فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵
شناسه خبر : 218302
چاپ خبر

در نخستین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر رشت

مسکوت ماندن دستور انتخاب شهردار از بین کاندیداهای تصدی این منصب به دلیل غیبت اعضا/انتخاب اعضای کمیسیون های ۵ گانه شورا / تقلیل تعداد خبرنگاران در جلسات شورا

نخستین جلسه ی علنی پنجمین دوره ی شورای اسلامی شهر رشت با حضور ۹ تن از اعضا در عمارت شورا برگزار شد

مسکوت ماندن دستور انتخاب شهردار از بین کاندیداهای تصدی این منصب به دلیل غیبت اعضا/انتخاب اعضای کمیسیون های ۵ گانه شورا / تقلیل تعداد خبرنگاران در جلسات شورا

اولین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر رشت با حضور علوی ، شیرزاد ، رسولی ، جذب ، عاقل منش ، زاهد ، عبدالهی ، علیپور و رمضانپور نرگسی راس ساعت ۱۶ امروز در عمارت شورای شهر رشت برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه فاطمه شیرزاد اظهار داشت : این جلسه سومین جلسه ی فوق العاده شورای اسلامی دوره پنجم شهر رشت و نخستین جلسه علنی و با حضور اصحاب رسانه است و دستورات این جلسه شامل بررسی موارد کاندیداتوری برای شهرداری رشت ، انتخاب اعضای شورا در کمیسیون ها و بررسی لوایح مطروحه می باشد .

سید امیر حسین علوی رییس شورای اسلامی شهر رشت نیز در ابتدای این جلسه عنوان کرد: این جلسه اولین جلسه علنی است و پس از اینکه ترکیب شورای اسلامی دوره پنجم انتخاب گردید و مراسم تحلیف در فرمانداری رشت برگزار شد ، همکاران شورایی  بنده را به عنوان مسوول شورا پذیرفتند و امیدوارم هر یازده نفر پاسدار رای مردم باشند چه آنانی که از دوره چهارم آمدند و چه عزیزانی که برای نخستین بار در پارلمان محلی عضو هستند.

وی افزود : طی جلساتی که با مدیران اداری شهرداری برگزار کردیم هم شهرداری و هم شورا   آمادگی خود رابرای انجام فعالیت های خطیر نظیر شهرسازی ،عمران و توسعه و خدمت رسانی به مردم اعلام کرده اند و بی شک تمامی این فعالیت ها نیازمند آرامش است .

علوی خاطر نشان کرد : باید رسیدگی به امور پیمانکارانی که امروز معوقات فراوانی دارند و پرسنلی که نتوانستیم به آنها برسیم در اولویت قرار گیرد و اعضای شورا در دو جلسه قبلی متفق القول  به این نتیجه رسیدند که دو جلسه در هفته برگزار کنند تا به امور تسریع بیشتری ببخشند.

در سایه تعامل و تدبیر شهردار آتی رشت انتخاب شود

رضا رسولی در این جلسه به عنوان ناطق اول بیان کرد : یکی از نقاط ضعفی که در شورای چهارم و در عملکرد خود نیز  برداشت می کنم این است که نتوانستیم آن سرمایه معنوی که از مردم دریافت کردیم  آن گونه که باید پاسخگو باشیم.

وی گفت : آسیبی که در شورای قبل وجود داشت این بود که اگر نظم مورد نظر وجود داشت می توانست جلسات بهتر پیش رود و یکی از خواهش های بنده تدوین نظام نامه برای توزیع نطق ها در جلسات است .

رسولی تصریح کرد  : امروز ضرورت دارد که ما با کیفیت ، فرآیند انتخاب شهردار را طی کنیم و یکی از خواست های مردم این است که در این فرآیند حداقل زمان را سپری کنیم.

وی ادامه داد : با اراده جمعی طی چهار روز با ۲۲ نفر برای شهرداری مصاحبه کردیم و این اتفاق منجر به غربالگری مناسب خواهد شد .

وی ادامه داد : امروز شهر رشت تشنه ی این انتخاب است ک امیدواریم در روزهای آتی و در جلسه روز  چهارشنبه بتوانیم بهترین انتخاب را برای شهرداری داشته باشیم .

تفکر سیاسی را در کار اجرایی دخالت ندهیم

احمد رمضانپور نرگسی به عنوان ناطق دوم اظهار داشت : یاد و خاطره ی شهیدان دولت را گرامی می دارم و شهادت شهید رجایی و باهنر که هفته دولت نامگذاری شده  فرصت بسیار خوبی است که دولتمردان گزارشی از فعالیت های خود داشته باشند و در همین استان شاهد هستیم که مدیران در هفته دولت پروژه های خوبی را افتتاح کنند .

وی با اشاره به حضور پر شور مردم در انتخابات افزود : در هیچ زمانی حضور گرم و صمیمی مردم از ساعت های اولیه بدین گونه  در پای صندوق های رای نداشتیم  و مردم با رای بی سابقه خود هم رییس جمهوری را با آرای ۲۵ میلیون به ثبت رساندند و همینطور در برخی شهرها بمانند شهر رشت سقف آرا را بالا بردند و امیدواریم که نمایندگانی صادق و کوشا و خدمتگزار برای مردم باشیم.

وی در خصوص انتخاب هیات رییسه شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد : هیات رییسه بدون هیچ شائبه ای در محل فرمانداری انتخاب و تشکیل شد و رقابتی نبود بلکه رفاقت بود و ما هم مصر به این رفاقت هستیم و بنده هم امیدوارم که همکاران شورا خدمت به مردم و صداقت را  پیشه کنند و شورا را از جناح بندی سیاسی و فراکسیونی برحذر نمایند.

وی خاطر نشان کرد : وقتی که رای می دهیم به دنبال  همکاری هستیم و تفکر سیاسی را در کار اجرایی نباید دخالت دهیم و اگر چنین شود خسران بزرگی خواهد بود و اگر کسی این کار را انجام دهد خیانت به نظام و مردم است و امیدواریم که در کنار هم برای توسعه شهرمان فعالیت کنیم.

رمضانپور نرگسی  با تشکر از همراهی رسانه ها اذعان داشت : امانتداری در رسانه امر بسیار مهمی است.نقد در جهت سازندگی هیچ مشکلی ندارد اما اگر چیزی را غیر واقعی تشخیص دهیم تخریب است و اصحاب رسانه  پل ارتباطی خوبی بین مردم و مسوولین شهری هستند.

وی با اشاره به عقب ماندگی های شهر رشت در سالهای گذشته  تاکید کرد : چه اتفاقی افتاده که شهرهایی زیادی در کشور توانسته اند  رشد کرده و سرمایه جذب کنند اما در اینجا نتوانسته ایم به جایگاه واقعی خود برسیم ؟

رمضانپور ادامه داد : ان شاالله با انتخاب شهرداری که قدرت تعامل با شورا را داشته باشد کارهای بزرگی برای توسعه رشت داشته باشیم.نجات شهر ما در سرمایه گذاری در رشت است.

وی گفت : به طور میانگین در هر نه ماه  شهردار عوض کرده ایم و مدیریت شهری ثابت نداشته ایم ، در انتخاب شهردار نیاز به فکر بیشتر، تعامل ، دقت فراوان و  حضور همه ی اعضا هستیم.

در ادامه دستور انتخاب ۵ نفر از میان ۲۲ نفر داوطلب تصدی پست شهرداری رشت توسط رییس شورا قرائت شد و فرهام زاهد در این خصوص گفت : مهمترین کار شورای پنجم انتخاب شهردار است و اگر هر کدام از اعضای شورا نباشند این فرآیند با مشکل برخورد می کند

وی افزود : چون در ابتدای راه هستیم ، خواهش بنده  این است که ما کنار هم باشیم و نگذاریم اولین جلسه شورا موجب به وجود آمدن شائبه و کدورتی برای همکاران شود .

در ادامه مسکوت ماندن انتخاب کاندیداهای شهرداری تا روز چهارشنبه به جهت حضور تمامی اعضای شورای شهر به رای گذاشته شد و مورد موافقت اعضای حاضر قرار گرفت .

دستور دوم جلسه انتخاب اعضای کمیسیون های تخصصی پنج گانه شورای شهر رشت بود که به ترتیب با رای حاضرین ترکیب کمیسیون ها مشخص شد :

کمیسیون عمران و توسعه شهری :

حامد عبدالهی ، امیر حسین علوی ، فرهام زاهد، رضا رسولی، اسماعیل حاجی پور هر کدام با ۹ رای

کمیسیون فرهنگی اجتماعی:

محمد حسن عاقل منش، محمد حسن علیپور ، فاطمه شیرزاد ، فرهام زاهد

احمد رمضانپور نرگسی هر کدام با ۹ رای

کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری :

محمد حسن عاقل منش ، حجت جذب، محمد حسن علیپور ، فاطمه شیرزاد

جلال الدین شکریه هر کدام با ۹ رای

کمیسیون حمل و نقل ترافیک:

محمد حسن عاقل منش، حجت جذب، جلال الدین شکریه ، رضا رسولی

اسماعیل حاجی پور هر کدام با ۹ رای

کمیسیون برنامه و بودجه:

این کمیسیون با ترکیب هفت نفر و بر طبق رای اعضا مصوب شد

حامد عبدالهی، فاطمه شیرزاد، امیر حسین علوی، فرهام زاهد ، احمد رمضانپور نرگسی  ، رضا رسولی ، حجت جذب

گفتنی است طبق اعلام هیات رییسه شورای شهر رشت مقرر گردیده است زین پس جلسات شورا در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته تشکیل گردد .

همچنین هیات رییسه در خصوص حضور رسانه ها در صحن علنی شورا نیز تصمیماتی را اخذ کردند که در جلسه ی علنی نخست با اعتراض اصحاب رسانه روبرو شد اما نهایتا امروز اجازه ورود خبرنگاران بیشتری به صحن علنی داده شد .برطبق اعلام رییس شورای شهر رشت ، تقلیل تعداد رسانه های حاضر در صحن علنی شورای شهر به جهت نبود فضای کافی و حفظ آرامش جلسات است !


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. صدور اولین مجوز اعمال معافیت های مالیات بر عوارض ارزش افزوده برای فعالان اقتصادی در منطقه ویژه بندری آستارا
 2. اصل خانواده مورد تهاجم قرار گرفته است/ مراسم تکریم بازنشستگان شهرداری مناسب نبود /نامگذاری یکی از میادین رشت بنام شهدای بسیج رسانه
 3. تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس ظرفیت مناسبی برای ترویج فرهنگ حماسی و عاشورایی است
 4. تاکید مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بر تدوین بسته های جدید سفر در حوزه گردشگری مذهبی
 5. برگزاری همایش بزرگ سوپر مارکت های رشت با عنوان “سوپرمارکتی به وسعت ۶۰۰۰ متر مربع”
 6. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 7. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 8. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 9. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 10. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 11. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 12. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 13. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا
 14. از غرفه های برتر نمایشگاه عرصه مستقیم کالای پاییزه تقدیر شد
 15. ابراز خرسندی پدر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا از افتخار آفرینی قهرمانان کاراته گیلان
 16. رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندر انزلی/ افزایش ۱۴۱ درصدی مواد نفتی در بندرانزلی
 17. واردات برنج های آلوده ادامه دارد/مردم از خرید برنج آلوده هندی و پاکستانی بپرهیزند
 18. آقای ترامپ غیرقابل پیش بینی است؛ ولی ما برای هر وضعیتی پیش بینی وبرنامه داریم/ تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است
 19. هر حرکت غلط در برجام با عکس‌العمل جمهوری‌اسلامی مواجه خواهد شد
 20. تبریک مدیر” جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان “به انتصاب شهردار رشت