فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
شناسه خبر : 218555
چاپ خبر

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت بیان کرد:

پیوستن تالاب عینک به کنوانسیون رامسر/برگزاری همایش جذب سرمایه گذار در رشت

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت گفت: کمیسیون بهداشت شورای پنجم رشت در تلاش است تا با بررسیهای لازم شرایط پیوستن تالاب عینک به کنوانسیون رامسر را فراهم کند

پیوستن تالاب عینک به کنوانسیون رامسر/برگزاری همایش جذب سرمایه گذار در رشت

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، فاطمه شیرزاد با اعلام این مطلب اظهار کرد: کنوانسیون رامسر یکی از قدیمی ترین معاهده های بین المللی در خصوص محیط زیست است.
وی با اشاره به تلاشهای انجام شده در سالهای اخیر جهت پیوستن تالابهای کشور به این کنوانسیون تصریح کرد: در سالهای اخیر به منظور پیوستن تالاب عینک رشت به کنوانسیون رامسر تلاشهای فراوانی صورت گرفت و برای اینکار نیازمند داشتن یکسری شاخص ها هستیم.
شیرزاد با اذعان به اینکه تالاب عینک دارای اکوسیستم طبیعی است بیان کرد: با توجه به اینکه این تالاب دارای اکوسیستم طبیعی، گونه های مختلف گیاهی و… می باشد انتظار می رود با حمایت دیگر سازمانها هر چه سریعتر شرایط پیوستن تالاب عینک به این کنوانسیون فراهم شود.
وی با اشاره به وجود مشکلات متعدد زیست محیطی در استان گیلان گفت: کاهش آسیبهای زیست محیطی در گیلان نیازمند جذب اعتبارات ملی است و مدیران محیط زیست کشور باید با جدیت به این حیطه ورود کنند.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت در خصوص اقدامات انجام شده پیرامون تالاب عینک افزود: در سالهای اخیر با مصوبات شورای اسلامی و پیگیریهای شهرداری منطقه چهار رشت اقدامات خوبی در خصوص تالاب عینک انجام شد و برگزاری همایشهای متعدد زیست محیطی، حضور انجمن های فعال محیط زیست در تالار گفتمان محیط زیست واقع در حاشیه تالاب عینک از جمله اقدامات در این رابطه می باشد.
فاطمه شیرزاد از برگزاری همایش جذب سرمایه گذار به منظور رفع مشکلات تالاب عینک و رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت خبر داد و تصریح کرد: به زودی همایش بزرگ جذب سرمایه گذار پیرامون احیاء و رفع مشکل رودخانه ها و تالاب عینک رشت برگزار خواهد شد و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر از بسته های سرمایه گذاری داخلی و خارجی استقبال خواهد کرد.
وی با اذعان به ظرفیتهای متعدد تالاب عینک و دو رودخانه رشت گفت: تالاب عینک و گوهررود و زرجوب دارای بسترهای لازم جهت ایجاد و توسعه گردشگری آبی در رشت هستند و بنده معتقدم تالاب عینک می تواند به یک مرکز بزرگ تفریحی و زیست محیطی تبدیل شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با بیان اینکه منطقه چهار رشت جزو حاشیه های شهر می باشد اظهار کرد: یقینا با بهره مندی از ظرفیتهای تالاب عینک رشت ، اقتصاد ساکنین منطقه و شهر رونق خواهد یافت .
وی افزود: متاسفانه یکی از دغدغه های فعلی کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت سرازیری فاضلابهای صنعتی و خانگی و ریختن زباله ها به تالاب عینک می باشد و امیدوارم با تمهیدات انجام شده این مشکل برطرف شود.
شیرزاد تالاب عینک رشت را بزرگترین تالاب شهری در کشور دانست و گفت: با سیاستگذاریهای کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت و حمایت سازمانهای مربوطه تالاب عینک رشت قابلیت تبدیل به قطب گردشگری در کشور را خواهد داشت و در این راستا قدردان پیگیریهای انجمنهای مردم نهاد زیست محیطی نیز هستیم.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت در خاتمه تصریح کرد: امیدوارم در طول فعالیت شورای پنجم بتوانیم اقداماتی ماندگار در خصوص تالاب عینک انجام دهیم و این مهم جزو مطالبات شهروندان فهیم رشت نیز می باشد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند