فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
شناسه خبر : 218583
چاپ خبر

معاون سياسي استانداري مازندران ، تكاليف مهم فرمانداران را مشخص کرد :

ايجاد نشاط فرهنگي، سياسي، اجتماعي و مقابله با آسيب هاي اجتماعي

عليرضا يونسي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران كه در جمع فرماندران سراسر استان سخن مي گفت، ضمن تشريح تكاليف مهم فرماندران در حوزه هاي مختلف، ياد آور شد: ايجاد فضاي نشاط فرهنگي، سياسي و اجتماعي در جامعه از برنامه هاي دولت تدبير و اميد و از تكاليف فرمانداران است

ايجاد نشاط فرهنگي، سياسي، اجتماعي و مقابله با آسيب هاي اجتماعي

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در نشست تخصصي فرمانداران سراسر استان برگزاري شكوهمند انتخابات ۲۹ ارديبهشت ماه ۹۶ را حماسه سياسي پر افتخار و برگ زريني در صحيفه مشاركت ملت مومن و انقلابي ايران براي تعيين سرنوشت خود دانست و ياد آور شد: همدلي، اهتمام و هم افزايي همه دست اندركاران برگزاري انتخابات و فرمانداران ساعي استان، نقش موثري در تحقق انتخاباتي با شكوه، قانونمند و با مشاركت حداكثري مردم داشت.

معاون استاندار با اشاره به اين كه دولت يازدهم عليرغم مضايق اعتباري و تنگناهاي بين المللي، تحريم ها را از سر راه ملت ايران برداشت و براي ارتقا اقتصاد كشور و معيشت مردم تلاش هاي فراواني نمود، گفت: فرمانداران و مديران دستگاه هاي اجرايي در مسير تحقق برنامه و سياست هاي دولت براي شكوفايي و اعتلاي اقتصادي و سياست هاي اقتصاد مقاومتي بيش از پيش اهتمام كنند و با جديت بيشتري در اين راه تلاش نمايند.

 وي، افزود: كار براي اعتقادات الهي و آرمان هاي انقلاب اسلامي، اوج عزت و اعتبار انسان است و خدمتگزاران ملت بايد به اين كسوت افتخار نمايند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران، ايجاد فضاي نشاط فرهنگي، سياسي و اجتماعي در جامعه را از برنامه هاي دولت تدبير و اميد و از تكاليف فرمانداران برشمرد و افزود: مازندران داراي خانه احزاب است، ۴۰ حزب رسمي در استان فعاليت دارند و بايد بر اساس اساسنامه با برنامه ها و فعاليت هاي خود، جامعه را از نشاط سياسي برخوردار نمايند.

يونسي، ايجاد ۴۳ هزار شغل در سال ۹۶ را از تعهدات استان برشمرد و خاطر نشان كرد: فرمانداران با برنامه، به تعهدات شهرستاني اشتغال عمل نمايند و گزارش هاي مستند در اين راستا ارايه نمايند.

وي بر برگزاري جلسات ستاد تسهيل، توزيع اعتبارات بسته رونق توليد و راه اندازي واحدهاي توليدي نيمه فعال از سوي فرمانداران بطور مستمر و مجدانه تاكيد نمود و اظهار داشت:  در حوزه سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف با توجه به اولويت هاي اقتصادي و مطالبات بحق مردم اهتمام بيشتري صورت گيرد.

يونسي با تاكيد بر تداوم پيگيري برنامه هاي مقابله با آسيب هاي اجتماعي در شهرستان ها، ياد آور شد: آخرين اقدامات فرمانداران در تحقق برنامه يك روستا يك طرح ارايه شود.

معاون استاندار، تحقق روستاي نمونه را از جمله برنامه هاي داراي اولويت استان در روستاها برشمرد و گفت: اختصاص تسهيلات ارزان قيمت به روستاهاي نمونه در برنامه استان قرار دارد.

يونسي، مديريت منابع آب و مصرف بهينه آن، لايروبي آب بندان ها و ذخيره سازي آب باران و مهار آب هاي سطحي را بسيار مهم تلقي كرد و تصريح نمود: ارتباط چهره به چهره با مردم، ارتباط و تعامل با رسانه ها و اطلاع رساني برنامه ها و اقدامات دولت و نشست با تشكل هاي رسمي، صاحبان انديشه، دانشگاهيان و صاحب نظران و برگزاري همايش هاي هدفمند، كار آمد و اثرگذار، به اميد افزايي و نشاط اجتماعي و سياسي كمك مي كند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران، ساماندهي زباله را از دغدغه هاي محوري استان دانست و تاكيد كرد: فرمانداران با مشورت متخصصان و صاحب نظران، مساله زباله را ساماندهي، آثار زيست محيطي را كنترل و تفكيك زباله از مبدا را در منطقه خود مديريت نمايند.

وي، بر اهتمام فرمانداران در اجراي مطلوب طرح مهر و بازگشايي مدارس تاكيد كرد و گفت: تدابير لازم براي برگزاري شكوهمند هفته دفاع مقدس انديشيده شود.

يونسي با اشاره به تاكيد رييس جمهور محترم در دفاع از كابينه در صحن مجلس شوراي اسلامي مبني بر اين كه بدليل محدوديت منابع بايد اصلاحات اقتصادي در حوزه هاي مختلف صورت گيرد، افزود: تصميمات اقتصادي از روي خرد و عقلانيت اتخاذ شود.

معاون استاندار در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به اين كه بر اساس تاكيد رييس جمهور محترم، ضرورت دارد از وجود بانوان فرهيخته در پست هاي مديريتي استفاده شود، گفت: تا پايان برنامه ششم ۳۰ درصد پست هاي مديريتي كشور بايد به بانوان و جوانان واگذار شود.

در آغاز اين جلسه، قمي، مدير كل دفتر امور سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري، به ضرورت ايجاد فضاي نشاط در دانشگاه ها، فعال نمودن ميز احزاب در فرمانداري ها و برگزاري نشست هاي سياسي و دانشجويي اشاره كرد و فرمانداران استان نيز به ارايه نقطه نظرات و ديدگاه هاي خود در بخش هاي مختلف پرداختند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. تیم داماش گیلان به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود
 2. آزار زن جوان در جاده‌ خاکی
 3. “حق شناس ” قهرمانی بومی در مدیریت استان
 4. باندهای واسطه ای پشت پرده برنج‌های تقلبی/سالانه ۲میلیون‌و۸۰۰تن برنج در کشور مصرف می‌شود / منشاء برنج‌های تقلبی توسط اتحادیه برنج مشخص شود
 5. معیارهای وزارت کشور در پیشنهاد گزینه های استانداری به دولت کاملاً شفاف است
 6. نمره منفی یکی از ابزارهای پلیس برای جلوگیری از ارتکاب تخلفات است
 7. در روزها و شب های عزاداری سرورشهیدان ، امام حسین (ع) از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنیم
 8. کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در صومعه سرا
 9. از غرفه های برتر نمایشگاه عرصه مستقیم کالای پاییزه تقدیر شد
 10. ابراز خرسندی پدر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا از افتخار آفرینی قهرمانان کاراته گیلان
 11. رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندر انزلی/ افزایش ۱۴۱ درصدی مواد نفتی در بندرانزلی
 12. واردات برنج های آلوده ادامه دارد/مردم از خرید برنج آلوده هندی و پاکستانی بپرهیزند
 13. آقای ترامپ غیرقابل پیش بینی است؛ ولی ما برای هر وضعیتی پیش بینی وبرنامه داریم/ تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است
 14. هر حرکت غلط در برجام با عکس‌العمل جمهوری‌اسلامی مواجه خواهد شد
 15. تبریک مدیر” جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان “به انتصاب شهردار رشت
 16. در هر شهری که استعداد فوتبال داشته باشد دفتری ایجاد می کنیم /برنامه های علی کریمی از اروپا هم جلوتر است
 17. ورود کمیسیون آموزش مجلس به موضوع اعتراضات داوطلبان به نتایج کنکور/ سازمان سنجش شفاف‌سازی کند
 18. جناح بندیهای سیاسی در شورا معنا ندارد/با مداخله اعضای شورا در عزل و نصب های شهرداری مخالفم/ رسیدگی به مشکلات بازنشستگان شهرداری رشت
 19. سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد
 20. سقوط دو کابین در تلکابین رامسر۷ مصدوم بجای گذاشت