادامه داد : ۳۳ درصد این رقم به حوزه فرآوردهای نفتی و استحصال مواد نفتی تعلق دارد ،همچنین  ۲۶ درصد از این رقم به گردشگری دریایی ،۱۳ درصد این رقم  به خدمات دریایی ،۱۱ درصد تامین تحهیزات دریایی و صنایع سازنده خواهد بود .

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد :تا سال ۲۰۵۰ میلادی حمل و نقل دریایی ۳ برابر رشد خواهد کرد و این حوزه زنجیره ای است از شناورها و ناوگان تجاری و نیاز به امنیت نظامی خواهد داشت .

رستگاری با بیان اینکه حوزه ی صنایع تبدیلی در حوزه ی دریایی بسیار حایز اهمیت است گفت : صنایع تبدیلی در بنادر بسیار مهم است و کشور ما در حساس ترین آبراه جهان از نظر ژءوپلتیکی قرار دارد و باید این موقعیت را مدیریت کنیم.

وی گفت : بحث پس کرانه بسیار حایز اهمیت است چون ما این امتیاز را به عنوان کریدور شمال به جنوب قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد : فنون جاده سازی و راهسازی در کشور ما وجود دارد و باید به سرعت از این ظرفیت ها بهره گیری کنیم. اگر بتوانیم از طریق حوزه قفقاز و جاده ابریشم جابجایی بار را انجام دهیم  توانستیم در بخش مبادلات تجاری موفق عمل کنیم.

وی خاطر نشان کرد : این مبادلات به دنبال خود پایداری صلح و سرمایه را به ارمغان می آورد و از بحث ترانزیت به درآمد پایدار خواهیم رسید.

رییس سازمان صنایع دریایی گفت : امروز سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح توانسته است  در حوزه غیر نظامی نیز فعالیت های خوبی داشته باشد.ساخت ۱۷۰ فروند انواع شناورهای دریایی ،صیادی و کاوشگر اقیانوس شناسی دستاوردهای خوبی است و در حوزه  صنایع دریایی ،صنایع دریایی شهید تمجیدی را داریم و امیدواریم که بتوانیم که در همین بندر کاسپین که آبخور زیادی دارد این صنایع را فعال نماییم.

وی تصریح کرد : با وجود منابع و نیروهای انسانی متخصص که در استان گیلان وجود  دارد وزارت دفاع نیز این آمادگی را دارد که با استفاده از توانمندی های مذکور حوزه های ساخت تجهیزات را در برنامه خود قرار دهد و بحث حمایت از سازندگان داخلی در حوزه ی صنایع دریایی و ساخت قطعات باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور