فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
شناسه خبر : 217823
چاپ خبر

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع اعلام کرد :

ساخت افزون بر ۱۷۰ فروند شناور در صنایع دریایی کشور

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس سازمان صنایع دریایی، از ساخت و تولید افزون بر ۱۷۰ فروند شناور در صنایع دریایی کشور خبر داد

ساخت افزون بر ۱۷۰ فروند شناور در صنایع دریایی کشور

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، دریادار دوم امیر رستگاری شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه بین المللی دریانوردی، صنایع دریایی ، بنادر و شیلات، آبزیان، صیادی و صنایع وابسته در منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر اظهار کرد: این شناورها در انواع مختلف یدک کش ها، نفر برها ، بارج ها و شناورهای صیادی و شناورهای نظامی تولید شده که آخرین آنها ، شناور کاوشگر دریایی خلیج فارس بود که سال گذشته به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی کشور تحویل شد.

وی گفت : مناطق آزاد به عنوان بستری مناسب برای توسعه و رونق بخش های اقتصادی ،تجاری هستند و در صورت ایفای نقش خود در مناطق می توانند برای کشور نیز تاثیر گذار باشند.

رستگاری افزود :مناطق آزاد با ارایه ی تسهیلات جاذبه های خوبی را برای سرمایه گذاران ایجاد می کنند و شرایط سرمایه گذاری به سه عامل اساسی نیاز دارد و آن این است که سرمایه داران به این نتیجه برسند که در هر کشوری ثبات سیاسی، ثبات اقتصادی و ثبات امنیتی به عنوان سه رکن اساسی در ایجاد سرمایه گذاری وجود داشته باشد .

وی با بیان اینکه امروزه حوزه های دریا و اقیانوسی از جاذبه های اقتصادی محسوب می شوند افزود : در تحقیقی جهانی که صورت گرفته با چشم انداز افق ۲۰۳۰ و با جمعیت ده میلیارد نفر در جهان ،این جمعیت نیاز به غذا ،مواد خام و .. دارد و در این برآورد به این نتیجه رسبدند که بیش از ۴۰ میلیون شغل در حوزه ی دریایی ایجاد خواهد شد و ۳ هزار میلیارد  دلار حجم چرخش مالی در حوزه ی اقتصاد دریا پیش بینی شده است .

رستگاری ادامه داد : ۳۳ درصد این رقم به حوزه فرآوردهای نفتی و استحصال مواد نفتی تعلق دارد ،همچنین  ۲۶ درصد از این رقم به گردشگری دریایی ،۱۳ درصد این رقم  به خدمات دریایی ،۱۱ درصد تامین تحهیزات دریایی و صنایع سازنده خواهد بود .

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد :تا سال ۲۰۵۰ میلادی حمل و نقل دریایی ۳ برابر رشد خواهد کرد و این حوزه زنجیره ای است از شناورها و ناوگان تجاری و نیاز به امنیت نظامی خواهد داشت .

رستگاری با بیان اینکه حوزه ی صنایع تبدیلی در حوزه ی دریایی بسیار حایز اهمیت است گفت : صنایع تبدیلی در بنادر بسیار مهم است و کشور ما در حساس ترین آبراه جهان از نظر ژءوپلتیکی قرار دارد و باید این موقعیت را مدیریت کنیم.

وی گفت : بحث پس کرانه بسیار حایز اهمیت است چون ما این امتیاز را به عنوان کریدور شمال به جنوب قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد : فنون جاده سازی و راهسازی در کشور ما وجود دارد و باید به سرعت از این ظرفیت ها بهره گیری کنیم. اگر بتوانیم از طریق حوزه قفقاز و جاده ابریشم جابجایی بار را انجام دهیم  توانستیم در بخش مبادلات تجاری موفق عمل کنیم.

وی خاطر نشان کرد : این مبادلات به دنبال خود پایداری صلح و سرمایه را به ارمغان می آورد و از بحث ترانزیت به درآمد پایدار خواهیم رسید.

رییس سازمان صنایع دریایی گفت : امروز سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح توانسته است  در حوزه غیر نظامی نیز فعالیت های خوبی داشته باشد.ساخت ۱۷۰ فروند انواع شناورهای دریایی ،صیادی و کاوشگر اقیانوس شناسی دستاوردهای خوبی است و در حوزه  صنایع دریایی ،صنایع دریایی شهید تمجیدی را داریم و امیدواریم که بتوانیم که در همین بندر کاسپین که آبخور زیادی دارد این صنایع را فعال نماییم.

وی تصریح کرد : با وجود منابع و نیروهای انسانی متخصص که در استان گیلان وجود  دارد وزارت دفاع نیز این آمادگی را دارد که با استفاده از توانمندی های مذکور حوزه های ساخت تجهیزات را در برنامه خود قرار دهد و بحث حمایت از سازندگان داخلی در حوزه ی صنایع دریایی و ساخت قطعات باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. پرفروش‌ترین گوشی‌ها در فصل دوم ۲۰۱۷
 2. امام جمعه جدید شهرستان لاهیجان معرفی شد
 3. ایجاد سایتهای معدنی اثرات تخریبی را به شدت کاهش خواهد داد
 4. ابلاغ زمان شروع به کار شوراهای شهر و روستا به فرمانداری / اعلام زمان برگزاری مراسم تحلیف
 5. رای اعتماد به وزرا یکشنبه صبح انجام می شود / تشریح برنامه ریزی هیات رئیسه مجلس برای سهولت در رای گیری
 6. مرگ کودک ۴ ساله ساروی در اثر سقوط در چاه کشاورزی
 7. ارزیابی عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت از توانایی های اجرایی کابینه پیشنهادی دوازدهم / زنگنه شیخ الوزرا است
 8. سازمان میراث فرهنگی در پی تعریف درآمدهای پایدار باشد/ آیین‌نامه‌های برنامه ششم هرچه سریعتر تدوین شود
 9. نحوه برگزاری جشنواره ملی مطبوعات گیلان در منطقه آزاد انزلی مورد بررسی قرار گرفت
 10. امضای تفاهم نامه ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی، دامی و شیلاتی در گیلان
 11. تخصیص تسهیلات بانکی یارانه دار برای اجرای طرح های فرآوری و بسته بندی چای
 12. ساری رتبه سوم سرانه شهری را در کشور به خود اختصاص داده است/تجلیل از خبرنگاران گزینشی نباشد
 13. پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی/ آخرین وضعیت مقری که داعش از آن فیلم ارسال کرد
 14. ناديده گرفتن محدوده‌هاي شنا در دريا، ناديده گرفتن حق زندگي است
 15. وزارت اطلاعات از مسائل سیاسی و جریانی دور بوده است
 16. فحاشی به ظریف در صحن علنی مجلس
 17. شهیدان بلباسی و حججی نمونه بارز فعالان اردوهای جهادی هستند
 18. پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است
 19. تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی
 20. استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان