فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
شناسه خبر : 218060
چاپ خبر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه پروتکل تبادل گوشت مرغ هنوز نهایی نشده، افزود: پروتکل مرغ از طریق وزارتخانه و سازمان دامپزشکی کشور در حال پیگیری است

پیگیری پروتکل مرغ / ولگاگراد گزینه‌ای برای کشت فراسرزمینی ایران است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، دلاور حیدرپور چهارشنبه در حاشیه اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی ایران با بیان اینکه ۴۰ واحدی که در نمایشگاه ولگاگراد شرکت کرده‌اند، اکثراً کشاورزی هستند، در رابطه با احصا نیازهای کشاورزی ولگراگراد گفت: با مذاکره اولیه‌ای که با معاون استاندار ولگاگراد داشته‌ایم، مشخص شد که آنها به محصولات میوه و مرغ شدیداً نیاز دارند و تولید غلات آنها زیاد و مازاد بر مصرفشان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه هم روسیه و هم ایران از طرف امریکا تحریم شده‌اند، افزود: با توجه به ابن امر و با درنظر گرفتن نیازها و کالاهای مازاد در دو استان، از طرف هیئت ایرانی پیشنهاد شد که مازاد محصولات دو استان در قالب کالاهایی که دو استان نیاز دارند مبادله شود و پس از بررسی در قالب تفاهم‌نامه امضا و تجار آن را عملیاتی کنند.
حیدرپور از جمله محصولات مازاد استان مازندران را کیوی، پرتقال، سبزی، گوشت مرغ، گل و گیاهان زینتی و از جمله محصولات مازاد استان ولگاگراد را غلات، کلزا، سویا و روغن برشمرد و افزود: زمینه خوبی است تا نیاز دو استان را با مازاد محصولات دو طرف برآورده کنیم تا یک معامله برد-برد داشته باشیم.
وی با بیان اینکه محصولاتی که ما نیاز داریم به دلیل کمبود آب کشور قابل تأمین نیست، گفت: یکی از سیاست‌هایی که وزارت جهاد کشاورزی دنبال می‌کند، کشت فراسرزمینی است که در ولگاگراد با توجه به پتانسیل خاک و آب مناسب می‌توان آن را دنبال کرد و امیدواریم با کشت برنج، سویا، ذرت و کلزا در اینجا، آنها را به داخل ایران منتقل کنیم.
رئیس جهاد کشاوری مازندران با بیان اینکه در حال حاضر با کشور روسیه، تبادل کشاورزی، گل، سبزی و محصولات شیلاتی داریم، یادآور شد: بیشترین صادرات کیوی ما به روسیه است.
وی با بیان اینکه پروتکل تبادل گوشت مرغ هنوز نهایی نشده، افزود: پروتکل مرغ از طریق وزارتخانه و سازمان دامپزشکی کشور در حال پیگیری است.
حیدرپور با اشاره به مازاد پرتقال استان، گفت: برخی رایزنی‌ها در رابطه با موافقت اولیه برای صفر کردن واردات پرتقال به روسیه در حال انجام است که امیدواریم در قالب تفاهم‌نامه نهایی شود تا تجار ما بتوانند مرکبات را به روسیه و کشورهای عضو اوراسیا صادر کنند و تبادل تجاری بین این کشور بدون هرگرونه تعرفه و سود تجاری انجام شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 2. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 3. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 4. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 5. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 6. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 7. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 8. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا
 9. از غرفه های برتر نمایشگاه عرصه مستقیم کالای پاییزه تقدیر شد
 10. ابراز خرسندی پدر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا از افتخار آفرینی قهرمانان کاراته گیلان
 11. رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندر انزلی/ افزایش ۱۴۱ درصدی مواد نفتی در بندرانزلی
 12. واردات برنج های آلوده ادامه دارد/مردم از خرید برنج آلوده هندی و پاکستانی بپرهیزند
 13. آقای ترامپ غیرقابل پیش بینی است؛ ولی ما برای هر وضعیتی پیش بینی وبرنامه داریم/ تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است
 14. هر حرکت غلط در برجام با عکس‌العمل جمهوری‌اسلامی مواجه خواهد شد
 15. تبریک مدیر” جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان “به انتصاب شهردار رشت
 16. در هر شهری که استعداد فوتبال داشته باشد دفتری ایجاد می کنیم /برنامه های علی کریمی از اروپا هم جلوتر است
 17. ورود کمیسیون آموزش مجلس به موضوع اعتراضات داوطلبان به نتایج کنکور/ سازمان سنجش شفاف‌سازی کند
 18. جناح بندیهای سیاسی در شورا معنا ندارد/با مداخله اعضای شورا در عزل و نصب های شهرداری مخالفم/ رسیدگی به مشکلات بازنشستگان شهرداری رشت
 19. سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد
 20. سقوط دو کابین در تلکابین رامسر۷ مصدوم بجای گذاشت