فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
شناسه خبر : 218187
چاپ خبر

معاون عمرانی استانداری مازندران عنوان کرد:

۷۰ میلیارد تومان هزینه ایمن سازی ۳ محور هراز ، سوادکوه و آزاد راه تهران شمال

معاون عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه زیرساختها در محور سوادکوه ،هراز و آزادراه تهران شمال که درگذشته افتتاح شد ۷۰میلیارد تومان جهت ایمن سازی هزینه شد، گفت: پروژه محور هراز ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با تامین منابع تا پایان سال ۹۷کل محور هراز به اتمام می رسد

۷۰ میلیارد تومان هزینه ایمن سازی ۳ محور هراز ، سوادکوه و آزاد راه تهران شمال

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، علی نبیان چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه بمناسبت هفته دولت با بیان اینکه زیرساختها در محور سوادکوه ،هراز و آزادراه تهران شمال که درگذشته افتتاح شد ۷۰میلیارد تومان جهت ایمن سازی هزینه شد، گفت: پروژه محور هراز ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با تامین منابع تا پایان سال ۹۷کل محور هراز به اتمام می رسد.
معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه در محور سوادکوه مسافران ساعتها در ترافیک دچار چالش می شدند، اظهارداشت: با ایجاد تونل مشکلات رفع و تنها شیرگاه و سرخ کلا که نیاز به تملک دارند مابقی انجام شد
نبیان ادامه داد: در هفته دولت امسال ۸۷۲پروژه با ۴۲۰میلیارد تومان است که کلنگ زنی ۵پروژه با ۸۱میلیارد تومان به زمین زده می شود.
وی در زمینه کاهش بحران، تصریح کرد:  طرح جامع سیلاب مورد بررسی قرار گرفت که ۴سرشاخه گیر در بهشهر،ساری و نوشهر انجام شد تا شاهد سیل ووسیلاب نباشیم و همچنین در زمینه لایروبی انهار نیز اقدامات مناسبی صورت گرفت.
معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به سرمایه گذاری در بندر امیرآباد اذعان داشت: ۴۰پروژه در بندر امیرآباد با هزارو ۱۴۳میلیارد تومان منابع مالی برای اجرای پروژه ها انجام شد.
عمرانی با بیان اینکه در بحث فاضلاب میزان بهره وری ۹درصد بودکه ۶پروژه جدید از محل اعتبارات بانک توسعه ای برای این امر مصوب شد و در بحث پسماند ۹منطقه دراستان مصوب شد،گفت: در زمینه دستگاه زباله سوز نیز برای ساری و نوشهر منابع مالی تخصیص یافا که نوشهر با ۷۸درصد زباله سوز تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه ۴۵درصد جمعیت استان در روستا قرار دارند که طرح هادی روستایی در بافت روستا اجرا شد که طرح جامع آن مصوب و بازنگری می شود، خاطرنشان کرد:در زمینه ناوگان عمومی ۲هزارو ۲۰۰تاکسی جدید در این دولت اضافه شد و ۵مرکزمعاینه فنی مورد بازبینی قرار گرفت.

*ساماندهی موسسات مالی فاقد مجوز در مازندران

همچنین معاون سیاسی استاندار مازندران با بیان اینکه تلاش شد در طول ۴سال به دنبال آرامش ،وفاق،وحدت،همدلی و گسترش دانایی و فضیلت های اخلاقی بودیم، گفت: در حوزه سیاسی انتخابات مجلس و نمایندگان برگزار شد اکثریت قالب که رای آوردند از حامیان دولت بودند و به عنوان بازوی توانمند جهت رفع مشکلات استان گام بر می دارند و مازندران جزء ۶استان برتر و در ۲۹اردیبهشت جز استان دوم انتخاب شد و ۹۹درصد روستاییان واجد شرایط حضور یافتند.
علیرضا یونسی با اشاره به اینکه همچنین در حوزه سیاسی تعداد احزابی که در دولت تدبیر و امید تشکیل شد ۸۳درصد نسبت به مدت مشابه نسبت به دولت قبل افرایش و گروهای سیاسی،احزاب و گروههای سیاسی نیز ۱۷و نیم درصد نسبت به گذشته افزایش یافت، اظهارداشت:خانه احزاب مانند۶استان دیگر با فعالیت ۴۰حزب قانونی تشکیل شد و ۹نفر شامل ۳نفر اصولگرا،۳نفراصلاح طلب و ۳نفر معتدلین انتخاب شدند.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه فعالیت امنیتی در طول ۴سال حتی یک مورد اقدامات ضد امنیتی و جریان ضددانقلابی دراستان گزارش نشد و طرح جامع هوشمندسازی نظارت برشهرسازی در حال اجرا هستیم که بسیاری از شهرها و روستاهای بزرگ به دوربین مجهز شدند و همچنین ۴هزارو ۱۷۸قبضه سلاح غیرمجاز،۱۰۲سلاح جنگی غیرمجاز ضبط و ۶۵شبکه قاچاق سلاح و مهمات کشف و از بین رفت.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه طرح جامع سازماندهی محلات اجرا و ۱۲۰صندوق و موسسات مالی که فاقد مجوز بودند ساماندهی شدند، افزود: تشکل های مردمی نقش مهمی در کمک به اجرای وظائف دولت دارند که در این راستا به ۳۶سازمان مردم نهاد در این دولت مجوز فعالیت داده شد.
یونسی اذعان داشت: طرح جامعی برای کاهش آسیبهای اجتماعی استان مانند طلاق،اعتیاد،فساد ،محلات آلوده و مناطق حاشیه پردازتدوین شد که در زمینه طلاق در گذشته از میانگین کشوری بالاتر بودیم اما الان با ۲و ۲دهم از رشد این روند جلوگیری شد.
وی با اشاره به اهمیت افزایش جمعیت در جامعه گفت: میانگین سن متوسط مردم استان ۳۴است که خبرنگاران نقش و رسالت عظیمی در این زمینه دارند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 2. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 3. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 4. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 5. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 6. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 7. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 8. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا
 9. از غرفه های برتر نمایشگاه عرصه مستقیم کالای پاییزه تقدیر شد
 10. ابراز خرسندی پدر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا از افتخار آفرینی قهرمانان کاراته گیلان
 11. رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندر انزلی/ افزایش ۱۴۱ درصدی مواد نفتی در بندرانزلی
 12. واردات برنج های آلوده ادامه دارد/مردم از خرید برنج آلوده هندی و پاکستانی بپرهیزند
 13. آقای ترامپ غیرقابل پیش بینی است؛ ولی ما برای هر وضعیتی پیش بینی وبرنامه داریم/ تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است
 14. هر حرکت غلط در برجام با عکس‌العمل جمهوری‌اسلامی مواجه خواهد شد
 15. تبریک مدیر” جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان “به انتصاب شهردار رشت
 16. در هر شهری که استعداد فوتبال داشته باشد دفتری ایجاد می کنیم /برنامه های علی کریمی از اروپا هم جلوتر است
 17. ورود کمیسیون آموزش مجلس به موضوع اعتراضات داوطلبان به نتایج کنکور/ سازمان سنجش شفاف‌سازی کند
 18. جناح بندیهای سیاسی در شورا معنا ندارد/با مداخله اعضای شورا در عزل و نصب های شهرداری مخالفم/ رسیدگی به مشکلات بازنشستگان شهرداری رشت
 19. سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد
 20. سقوط دو کابین در تلکابین رامسر۷ مصدوم بجای گذاشت