فهرست
leader 1
زمان انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۹
شناسه خبر : 217954
چاپ خبر

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان:

هر تصادف، زاييده يک تخلف است

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان گفت: هر تصادف، زاييده يک تخلف است

هر تصادف، زاييده يک تخلف است

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، سرهنگ محمدرضا محمدي در نشست خبري با اصحاب رسانه ضمن تبريک روز خبرنگار، گفت: هر روز، روز خبرنگاراني است که صادقانه مشغول آگاه‌سازي مردم جامعه هستند. اين مقام انتظامي خبرنگاران را واسطه‌اي ميان مردم و مسئولان دانست و افزود:‌ مسئوليت خبرنگاران براي انعکاس مشکلات جامعه به مسئولان و انتظار مسئولان نسبت به جامعه، بسيار کليدي و خطير است.
وي با بيان اينکه کاهش آمار کشته‌هاي تصادفات در سال ۱۳۹۵ به شدت چشمگير بود، تصريح کرد: در ۴ ماه نخست امسال آمار کشته‌هاي تصادفات درون شهري ۱۹ درصد کاهش داشته اشت
رئيس پليس راهنمايي رانندگي استان با اشاره به اينکه ترافيک تنها مربوط به پليس نيست، خاطرنشان کرد:‌۲۷ نهاد و سازمان مختلف در زمينه ترافيک مسئوليت دارند
سرهنگ محمدي با بيان اينکه همه نهادها بايد مسئوليت‌شان در حوزه ترافيک را جدي بگيرند، اظهار داشت:‌خبرنگاران بازوي توانمند پليس براي انتشار هشدارها و خواسته‌ها هستن
اين مقام انتظامي با تاکيد بر لزوم خبررساني دقيق و صريح در مورد تصادفات، بيان داشت: نبايد با انتشار اخبار خلاف واقع، جوي ملتهب ايجاد کنيم.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان با اشاره به اينکه در ۴ ماه نخست امسال، ۳۸ درصد تلفات تصادفات درون شهري مربوط به عابران و ۳۵ درصد مربوط به موتورسواران است، تصريح کرد:‌ آمار تصادفات جرحي درون شهري در ۴ ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۹ درصد افزايش داشته است.
سرهنگ محمدي با بيان اينکه رانندگان بايد در تصادفاتي با خسارت زير ۷ ميليون از تماس با پليس خودداري کنند، بيان داشت:‌اين رانندگان مي‌توانند مستقيما به بيمه مراجعه و خسارت‌شان را دريافت کنند.
اين مقام انتظامي عدم توجه به جلو و عدم رعايت حق تقدم را از اصلي‌ترين دلايل وقوع تصادف در استان دانست و اضافه کرد: صحبت با تلفن همراه، يکي ديگر از دلايل مهم وقوع تصادف است.
وي با اشاره به اينکه ۸۲ درصد تصادفات درون شهري در معابر اصلي اتفاق افتاده اند، خاطرنشان کرد:؛ ۲۳ درصد تلفات تصادفات بين ۱۸ تا ۲۲ سال سن داشته اند.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان با بيان اينکه مردم مي‌توانند از طريق سامانه ۱۹۷ انتقادها و پيشنهادهاي‌شان را به گوش پليس برسانند، اظهار داشت:‌پليس راهنمايي استان از شروع امسال ۱۶ درصد کاهش انتقاد داشته است.
سرهنگ محمدي با اشاره به ضبط بيش از ۶۰ هزار گواهينامه در سال ۹۶، تصريح کرد: پليس راهنمايي فرهنگ سازي را از مساجد و مدارس آغاز کرده است.
اين مقام انتظامي با تصريح بر اينکه رشت، شهر بدون کمربندي است، بيان داشت:‌ بايد براي ساخت کمربندي در رشت فکرهاي اساسي صورت بگيرد.
وي با تاکيد بر اماده سازي ۴۴ پل عابر مکانيزه در شهرستان رشت براي آسايش هر چه بيشتر مردم، خاطرنشان کرد:‌۹ پل مکانيزه تا امروز در رشت نصب شده اند.
سرهنک محمدي با اشاره به نقش مهم مردم در مسئله ترافيک، تاکيد کرد:‌همانطور که مردم از پليس انتظار خوشرويي و نرم خويي را دارند، پليس نيز از مردم انتظار دارد تا قوانين را به صورت تمام و کمال رعايت کنند.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان با بيان اينکه تعداد دوربين‌هاي ثبت تخلفات در شهرستان رشت کافي نيست، بيان داشت:‌ اگر رشت به شهري هوشمند تبديل شود، براي اخذ گذرواژه دوربين‌هاي ثبت تخلفات اقدام خواهد شد.
در پايان اين نشست، سرهنگ محمدي با اهداي هدايايي از خبرنگاران تقدير کرد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارگران با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد
 2. سفر استاندارقیزیل آوردا قزاقستان به مازندران
 3. ناپایداری زباله ها در سراوان بحرانی جدی است/احتمال حرکت پوسته زمین در سراوان
 4. مشارکت بیشتر زنان در مسائل اجتماعی ، سیاسی وفرهنگی موجب نشاط و پویایی جامعه خواهد شد/ زنان جامعه باید مطالبگر باشند
 5. آغاز طرح رجیستری تلفن همراه از ۲۸ مهر ماه/ ۹۰ درصد گوشی های تلفن همراه در بازار به صورت قاچاق عرضه می شوند
 6. تمامی کشورها در راستای اهداف منشور ملل متحد برای افزایش ثبات و امنیت در استفاده از فناوری ارتباطی همکاری کنند
 7. بررسی مشکلات آب شرب روستای سراوان و سایر روستاهای دارای مشکل آب شرب
 8. فراهم نمودن زیرساخت های گردشگری ورزشی،تلاشی برای توسعه همه جانبه گیلان
 9. اعلام جزییات قتل اهورا کودک رشتی
 10. آمریکا کارگزار صهیونیسم بین‌الملل است/تا طرف مقابل برجام را پاره نکنند آن را پاره نمی‌کنیم
 11. سازمان اسناد و کتابخانه ملی وارث بزرگان است
 12. “اهورا” کودک دوساله گیلانی در آرامگاه ابدی خود آرام گرفت
 13. گیلان ،رتبه پنجم ورزش کشور را داراست
 14. تفریغ بودجه شهرداری رشت مورد بررسی قرار گرفت
 15. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 16. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 17. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند
 18. خرید یک دستگاه مکانیکی از کانادا برای پاکسازی تالاب انزلی
 19. تیم ملی کشتی ساحلی جمهوری اسلامی ایران به مقام قهرمانی تیمی جهان دست یافت
 20. عضو کانون گیلان برگزیده مسابقه نقاشی «هیکاری» ژاپن شد