فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
شناسه خبر : 218187
چاپ خبر

معاون عمرانی استانداری مازندران عنوان کرد:

۷۰ میلیارد تومان هزینه ایمن سازی ۳ محور هراز ، سوادکوه و آزاد راه تهران شمال

معاون عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه زیرساختها در محور سوادکوه ،هراز و آزادراه تهران شمال که درگذشته افتتاح شد ۷۰میلیارد تومان جهت ایمن سازی هزینه شد، گفت: پروژه محور هراز ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با تامین منابع تا پایان سال ۹۷کل محور هراز به اتمام می رسد

۷۰ میلیارد تومان هزینه ایمن سازی ۳ محور هراز ، سوادکوه و آزاد راه تهران شمال

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، علی نبیان چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه بمناسبت هفته دولت با بیان اینکه زیرساختها در محور سوادکوه ،هراز و آزادراه تهران شمال که درگذشته افتتاح شد ۷۰میلیارد تومان جهت ایمن سازی هزینه شد، گفت: پروژه محور هراز ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با تامین منابع تا پایان سال ۹۷کل محور هراز به اتمام می رسد.
معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه در محور سوادکوه مسافران ساعتها در ترافیک دچار چالش می شدند، اظهارداشت: با ایجاد تونل مشکلات رفع و تنها شیرگاه و سرخ کلا که نیاز به تملک دارند مابقی انجام شد
نبیان ادامه داد: در هفته دولت امسال ۸۷۲پروژه با ۴۲۰میلیارد تومان است که کلنگ زنی ۵پروژه با ۸۱میلیارد تومان به زمین زده می شود.
وی در زمینه کاهش بحران، تصریح کرد:  طرح جامع سیلاب مورد بررسی قرار گرفت که ۴سرشاخه گیر در بهشهر،ساری و نوشهر انجام شد تا شاهد سیل ووسیلاب نباشیم و همچنین در زمینه لایروبی انهار نیز اقدامات مناسبی صورت گرفت.
معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به سرمایه گذاری در بندر امیرآباد اذعان داشت: ۴۰پروژه در بندر امیرآباد با هزارو ۱۴۳میلیارد تومان منابع مالی برای اجرای پروژه ها انجام شد.
عمرانی با بیان اینکه در بحث فاضلاب میزان بهره وری ۹درصد بودکه ۶پروژه جدید از محل اعتبارات بانک توسعه ای برای این امر مصوب شد و در بحث پسماند ۹منطقه دراستان مصوب شد،گفت: در زمینه دستگاه زباله سوز نیز برای ساری و نوشهر منابع مالی تخصیص یافا که نوشهر با ۷۸درصد زباله سوز تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه ۴۵درصد جمعیت استان در روستا قرار دارند که طرح هادی روستایی در بافت روستا اجرا شد که طرح جامع آن مصوب و بازنگری می شود، خاطرنشان کرد:در زمینه ناوگان عمومی ۲هزارو ۲۰۰تاکسی جدید در این دولت اضافه شد و ۵مرکزمعاینه فنی مورد بازبینی قرار گرفت.

*ساماندهی موسسات مالی فاقد مجوز در مازندران

همچنین معاون سیاسی استاندار مازندران با بیان اینکه تلاش شد در طول ۴سال به دنبال آرامش ،وفاق،وحدت،همدلی و گسترش دانایی و فضیلت های اخلاقی بودیم، گفت: در حوزه سیاسی انتخابات مجلس و نمایندگان برگزار شد اکثریت قالب که رای آوردند از حامیان دولت بودند و به عنوان بازوی توانمند جهت رفع مشکلات استان گام بر می دارند و مازندران جزء ۶استان برتر و در ۲۹اردیبهشت جز استان دوم انتخاب شد و ۹۹درصد روستاییان واجد شرایط حضور یافتند.
علیرضا یونسی با اشاره به اینکه همچنین در حوزه سیاسی تعداد احزابی که در دولت تدبیر و امید تشکیل شد ۸۳درصد نسبت به مدت مشابه نسبت به دولت قبل افرایش و گروهای سیاسی،احزاب و گروههای سیاسی نیز ۱۷و نیم درصد نسبت به گذشته افزایش یافت، اظهارداشت:خانه احزاب مانند۶استان دیگر با فعالیت ۴۰حزب قانونی تشکیل شد و ۹نفر شامل ۳نفر اصولگرا،۳نفراصلاح طلب و ۳نفر معتدلین انتخاب شدند.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه فعالیت امنیتی در طول ۴سال حتی یک مورد اقدامات ضد امنیتی و جریان ضددانقلابی دراستان گزارش نشد و طرح جامع هوشمندسازی نظارت برشهرسازی در حال اجرا هستیم که بسیاری از شهرها و روستاهای بزرگ به دوربین مجهز شدند و همچنین ۴هزارو ۱۷۸قبضه سلاح غیرمجاز،۱۰۲سلاح جنگی غیرمجاز ضبط و ۶۵شبکه قاچاق سلاح و مهمات کشف و از بین رفت.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه طرح جامع سازماندهی محلات اجرا و ۱۲۰صندوق و موسسات مالی که فاقد مجوز بودند ساماندهی شدند، افزود: تشکل های مردمی نقش مهمی در کمک به اجرای وظائف دولت دارند که در این راستا به ۳۶سازمان مردم نهاد در این دولت مجوز فعالیت داده شد.
یونسی اذعان داشت: طرح جامعی برای کاهش آسیبهای اجتماعی استان مانند طلاق،اعتیاد،فساد ،محلات آلوده و مناطق حاشیه پردازتدوین شد که در زمینه طلاق در گذشته از میانگین کشوری بالاتر بودیم اما الان با ۲و ۲دهم از رشد این روند جلوگیری شد.
وی با اشاره به اهمیت افزایش جمعیت در جامعه گفت: میانگین سن متوسط مردم استان ۳۴است که خبرنگاران نقش و رسالت عظیمی در این زمینه دارند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 • مشوق های بسیار خوب برای کارفرمایان در طرح کارورزی/ کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت سال چاری در مازندران
 • قرار مجرمیت برای کلاهبردار ۱۳۰ میلیارد تومانی در مازندران صادر شد/ چرا استاندار نسبت به پرونده این کلاهبردار پیگیری مناسبی انجام نمی دهد!
 • سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد
 • سقوط دو کابین در تلکابین رامسر۷ مصدوم بجای گذاشت
 • ناگفته های یک سرمایه گذار در مازندران/ من یک حججی اقتصادی هستم/ درآمد حاصل از هتل ۵ستاره در نوشهر برای تحصیل معلولان اختصاص داده می شود
 • تجربه ناموفق دولت های قبل در اعطاء تسهیلات بنگاه های زودبازده و ایجاد مشاغل خانگی
 • ایجاد اشتغال برای معلولان یک دغدغه است/محدودیت ها عامل سازندگی است
 • دستیابی به توسعه صادرات مورد نظر بدون عزم ملی میسر نیست/راههای توسعه صادرات اعلام شد
 • طرح “روستا تعاون” در مازندران اجرایی می‌شود
 • آغاز خرید تضمینی دانه روغنی آفتابگردان در مازندران
  1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
  2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
  3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
  4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
  5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
  6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
  7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
  8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
  9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
  10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
  11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
  12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
  13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
  14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
  15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
  16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
  17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
  18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
  19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
  20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور