فهرست
leader 1
زمان انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر : 218119
چاپ خبر

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در کارگروه مشترک گیلان و مازندران:

ایجاد سایتهای معدنی اثرات تخریبی را به شدت کاهش خواهد داد

دکتر علی متنظری رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گیلان در کارگروه مشترک تعامل ستادی فعالیت های معدنی استانهای مازندران و گیلان گفت :ایجاد سایتهای معدنی اثرات تخریبی را به شدت کاهش خواهد داد

ایجاد سایتهای معدنی اثرات تخریبی را به شدت کاهش خواهد داد

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، علی منتظری اعلام کرد: صبح امروز کارگروه مشترک تعامل ستادی انجام فعالیت های معدنی در عرصه های منابع طبیعی جهت شفاف سازی و یکپارچه نمودن تفاهم نامه های فی مابین وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در دو استان گیلان و مازندران به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با حضور مدیران ملی و استانی دو ارگان برگزار گردید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اعلام این خبر در نشست مذکور را با توجه به ظرفیت های موجود معدنی و اقلیم منابع طبیعی استان های ضرورری دانست و گفت: از طرف پروژ هاهی عمرانی و سایر پروژه هایی که به مواد معدنی و مصالح نیاز دارند و طرف دیگر ملاحظات و محدودیت های زیست محیطی و منابع طبیعی دو استان باعث شده است که تشکیل این کارگروه را جهت رفع مشکلات اجتناب ناپذیر نماید.

وی ادامه داد: برنامه ریزی جهت ایجاد سایت و مجتمع معدنی با هدف کاهش تخریب فضاهای مختلف زیست محیطی و رفع مشکلات سرمایه گذاری در حوزه معادن در دو استان گیلان و مازندران را مهمترین دستاورد این نشست مشترک بود.

علی منتظری اذعان نمود: ایجاد سایتهای معدنی به صورت متمرکز می تواند اثرات تخریبی کمتری در مناطق مختلف ایجاد نماید و هم اکنون این امکانسنجی برای شرق گیلان جهت استفاده از ذخایر معدنی انجام شده است که باعث تسریع در تامین مصالح پروژه های عمرانی و شهری خواهد شد.

ایشان تصریح کرد؛ موضوع دیگر این نشست سازکار تعامل با اداره راه و شهرسازی جهت حذف و اصلاح پیچ های جاده ای خطرناک و ضروری به اصطلاح پیچ بری بود که نحوه صدور مجوز برداشت مواد معدنی آن بررسی و سازکار لازم اتخاذ شد.

منتظری نظارت بر استفاده معادن برداشت شده در پروژه های عمرانی را حائز اهمیت دانست و تاکید نمود: قطعاً نظارت بر میزان برداشت  و استفاده در همان طرح عمرانی، جهت اخذ حقوق دولتی و جلوگیری از سوء استفاده از معادن از وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت است که در حال انجام است.

وی همچنین به تعیین تکلیف مواد معدنی مازاد پروژه های عمرانی و پرداخت حقوق دولتی آن اشاره نمود و گفت: معادن ملک خصوصی کسی نیستند و انفال هستند و در هنگام برداشت و بهره برداری باید حقوق دولتی و خسارت آنها پرداخت شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: صدور مجوزهای معدنی چه درقالب اصلاح مسیر جاده ای و چه در سایر موارد عمرانی به دقت مورد کارشناسی قرار خواهند گرفت و به شدت با مواردی که به بهانه اصلاح جاده و حذف پیچ درخواست استحصال مواد معدنی را دارند برخورد خواهد شد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی واردات برنج باشد/ با فشار واردکنندگان، تولیدکنندگان با مشکل مواجه می شوند
 2. دشمن باید بداند هیچ کشوری نمی تواند از اقتدار جمهوری اسلامی بکاهد
 3. مبارزه قاطعانه با فساد از برنامه های مهم دولت دوازدهم/ امروز متوسط نرخ طلاق در مازندران از متوسط کشوری پایین تر است
 4. لزوم ایجاد شبکه های سراسری توزیع مرکبات در شهرها/ مرکبات ایران جایگاه چندانی درسبد صادرات محصولات کشاورزی ندارد
 5. هفته دفاع مقدس گنجینه ای از بزرگترین افتخارات ملت ایران است
 6. پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و آغاز هفته دفاع مقدس
 7. نخبگان امریکا از داشتن چنین رئیس‌جمهوری احساس شرم می‌کنند
 8. صدور اولین مجوز اعمال معافیت های مالیات بر عوارض ارزش افزوده برای فعالان اقتصادی در منطقه ویژه بندری آستارا
 9. اصل خانواده مورد تهاجم قرار گرفته است/ مراسم تکریم بازنشستگان شهرداری مناسب نبود /نامگذاری یکی از میادین رشت بنام شهدای بسیج رسانه
 10. تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس ظرفیت مناسبی برای ترویج فرهنگ حماسی و عاشورایی است
 11. تاکید مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بر تدوین بسته های جدید سفر در حوزه گردشگری مذهبی
 12. برگزاری همایش بزرگ سوپر مارکت های رشت با عنوان “سوپرمارکتی به وسعت ۶۰۰۰ متر مربع”
 13. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 14. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 15. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 16. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 17. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 18. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 19. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 20. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا