فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
شناسه خبر : 218034
چاپ خبر

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

نظارت های بهداشتی درمانی در گیلان افزایش می یابد

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز، در جمع معاونان و روسای بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی گیلان، بر تقویت نظارت ها در حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد

نظارت های بهداشتی درمانی در گیلان افزایش می یابد

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن تقدیر از عملکرد معاونت درمان برای حفظ و ارتقای رتبه بندی بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی، تقویت در حوزه نظارت را به طور ویژه ای مورد تاکید قرار داد.

وی اظهار امیدواری کرد: با روند مناسب کنونی در این حوزه، مصر هستیم با برنامه ریزی مناسب، خدمات با کیفیت را با اطمینان به مردم ارایه کنیم. در این راستا، کیفیت مورد تایید از سوی تیم نظارتی دانشگاه، می تواند در اعتماد سازی ذینفعان بسیار مثمر ثمر باشد. با نظارت دقیق و مستمر، تببین تقویم نظارتی و استاندارد سازی خدمات ارایه شده، می توانیم در راستای رضایتمندی مردم گام های موثری برداریم.

دکتر یوسف زاده انجام اولویت بندی در برنامه ها، تعیین ضرورت ها و کارشناسی های مدبرانه را راه حل بهبود وضعیت موجود خواند و تاکید کرد: وضعیت بیمارستان ها باید تجزیه و تحلیل شود و روند فعالیت و نقاط قوت و ضعف آنها شناسایی شود. وی خاطرنشان کرد: عملیاتی کردن برنامه ها با توصیه و نصیحت محقق نمی شود. هرچند در حال حاضر بیشتر مشکلات ما به معضلات مالی برمی گردد اما با برنامه ریزی می توان راهی برای وضعیت موجود پیدا کرد، همه در حال تلاش هستند اما بهتر است این تلاش ها با برنامه ریزی همراه باشد، در این میان مشارکت مدیران در برنامه ریزی و اجرا می تواند از سردرگمی واخدهای تابعه بکاهد.

وی برقراری ارتباط موثر بین مدیران و مدیران ارشد را در تصمیم گیری ها بسیار پر اهمیت دانست و اذعان نمود: هیچ کس به تنهایی نمی تواند بار دانشگاه را به دوش بکشد، بدون عزم جمعی بهبود شرایط موجود امکانپذیر نیست و این مهم باید با همراهی همه پرسنل به ویژه مدیران تحقق پیدا کند. مدیران باید در عملیاتی کردن برنامه جدیت داشته باشند و از توصیه و نصیحت بپرهیزند، در این خصوص روش ها و سیاست های کاری باید درست تبیین شوند.

رییس دانشگاه از عملیاتی شدن خرید متمرکز دارو و تحهیزات خبر داد و افزود: مسیر عملیاتی شدن خرید متمرکز در حوزه تجهیزات و دارو می تواند به برداشتن بسیاری از موانع پیش روی مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان ها منجر شود.

گفتنی است؛ این نشست صبح امروز-دوشنبه، با هدف بهبود عملکرد مراکز درمانی دانشگاه و با حضور رییس دانشگاه، معاون درمان، معاون توسعه مدیریت و منابع، معاون غذا دارو، مدیران حراست، فناوری اطلاعات، رسانه، بازرسی، تجهیزات و روسای بیمارستان ها سانتر، در سالن اجلاس دفتر ریاست برگزار شد و طی آن موضوعات؛ رضایتمندی بیماران، توافق نامه مالی مراکز، استاندارد سازی فرایندها، امحا زباله و بازسازی فضای فیزیکی مراکز، مورد توجه قرار گرفت


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور