Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – نباید قداست پزشکی خدشه دار شود/کمبود پزشک در بیمارستان ها
فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۶
شناسه خبر : 218208
چاپ خبر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

نباید قداست پزشکی خدشه دار شود/کمبود پزشک در بیمارستان ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندرانبا تاکید بر اینکه نباید قداست پزشکی خدشه دار شود،گفت: برخی از افراد به دلیل بی اطلاعی در صدد آسیب رساندن به قداست جامعه پزشکی هستند که این مسئله آسیب های را به مردم وارد می کند

نباید قداست پزشکی خدشه دار شود/کمبود پزشک در بیمارستان ها

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، دکتر قاسم جان بابایی پنج شنبه در مراسم تجلیل از پزشکان که در سالن مصباح پیامبر اعظم(ص) با تاکید بر اینکه نباید قداست پزشکی خدشه دار شود،گفت: برخی از افراد به دلیل بی اطلاعی در صدد آسیب رساندن به قداست جامعه پزشکی هستند که این مسئله آسیب های را به مردم وارد می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه اگر هدف پزشک رضای خدا باشد همه فعالیت او عبادت است، اظهارداشت: بسیاری از پزشکان زمان خود را وقف خدمت به مردم کردند که این مسئله بسیار ارزشمند است.
جان بابایی با تاکید بر اخلاق مداری پزشکان ،تصریح کرد: پزشکان علاوه بر اقدامات درمانی باید به صحبت هاو مشکلات بیماران توجه کنند.
وی به کمبود پزشک در بیمارستان اشاره و اذعان داشت: پس از پایان طرح، پزشکان می توانند به مراکز خصوصی بروند و مطب راه اندازی کنند که سبب شده با کمبود پزشک مواجه شویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: با افزایش فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته پزشکی این مشکلات برطرف می شود.
جان بابایی با بیان اینکه استان مازندران در بین استان های همجوار بیشترین متخصص انکولوژی را دارد،اذعان داشت: در استان ۴متخصص انکولوژی وجود دارد که با فارغ التحصیلی دانشجویان تعداد متخصصان افزایش پیدا می کند.
وی با تاکید بر اینکه تعرفه دولتی به خصوصی نزدیک شود، خاطرنشان کرد: در کشورهای دنیا تعرفه خصوصی ۱٫۵برابر تعرفه دولتی است در حالی که در کشور ما ۴٫۵ برابر است.

*وجود مشکل در پرداخت بموقع حقوق پزشکان

همچنین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: در استان مازندران سه هزارو ۲۰۰ پزشک،۷۰۰ داروساز و۶۰۰ دندانپزشک در بیمارستان های استان فعالیت می کنند.
علی مر دانشاهی با اشاره به  اینکه در سال های گذشته حدود ۷۰پزشک به صورت تمام وقت فعال بودند، افزود: با اجرای طرح تحول سلامت در استان، این رقم به ۳۰۰ نفر رسیده است.
وی با اشاره به وجود مشکل در پرداخت به موقع حقوق پزشکان ادامه داد: با وجود تمام مشکلات پزشکان، خدمت جامعه پزشکی یک ساعت متوقف نشده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه با اجرای بسته تحول سلامت رضایت مندی مردم افزایش پیدا کرده است، اذعان داشت: امروز برخی از پزشکان یک سال حقوق خود را دریافت نکردند ولی ارائه خدمات کاهش پیدا نکرده است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی