Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – استانداردهای مراکز پذیرایی بیمارستانی رعایت نمی شود
فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱
شناسه خبر : 218180
چاپ خبر

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

استانداردهای مراکز پذیرایی بیمارستانی رعایت نمی شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه استانداردهای مراکز پذیرایی بیمارستانی رعایت نمی شود، گفت: با افزایش استانداردهای لازم در حوزه تغذیه رضایت مندی مردم افزایش پیدا می کند

استانداردهای مراکز پذیرایی بیمارستانی رعایت نمی شود

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، علی مردانشاهی سه شنبه در دوازدهمین نشست و کارگاه کشوری تغذیه( ارزیابی تغذیه کودکان) در پلاژ وزارت راه و شهر سازی گفت: کارشناسان تغذیه نقش ویژه ای در سلامت جامعه دارند که برگزاری این کارگاه ها در ارتقاء سطح دانش آن ها بسیار موثر است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه استانداردهای مراکز پذیرایی بیمارستانی رعایت نمی شود، اظهارداشت: با افزایش استانداردهای لازم در حوزه تغذیه رضایت مندی مردم افزایش پیدا می کند.

*بخش مراقبتی در بیمارستان های کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است

همچنین مدیر نظارت و اعتبار بخشی و صدور پروانه های معاونت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بخش مراقبتی در سطح بیمارستان های کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار کرد: بیماران پس از مرخص شدن ازبیمارستان ها باید به اصول تغذیه ای توجه ویژه ای کنند که روند درمان آن ها مشکلی بوجود نیاید که در این نشست این مباحث مورد بررسی قرار می گیرد.
آگاه با بیان اینکه در این کارگاه فرم های ارزیابی تغذیه کودکان بستری شده در بیمارستان طراحی می شود، تصریح کرد: در تعداد زیادی از بیمارستان های استان کارشناس تغذیه وجود دارد ولی با توجه به تعداد تخت و بیماران همچون بیمارستان های ساری با کمبود کارشناس تغذیه مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه ۲۴ بیمارستان دولتی در استان مازندران وجود دارد، اذعان داشت: در همه بیمارستان های دولتی کارشناس تغذیه فعالیت می کنند و با توجه به اعتبار بخشی و استانداردهای تعریف شده همه بیمارستان های خصوصی و تامین اجتماعی نیز باید کارشناس تغذیه داشته باشند.
مدیر نظارت و اعتبار بخشی و صدور پروانه های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه تغذیه مناسب در سلامت جامعه بسیار موثر است، گفت: فعالیت کارشناس تغذیه تنها رژیم درمانی برای بیماران نیست بلکه همه افراد جامعه برای داشتن سبک زندگی سالم می توانند از مشاوره آن ها استفاده کنند.
آگاه با تاکید بر اطلاع رسانی در حوزه روش های مناسب تغذیه ، خاطرنشان کرد: رسانه ها می توانند نقش موثری در آگاهی بخشی جامعه داشته باشند و فعالیت های دولت را منعکس کنند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی