فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
شناسه خبر : 218343
چاپ خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اعلام کرد:

افتتاح ۴ تعاونی با سرمایه گزاری ۳۴ میلیارد ریالی هفته تعاون در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه تعداد سه تعاونی تولیدی و یک تعاونی مسکن با سرمایه گزاری ۳۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای حدود ۵۰ نفر در این هفته افتتاح خواهند شد، گفت: هفته تعاون، تمرینی برای قرار گرفتن در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ کار جمعی در استان است

افتتاح ۴ تعاونی با سرمایه گزاری ۳۴ میلیارد ریالی هفته تعاون در مازندران

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، کامران اصغری پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه هفته تعاون از شنبه ۱۱ شهریور ماه آغاز می شود، گفت: برنامه های اجرایی هفته تعاون را اعلام کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه دین اسلام تأکید زیادی به بحث تعاون دارد، یادآور شد: آیه شریفه ‘و تعاونو علی البر و التقوی’ مبین و موکد این موضوع است.
اصغری با توجه به نقش اساسی و سهم مهم تعاونی ها در توسعه اقتصادی استان و کشور و همچنین نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، و همچنین سخن گوهربار ایشان مبنی بر اعتقاد به تعاون این اهمیت دو چندان کرده است، اظهارداشت: متاسفانه فرهنگ تعاون و کار جمعی هنوز در کشور و استان ضعف دارد و برای توسعه بخش تعاون عزم همه جانبه نیاز است که مردم را برای فعالیت های اقتصادی به سوی بخش تعاونی سوق دهد.
وی خاطر نشان کرد: هزینه ایجاد اشتغال در بخش تعاون یک چهارم اشتغال متعارف در کشور است و حتی در برخی از مشاغل تعاونی ها این میزان به یک ششم هم می رسد.
مدیرکل تعاون مازندران با اشاره به اینکه گرایش به تعاونی در حال افزایش است، اذعان داشت:  از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون بیش از هزار تعاونی در مازندران تأسیس شده است و مازندران از این لحاظ رتبه خوبی در سطح کشور دارد.
اصغری با بیان اینکه تعاون می تواند نه تنها اشتغال ایجاد کند بلکه در کاهش فقر و ایجاد عدالت اجتماعی نقش ارزشمندی را عهده دار شود، ادامه داد: تأسیس ۳ شرکت تعاونی توسعه عمران با عضویت بیش از ۲۰۰۰ نفر و همچنین تعداد ۷ شرکت در شرف تأسیس، تأسیس ۵ شرکت تعاونی فراگیر جهت عضویت ۳ دهک پایین درآمدی و آسیب پذیر باهدف فقر زدایی و ثبت ۸۳ مورد تعاونی زنان از عملکرد مطلوب این اداره کل در دولت یازدهم است.
وی با تأکید بر ضرورت اجرای با شکوه این هفته مهم افزود: برنامه های مهمی از قبیل افتتاح شرکتهای تعاونی، برگزاری دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر در استان و شهرستانها، برپایی نمایشگاه، بررسی مشکلات تعاونگران در دستور کار این هفته قرار دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه تعداد سه تعاونی تولیدی و یک تعاونی مسکن با سرمایه گزاری ۳۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای حدود ۵۰ نفر در این هفته افتتاح خواهند شد، خاطرنشان کرد: هفته تعاون، تمرینی برای قرار گرفتن در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ کار جمعی در استان است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور