فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
شناسه خبر : 218329
چاپ خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

بیش از ۴۰ هزار درخواست مشاغل سخت و زیان آور در مازندران بررسی شد

مویرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: بیش از ۴۰ هزار درخواست مشاغل سخت و زیان آور در کمیته های بدوی و تجدید نظر در دولت یازدهم بررسی شد

بیش از ۴۰ هزار درخواست مشاغل سخت و زیان آور در مازندران بررسی شد

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری،کامران اصغری چهارشنبه ضمن گرامیداشت هفته دولت،گفت: هفته دولت فرصت بسیار خوبی است تا اقدامات و دستاوردهای دستگاههای اجرایی برای مردم شریف استان تشریح شود البته پیرو منویات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری این مهم باید به صورت همیشگی باشد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران حوزه مدیریت روابط کار در این اداره کل یکی از تخصصی ترین بخش های این اداره کل می باشد و مسئولیت روابط کار، بازرسی کار، تشکل های کارگری و کارفرمایی، حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری و رسیدگی به مشاغل سخت و زیان آور را در استان مازندران بر عهده دارد که بدلیل تخصصی بودن و داشتن ارباب رجوع بسیار زیاد، کار در این حوزه بسیار سخت می باشد.

اصغری خاطرنشان کرد: با همه سختی کار در این حوزه، با تلاش شبانه روزی مدیر و همکاران این معاونت، در سالهای اخیر موفق به کسب ۱۰۰ امتیاز کامل از شاخص های اختصاصی و حضور در رتبه های ممتاز در سطح کشور شده ایم که بسیار جای تقدیر دارد.

 وی با اشاره به بخش روابط کارتصریح کرد : ارتقاء سطح کیفی آراء صادره در هیات تشخیص و حل اختلاف و صدور دادنامه ها با استدلال و استنادات لازم قانونی و توجه ویژه به بحث آموزش هیئت ها موجب گردیده که درصد اعتراضی به آراء صادره  به طور محسوسی کاهش یابد.

مدیرکل تعاون مازندران تصریح گرد: میانگین مدت زمان رسیدگی در هیئت های تشخیص و حل اختلاف نیز به ترتیب ۲۲ و ۲۹ روز می باشد که با زحمات بی وقفه همکاران پایین تر از میانگین کشوری می باشد.

اصغری ادامه داد: بیش از ۳۰ درصد آراء در هیئت ها به صورت سازشی صادر می گردد و طرفین وارد دعاوی نمی شوند.

وی با تأکید بر ضرورت صیانت از نیروی کار در استان مازندران، خاطرنشان کرد: با تدبیر و پیگیری های اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل در بخش جنگل و معادن، باعث حفظ اشتغال کارگران عزیز شدیم که این تدابیر در مورد واحد های مشکل دار ادامه دارد و بدنبال بهبود فضای کسب و کار در استان هستیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران توجه ویژه به تشکل های کارگری و کارفرمایی را ضروری دانست و افزود: تأسیس و یا تجدید بیش از ۵۰۰ تشکل کارگری و کارفرمایی نشان از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به شرکای اجتماعی خود دارد، در واقع باید بگوییم سه جانبه گرایی در رأس امور قرار دارد.

اصغری ادامه داد: همچنین در این حوزه شاهد افزایش چند برابری میزان آموزش تشکل ها و مراجع حل اختلاف با موضوع قوانین کار و تأمین اجتماعی و … در این دولت بوده ایم.

وی بیان داشت: در بخش بازرسی کار اجرای طرح هایی از قبیل آموزش ایمنی مهندسین ناظر و کارگران ساختمانی، افزایش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاهها، اجرای مدل خود بازرسی درون کارگاهی و استقرار مسئولین ایمنی در کارگاه ها، بازدید هدفمند از کارگاههای پرخطر، اجرای آیین نامه ایمنی امور پیمانکاران و بررسی صلاحیت ایمنی و صدور گواهینامه ایمنی که همه این طرح ها با هدف افزایش سطح ایمنی و کاهش حوادث ناشی از کار در سطح استان می باشد.

مدیر کل کار مازندران با تأکید بر ضرورت بازدید هدفمند از کارگاههای پرخطر، افزود: این بازدیدها به صورت مستمر علی الخصوص در معادن در حال انجام می باشد و تا بحال دو معدن نا ایمن طبق ماده ۱۰۵ قانون کار پلمپ گردیده اند.

اصغری ادامه داد: از اثرات اجرای این طرح ها در استان کاهش سالانه حوادث ناشی از کار می باشد و در سطح کشور استان مازندران در این زمینه جزء برترین هاست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به بررسی بیش از ۴۰ هزار تقاضای مشاغل سخت و زیان آور در کمیته های بدوی و تجدید نظر در دولت یازدهم، خاطر نشان کرد:  کمیته های استانی بررسی در خواست های مشاغل سخت و زیان آور با حضور پنج نماینده از قبیل مدیر کل کار، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، مدیر کل تأمین اجتماعی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان کارها با وجود حجم بالای درخواست های واصله آنقدر در قسمت سخت و زیان آور دقیق  ، شفاف و به روز عمل می شود که امکان تخلف در آن به صفر رسیده است و این امر موجب گردیده تا تنها ۵ درصد آرای صادره کمیته بدوی مورد اعتراض قرار گیرد و حتی یک رای صادره در دیوان عدالت اداری نقض یا ابطال نگردیده است که این خود نشان از اجرای عدالت در این زمینه دارد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور