فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
شناسه خبر : 218056
چاپ خبر

معاون استاندار مازندران تاکید کرد:

تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی

معاون امور اقتصای استانداری مازندران با تاکید بر تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی، گفت: تفاهمنامه های مختلفی در این زمینه وجود دارد و بخش خصوصی برای رونق بخشی به تولید و صادرات باید فعال تر شود

تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، حسن خیریان پور ظهر سه شنبه در بدو ورود به ولگاگراد روسیه برای شرکت در اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با مرکز مازندران در ولگاگراد با اشاره به این نمایشگاه اولین نمایشگاه تجاری و تولیدی بخش خصوصی استان در روسیه است گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی بین ایران و استان ولگاگراد روسیه را هدف سفر هیئت تجاری و اقتصادی استان اعلام کرد.
وی با اظهار اینکه مازندران اشتراکات زیادی با ولگاگراد روسیه دارد تصریح کرد: توسعه صادرات غیرنفتی از برنامه های اقتصاد مقاومتی و بسته حمایتی رونق تولید به شمار می رود.
خیریان پور با بیان اینکه توجه به تولید و اشتغال جزو برنامه های مهم اقتصاد مقاومتی به شمار می رود، یادآور شد: یکی از پنج بسته حمایتی و رونق تولید، توسعه صادرات غیرنفتی است و مازندران نیز ظرفیت های خوبی در زمینه تولید و خدمات فنی و مهندسی دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران درباره تراز تجاری مازندران با روسیه و ولگاگراد با بیان اینکه وضعیت چندان مناسب نیست در عین حال تصریح کرد: می توانیم با بهره گیری از ظرفیت های دو استان، تراز تجاری بین دو منطقه را افزایش دهیم.
خیریان پور با تاکید بر تلاش بیشتر برای توسعه و افزایش تراز تجاری و صادراتی یادآور شد: تفاهمنامه های مختلفی در این زمینه وجود دارد و بخش خصوصی برای رونق بخشی به تولید و صادرات باید فعال تر شود.
ما با ولگاگراد زیاد مناسبت نیست و می توانیم آن را توسعه دهیم باید تلاش بیشتری شود و تفاهمنامه های مختلفی داریم و بخش خصوصی باید بیشتر فعال شود.
هیئت متشکل از مدیران بنگاه های اقتصادی و تولیدی برای شرکت در اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی مازندران ظهر سه شنبه به ولگاگراد روسیه رسید.
این هیئت که به همت اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی و به سرپرستی حسن خیریان پور معاون استاندار مازندران راهی روسیه شده ، قرار است در نمایشگاهی که از روز چهارشنبه تا شنبه دایر می شود، توانمندی های بخش های اقتصادی و تولیدی مازندران را به نمایش گذارد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 2. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 3. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 4. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 5. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 6. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 7. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 8. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا
 9. از غرفه های برتر نمایشگاه عرصه مستقیم کالای پاییزه تقدیر شد
 10. ابراز خرسندی پدر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا از افتخار آفرینی قهرمانان کاراته گیلان
 11. رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندر انزلی/ افزایش ۱۴۱ درصدی مواد نفتی در بندرانزلی
 12. واردات برنج های آلوده ادامه دارد/مردم از خرید برنج آلوده هندی و پاکستانی بپرهیزند
 13. آقای ترامپ غیرقابل پیش بینی است؛ ولی ما برای هر وضعیتی پیش بینی وبرنامه داریم/ تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است
 14. هر حرکت غلط در برجام با عکس‌العمل جمهوری‌اسلامی مواجه خواهد شد
 15. تبریک مدیر” جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان “به انتصاب شهردار رشت
 16. در هر شهری که استعداد فوتبال داشته باشد دفتری ایجاد می کنیم /برنامه های علی کریمی از اروپا هم جلوتر است
 17. ورود کمیسیون آموزش مجلس به موضوع اعتراضات داوطلبان به نتایج کنکور/ سازمان سنجش شفاف‌سازی کند
 18. جناح بندیهای سیاسی در شورا معنا ندارد/با مداخله اعضای شورا در عزل و نصب های شهرداری مخالفم/ رسیدگی به مشکلات بازنشستگان شهرداری رشت
 19. سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد
 20. سقوط دو کابین در تلکابین رامسر۷ مصدوم بجای گذاشت