فهرست
leader 1
زمان انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۹
شناسه خبر : 217954
چاپ خبر

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان:

هر تصادف، زاييده يک تخلف است

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان گفت: هر تصادف، زاييده يک تخلف است

هر تصادف، زاييده يک تخلف است

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، سرهنگ محمدرضا محمدي در نشست خبري با اصحاب رسانه ضمن تبريک روز خبرنگار، گفت: هر روز، روز خبرنگاراني است که صادقانه مشغول آگاه‌سازي مردم جامعه هستند. اين مقام انتظامي خبرنگاران را واسطه‌اي ميان مردم و مسئولان دانست و افزود:‌ مسئوليت خبرنگاران براي انعکاس مشکلات جامعه به مسئولان و انتظار مسئولان نسبت به جامعه، بسيار کليدي و خطير است.
وي با بيان اينکه کاهش آمار کشته‌هاي تصادفات در سال ۱۳۹۵ به شدت چشمگير بود، تصريح کرد: در ۴ ماه نخست امسال آمار کشته‌هاي تصادفات درون شهري ۱۹ درصد کاهش داشته اشت
رئيس پليس راهنمايي رانندگي استان با اشاره به اينکه ترافيک تنها مربوط به پليس نيست، خاطرنشان کرد:‌۲۷ نهاد و سازمان مختلف در زمينه ترافيک مسئوليت دارند
سرهنگ محمدي با بيان اينکه همه نهادها بايد مسئوليت‌شان در حوزه ترافيک را جدي بگيرند، اظهار داشت:‌خبرنگاران بازوي توانمند پليس براي انتشار هشدارها و خواسته‌ها هستن
اين مقام انتظامي با تاکيد بر لزوم خبررساني دقيق و صريح در مورد تصادفات، بيان داشت: نبايد با انتشار اخبار خلاف واقع، جوي ملتهب ايجاد کنيم.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان با اشاره به اينکه در ۴ ماه نخست امسال، ۳۸ درصد تلفات تصادفات درون شهري مربوط به عابران و ۳۵ درصد مربوط به موتورسواران است، تصريح کرد:‌ آمار تصادفات جرحي درون شهري در ۴ ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۹ درصد افزايش داشته است.
سرهنگ محمدي با بيان اينکه رانندگان بايد در تصادفاتي با خسارت زير ۷ ميليون از تماس با پليس خودداري کنند، بيان داشت:‌اين رانندگان مي‌توانند مستقيما به بيمه مراجعه و خسارت‌شان را دريافت کنند.
اين مقام انتظامي عدم توجه به جلو و عدم رعايت حق تقدم را از اصلي‌ترين دلايل وقوع تصادف در استان دانست و اضافه کرد: صحبت با تلفن همراه، يکي ديگر از دلايل مهم وقوع تصادف است.
وي با اشاره به اينکه ۸۲ درصد تصادفات درون شهري در معابر اصلي اتفاق افتاده اند، خاطرنشان کرد:؛ ۲۳ درصد تلفات تصادفات بين ۱۸ تا ۲۲ سال سن داشته اند.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان با بيان اينکه مردم مي‌توانند از طريق سامانه ۱۹۷ انتقادها و پيشنهادهاي‌شان را به گوش پليس برسانند، اظهار داشت:‌پليس راهنمايي استان از شروع امسال ۱۶ درصد کاهش انتقاد داشته است.
سرهنگ محمدي با اشاره به ضبط بيش از ۶۰ هزار گواهينامه در سال ۹۶، تصريح کرد: پليس راهنمايي فرهنگ سازي را از مساجد و مدارس آغاز کرده است.
اين مقام انتظامي با تصريح بر اينکه رشت، شهر بدون کمربندي است، بيان داشت:‌ بايد براي ساخت کمربندي در رشت فکرهاي اساسي صورت بگيرد.
وي با تاکيد بر اماده سازي ۴۴ پل عابر مکانيزه در شهرستان رشت براي آسايش هر چه بيشتر مردم، خاطرنشان کرد:‌۹ پل مکانيزه تا امروز در رشت نصب شده اند.
سرهنک محمدي با اشاره به نقش مهم مردم در مسئله ترافيک، تاکيد کرد:‌همانطور که مردم از پليس انتظار خوشرويي و نرم خويي را دارند، پليس نيز از مردم انتظار دارد تا قوانين را به صورت تمام و کمال رعايت کنند.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان با بيان اينکه تعداد دوربين‌هاي ثبت تخلفات در شهرستان رشت کافي نيست، بيان داشت:‌ اگر رشت به شهري هوشمند تبديل شود، براي اخذ گذرواژه دوربين‌هاي ثبت تخلفات اقدام خواهد شد.
در پايان اين نشست، سرهنگ محمدي با اهداي هدايايي از خبرنگاران تقدير کرد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. ارزیابی عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت از توانایی های اجرایی کابینه پیشنهادی دوازدهم / زنگنه شیخ الوزرا است
 2. سازمان میراث فرهنگی در پی تعریف درآمدهای پایدار باشد/ آیین‌نامه‌های برنامه ششم هرچه سریعتر تدوین شود
 3. نحوه برگزاری جشنواره ملی مطبوعات گیلان در منطقه آزاد انزلی مورد بررسی قرار گرفت
 4. امضای تفاهم نامه ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی، دامی و شیلاتی در گیلان
 5. تخصیص تسهیلات بانکی یارانه دار برای اجرای طرح های فرآوری و بسته بندی چای
 6. ساری رتبه سوم سرانه شهری را در کشور به خود اختصاص داده است/تجلیل از خبرنگاران گزینشی نباشد
 7. پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی/ آخرین وضعیت مقری که داعش از آن فیلم ارسال کرد
 8. ناديده گرفتن محدوده‌هاي شنا در دريا، ناديده گرفتن حق زندگي است
 9. وزارت اطلاعات از مسائل سیاسی و جریانی دور بوده است
 10. فحاشی به ظریف در صحن علنی مجلس
 11. شهیدان بلباسی و حججی نمونه بارز فعالان اردوهای جهادی هستند
 12. پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است
 13. تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی
 14. استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان
 15. هموطنان نزد موسسه خودخوانده «حافظ» سپرده گذاری نکنند
 16. وجود ۲ هزار کودک مطلقه در کشور
 17. سپیدرود با کمک هواداران به بازی‌ها برمی‌گردد / از هفته ششم به هیچ تیمی باج نمی‌دهیم
 18. نظارت بر عطاری ها در گیلان شدت می یابد
 19. نظارت های بهداشتی درمانی در گیلان افزایش می یابد
 20. فرصت انتخاب رشته کنکور تمدید شد