فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
شناسه خبر : 218561
چاپ خبر

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان خبر داد:

اعزام هزار نفر از مددجویان این نهاد به کربلای معلی /۸۰ پایگاه در استان میزبان کمک های خیرین در جشن عاطفه ها

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در نشست خبری برنامه های جشن عاطفه ها را تبیین و تشریح کرد

اعزام هزار نفر از مددجویان این نهاد به کربلای معلی /۸۰ پایگاه در استان میزبان کمک های خیرین در جشن عاطفه ها

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، علیرضا محمدی ، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان ، با اشاره به فرارسیدن شروع سال جدید تحصیلی و برگزاری جشن عاطفه ها ، افزود : جشن عاطفه ها امسال در دو مرحله و در مرحله اول ۲۳ و ۲۴  شهریور ماه سال جاری برگزار می شود  و خیران می توانند کمک های خود را به دانش آموزان نیازمند اهداء کنند.

محمدی همچنین به برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه ها در ۱۹ مهرماه سال جاری اشاره کرد و افزود : برای این مرحله از برگزاری جشن عاطفه ها ۸۰ پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در نظر گرفته شده است و سه هزار پاکت هم برای جمع آوری کمک های دانش آموزان در سراسر مدارس استان توزیع خواهد شد .وی سرانه هزینه کرد برای تهیه سبد تحصیلی برای هر دانش آموز را ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت : امیدواریم امسال هم مردم نوعدوست و نیکوکار گیلان با کمک های مادی و معنوی خود شرایط مناسبی را برای تحصیل دانش آموزان نیازمند فراهم کنند.
 محمدی با اشاره به رویکرد کمیته امداد برای توانمند سازی خانواده ها ی نیازمند و اقشار آسیب پذیر ، افزود : شناسایی استعدادها و توانمندی های مددجویان و هدایت آنها به سمت ایجاد  اشتغال مولد، نیازمند  تلاش و همت عمومی است و همه ی اقشار اجتماعی بویژه خیران  و نیکوکاران  دراین تلاش سهم دارند .
محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به افتتاح ۱۸ مرکز نیکوکاری در استان اشاره کرد و گفت : این مراکز به صورت صد در صد مردمی و به صورت هیات امنایی اداره می شود و نیازمندان همان مناطق شناسایی شده و بصورت مستقل توسط این مراکز خدمات دهی می شوند .
وی با بیان اینکه اعتبار کمیته امداد استان گیلان در سال ۹۶ افزایش یافته است عنوان کرد : اعتبار استانی بیش از دو برابر شده و برای بحث اشتغال ۱۴۰ میلیارد تومان چه از منابع بانکی و چه صندوق اعتبار داریم که با تفاهم نامه ی همکاری کمیته امداد امام و صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان پرداخت می شود .
وی اذعان داشت : همچنین ۱۰۰۰ دستگاه خودرو وانت در کشور به کمیته امداد استانها اختصاص یافته که سهم استان گیلان ۲۵۰ خودرو است که برای بحث اشتغالزایی در اختیار مددجویان تحت پوشش قرار خواهد گرفت .
 مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه  هم اکنون ۸۲ هزار سالمند  تحت حمایت کمیته امداد  از خدمات  معیشتی و درمانی  بهره مند هستند ، افزود : هزار نفر از این سالمندان زمین گیر هستند و ماهیانه مبلغ ۹۰ هزار تومان  برای  نگهداشت آنان هزینه می شود .
 وی به طرح پالایش و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت در کمیته امداد اشاره کرد و افزود : اجرای طرح پالایش خانواده های تحت حمایت موجب شد تا خانواده های تحت حمایت از ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار به ۱۰۶ هزار خانوار معادل ۷ درصد کاهش پیدا کنند..
 محمدی به پرداخت هزینه های درمانی هزار و ۵۰۰ بیمار صعب العلاج تحت حمایت در گیلان نیز  اشاره کرد و گفت : ۶۲ هزار نفر زن سرپرست خانوار تحت حمایت هم در گیلان از خدمات معیشتی ، اجاره مسکن و درمانی این نهاد بهره مند هستند.
 مدیرکل کمیته امداد گیلان از پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان در سال جاری خبر داد و گفت : این میزان وام به شش هزار نفر از مددجویان تحت حمایت در سراسر استان برای ایجاد شغل پرداخت می شود.
 محمدی مشکلات مسکن ، اشتغال ، درمان ، تحصیل و معیشت خانوارهای تحت حمایت این نهاد را از مشکلات اصلی آنها عنوان کرد و افزود : مشکل مسکن از مشکلات اساسی مددجویان است که برای رفع این مشکل در سال گذشته سه هزار واحد مسکن برای مددجویان گیلانی ساخته شد .
وی با اشاره به اینکه امسال ۱۲ هزار نفر از دانش آموزان تحت حمایت به اردوهای سراسری اعزام شدند گفت : گیلان هم میزبان دانش آموزان از ۱۶ استان کشور بود که در این اردوها علاوه بر برنامه های تفریحی ، دانش آموزان از برنامه های فرهنگی ، آموزشی ، ورزشی هم بهره مند شدند .محمدی با اشاره به اینکه هر ماهه مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان صدقه توسط مردم گیلان برای کمک به محرومان پرداخت می شود افزود : این میزان صدقه جمع آوری شده صرف امور جهیزیه ، وام قرض الحسنه ، تحصیل ، مسکن و درمان نیازمندان می شود.
 مدیرکل کمیته امداد گیلان به افتتاح صندوق امداد ولایت با هدف ترویج سنت قرض الحسنه و کمک به هم نوعان نیازمند اشاره کرد و گفت : صندوق امداد ولایت با رویکرد جلب و جذب مشارکت های مردمی ازطریق سپرده گذاری خیران برای  پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت امداد و سایر اقشار نیازمندان تاسیس  شده است.وی در پایان پرداخت ۲۲ میلیارد تومان وام از طریق صندوق امداد ولایت طی سال گذشته را از اقدامات ارزشمند با مشارکت نیکوکاران عنوان کرد و گفت : تا کنون پنج میلیارد تومان توسط خیران در این صندوق سپرده گذاری شده است که در قالب پرداخت وام های قرض الحسنه یک تا پنج میلیون تومانی برای حل برخی مشکلات اساسی نیازمندان اقدام می شود.
وی با اشاره به نزدیکی ایام محرم از اعزام مددجویان این نهاد به کربلای معلی خبرداد و گفت : ۱۰۰۰ نفر در قالب کاروان پیاده به کربلای معلی با کمک خیرین اعزام خواهند شد و در مرداد ماه سالجاری نیز ۱۶۰ نفر از زنان سرپرست خانوار را به عتبات عالیات اعزام کردیم.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند