فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
شناسه خبر : 218149
چاپ خبر

کاسپین گزارش می دهد:

وزارت بهداشت، متولی حمایت و پویایی زنان در ورزش شده است

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در سیاست‌های کلانش ، ورزش را در اولویت قرار داد تا به عنوان یکی از منحصر‌به‌فردترین دستگاه‌ها در امر حمایت و پویایی زنان در جامعه لقب گیرد

وزارت بهداشت، متولی حمایت و پویایی زنان در ورزش شده است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، زنان به عنوان جایگاه والای آن ها در جوهره خلقت به ویژه در شکل گیری فرهنگ، تربیت، سعادت و حفظ و ارتقاء سلامت خانواده و جامعه دارای نقش تعیین کننده ای می باشند، در همین راستا اتخاذ تدابیر مناسب برای ارتقاء سلامت زنان شاغل با توجه به نقش های خانوادگی و اجتماعی آنان از ضروری ترین ارکان است پس برای حفظ جایگاه مناسب بانوان در اجتماع باید به آن توجه شود.

از سویی دیگر مخاطرات شغلی یکی از مهم ترین عواملی است که در حیطه سلامتی بانوان شاغل باید به آن توجه شود لذا باید به زنان به عنوان پایه های اصلی خانواده و محور اساسی سلامت، رشد، پویایی و اعتلای جامعه نگاه ویژه ای شود.

وزارت  بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در سیاست‌های کلانش ، ورزش را در اولویت قرار داد  تا به عنوان یکی از منحصر‌به‌فردترین دستگاه‌ها در امر حمایت و پویایی زنان در جامعه لقب گیرد.

با توجه به اینکه برگزاری المپیادهای فرهنگی و ورزشی از برنامه های مهم این وزارتخانه است، بعد از برگزاری اولین المپیاد ورزشی کارکنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با تصمیمات اتخاذ شده دومین المپیاد نیز در راستای هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات در دو زمان جداگانه برای بانوان و آقایان در نظر گرفته شده است.

بنا به گفته دبیر ستاد دومین المپیاد فرهنگی ورزشی بانوان کارمند وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، این المپیاد از ۲۹ مرداد با مراسم قرعه کشی مسابقات والیبال و دارت در مجتمع صندوق رفاه دانشجویان علوم پزشکی آغاز بکار نمود .

مسابقات دارت روز دوشنبه در یک رقابت پر هیجان، همراه با شرایط جوی گرم مازندران ، با نشاط  و صمیمی در بخش تیمی برگزار شد.

در مسابقات دارت سرپرستان ، بازیکنان تیم هایی که برای بار اول حضور داشتند تحت شرایط هیجانی و نشاط این دوره از مسابقات، بسیار با همت بلند و نگاه ویژه به مسابقات ابراز  می کردند درصورت باخت و حذف، هیچ جای نگرانی نیست چون تجربه ایی برای حضور در المپیاد بوده و قطعا با کسب تجربه در سال آینده با هدف و انگیزه  بیشتر حضور خواهیم داشت.

اعظم کلانتری سرپرست تیم دارت دزفول ، گفت: تیم دارت ما اولین بار شرکت نموده و با استرس شرایط بازی ها خوب ظاهر شدند و تا روز ها و مسابقات دیگر جای دارد انگیزه بیشتری را داشته باشیم.

همچنین طاهره بیابانی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که برای اولین بار در این المپیاد شرکت داشته از برگزاری مسابقات بسیار خرسند بود و تنیجه حاصل از مسابقات را ایجاد شور و نشاط در بین کارکنان اعلام داشت .

وی اظهار داشت : برد و باخت در مسابقه مهم است اما سلامتی و شاداب زیستن از اهداف مهم ورزش و برگزاری مسابقات می باشد.

همچنین زهرا شمس سرپرست تیم دارت اصفهان نیز فضای مسابقه را فضای رقابتی سالم و شاداب اعلام و ابراز داشت: تعدد سالن های ورزشی می توانند فضای بهتر و سالم تری را برای ورزشکاران  فراهم آورد.

اما همزمان با آغاز مسابقات دارت ، برگزاری مسابقات والیبال المپیاد نیز از صبح دوشنبه با حضور چشمگیر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشو آغاز شده است.

همچنین رئیس اداره رفاه دانشگاه علوم پزشکی مرکزی و سرپرست تیم والیبال اراک با بیان اینکه متاسفانه زنان شاغل توجه كمتری به سلامتی و انجام حركات ورزشی دارند، افزود: اين مهم نيازمند فرهنگسازی است.

سارا ولیزاده ورزش را یکی از مهم ترین عوامل رسیدن بانوان به سلامتی روحی، روانی و رشد اجتماعی دانست و گفت: فعالیت های بدنی و ورزشی به منظور برآورده کردن نیازهای روان شناختی همچون تغییر نگرش ها، دیدگاه ها، روابط انسانی، کارآیی اجتماعی، بهبود ادراک از اهمیت ویژه ای برای بانوان شاغل برخورد است.

وی بابیان اینکه علی رغم مشکلات شغلی ورزشکاران تمرینات را بدون وقفه انجام می دهند، اذعان داشت: تیم والیبال اراک در استان مقام اول را در ورزش کارکنان بدست آورد  و در دومین المپیاد با توجه به کسب تجربه مقام پنجم در سال قبل، با انگیزه و هدف بزرگ تر گام نهاده است.

همچنین در رقابت دو تیم والیبال بوشهر و شهید بهشتی تهران که با پیروزی  شهید بهشتی به پایان رسید ،مربی تیم شهید بهشتی با تاکید بر اینکه شاخصه مهم تیم من اخلاق و رفتار نیک سرشت می باشد و این برای من بسیار ارزشمند تر از برد است؛ افزود: بازیکنان تیم شهید بهشتی بدلیل اینکه اکثرا پرستار هستند ، بصورت مستمر و همانگ نمی توانند تمرین داشته باشند که این در کیفیت بازی هایشان در مسابقات تاثیرگذار خواهد بود.

نادرپور در ادامه گفت: انگیزه و علاقه ورزشکاران تیم ما بسیار زیاد است و برای شرکت در المپیاد ورزشکاران ما فقط در شیفت شب حضور یافتند .

همچنین تیم کرمانشاه که در برابر تیم اراک بازی را واگذار نمود ولی بازیکنان این تیم به آینده امیدوار هستند.

 فوزیه اسدی سرپرست تیم کرمانشاه با بیان اینکه در المپیاد اول رتبه هشتم را کسب کردیم، تصریح کرد: در این المپیاد با کسب تجربه قطعا موفق تر خواهیم بود .

همچنین اکرم محمدی مربی تیم کرمانشاه نیز کیفیت برگزاری مسابقات والیبال در روز اول را متوسط عنوان  و افزود: در روزهای آتی شاهد بازی های بهتری خواهیم بود.

در ادامه مسابقه والیبال دو تیم کرمان و تهران بسیار پرهیجان و عالی برگزار شد و سرپرست تیم برنده تهران مریم نعمت الهی با تاکید حضور عالی بازیکنان در این بازی، گفت:  تیم ما با سه روز  تمرین در هفته با قدرت و صلابت در دومین المپیاد شرکت نمود تا رتبه هفتم اولین المپیاد را انشاءالله به بالاتر بلکه قهرمانی برسانیم .

وی میزبانی و کیفیت مسابقات را خوب دانست.

در حاشیه برگزاری مسابقات والیبال مهری احمدعلینژاد داور ملی والیبال از مازندران کیفیت بازی ها را نسبت به المپیاد اول بهتر برشمرد و اظهارداشت: در اولین روز مسابقات والیبال، بازی ها خوبی برگزار شد و از آنجاکه بازی ها مقدماتی بوده ، قطعا در روزهای بعدی بازی ها با کیفیت بالاتری را شاهد هستیم.

در ادامه غفاری ناظر فدراسیون والیبال کشور که در این دوره از مسابقات حضور دارد طی گفتگویی اذعان داشت: در این دوره از مسابقات ۲۲ داور و ۲ ناظر مسابقات والیبال را داوری می کنند . امکانات و تجهیزات فراهم شده و کیفیت مسابقات هم با سپری شدن مراحل مقدماتی بهتر خواهد شد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور