فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر : 218601
چاپ خبر

در دیدار رئیس شورای اسلامی رشت با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان بیان شد:

مشکل فشار آب محلات حاشیه نشین برطرف شود/ تعامل و همدلی شورای رشت با سازمانها/تکمیل رینگ آب شهر رشت/ بی اعتنایی به مشکلات مردم خیانت است

ظهر امروز مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با رئیس شورای اسلامی رشت دیدار و گفت و گو کرد

مشکل فشار آب محلات حاشیه نشین برطرف شود/ تعامل و همدلی شورای رشت با سازمانها/تکمیل رینگ آب شهر رشت/ بی اعتنایی به مشکلات مردم خیانت است

به گزارش خبرگزاری کاسپین ،رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ابتدا با ابراز خرسندی در خصوص تعامل خوب شورای پنجم رشت با دیگر سازمانها اظهار کرد: حدود دو هفته از آغاز فعالیت شورای پنجم رشت می گذرد و طی این مدت فضای همدلی و تعامل بین شورا و کلیه دستگاههای خدمات رسان در شهر به خوبی احساس می شود.
سید امیر حسین علوی با اشاره به بازدید از سد شهر بیجار افزود: از جمله وظایف شوراهای اسلامی سرکشی به حوزه های مختلف و اطلاع از نیازها و خدمات موجود می باشد.
علوی با اذعان به اینکه ظرفیتهای خوبی در شورای پنجم رشت قرار دارد تصریح کرد: در هر کدام از اعضای شورای رشت پتانسیل های خوبی وجود دارد و این موضوع می تواند موجب تعالی و تو سعه همه جانبه رشت بشود.
رئیس شورای اسلامی رشت سازمان آب و فاضلاب را یک سازمان در هم تنیده با شهرداری دانست و بیان کرد: جنس خدمات شهرداری با سازمان آب و فاضلاب بسیار نزدیک است و با تعامل و یکدلی می توانند بسیاری از مشکلات را مرتفع و در خدمات رسانی موفق تر عمل کنند.
علوی با اشاره به مشکل فشار آب در برخی از مناطق رشت اظهار کرد: متاسفانه در محلاتی از جمله نخودچر، حمیدیان و… شاهد مشکل فشار آب هستیم و شهروندان در این خصوص گلایه دارند.
وی با اذعان به اینکه وضعیت رودخانه های رشت بسیار نامطلوب است تصریح کرد: متاسفانه وضعیت نامطبوع رودخانه های رشت موجب بروز بسیاری از بیماریها شده و انتظار دارم برای رفع این مشکل شورای رشت و سازمان آب و فاضلاب با یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اختصاص پنجاه میلیارد تومان اعتبار جهت ساماندهی دو رودخانه رشت بیان کرد: امیدوارم با عزم ملی آلودگیهای دو رودخانه رشت برطرف شود.
وی رفع مشکلات زیست محیطی در رشت را از جمله مطالبات شهروندان دانست و گفت: شورای رشت آمادگی دارد تا در این خصوص هرگونه تعامل و همکاری لازم را با دستگاههای متولی داشته باشد.
وی افزود: اعتبارات استانی پاسخگوی رفع مشکلات زیست محیطی نیست و باید در راستای جذب اعتبارات ملی بکوشیم و در غیر اینصورت رفع مشکل آب و فاضلاب شهر رشت به نوادگان ما انتقال خواهد یافت.
در ادامه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان نیز اظهار کرد: اقدامات خوبی جهت رفع مشکل آب و فاضلاب شهر رشت انجام شده است و در این راستا تصفیه خانه مسکن مهر که ویژه مسکن مهر و جنوب شهر است طی دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
سید محسن حسینی با اشاره به اینکه شورای پنجم رشت تعامل خوبی با سازمانها برقرار کرده است گفت: لوله گذاری کانال (ژپنج )از جمله اقداماتی که در دست اجرا داریم و تعامل شورا و شهرداری رشت موجب سرعت یافتن این اقدامات خواهد شد.
وی افزود: تکمیل رینگ آب شهر رشت توسط پیمانکار در حال اجرا شدن است و حفاریهای بسیاری در این خصوص در سطح رشت انجام خواهد شد.
حسینی با اذعان به اینکه فاز دوم تصفیه خانه آب در سال ۹۷ به اتمام خواهد رسید بیان کرد: آب و فاضلاب گیلان بر اساس افق تنظیم شده در حرکت است و تا زمانیکه تعامل و همراهی ما بین دستگاهها وجود داشته باشد اجرای پروژه ها نیز با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.
وی خواستار بازدید رئیس و اعضای شورای رشت از پروژه تکمیل رینگ آب شهر رشت شد و تصریح کرد: راه اندازی سیستم کنترل از راه دور آب و فاضلاب از دیگر اقداماتی است که می تواند نقش موثری در رفع مشکلات سازمان ایفا کند.
در ادامه این جلسه یکی از اعضای شورای رشت اظهار کرد: شهروندان از شورا و دیگر دستگاهها انتظار خدمت دارند.
حامد عبداالهی افزود: متاسفانه طی سالهای اخیر خدماتی که شهروندان انتظار داشتند به آنان ارائه نشده است و بنده معتقدم برای رفع مشکلات و نیازهای شهر رشت از اعتبارات ملی بهره مند شویم.
عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: متاسفانه نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به علت مشکلات شخصی با یکدیگر به اجماع نمی رسند و باید از ظرفیت محمد باقر نوبخت که نقشی کلیدی در دولت دارد استفاده نمود.
عبداللهی با اشاره به مباحث تبصره ۳ و ماده ۷ مربوط به آب و فاضلاب و شهرداریها بیان کرد: در بسیاری از استانهای کشور بر اساس این دو بند تعاملات خوبی ما بین شهرداریها و آب و فاضلاب ایجاد شده است و امیدوارم شاهد تحقق این مهم در رشت نیز باشیم.
عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: متاسفانه به علت مشکلات زیست محیطی شاهد مشکلات متعددی هستیم و هزینه های درمان در محلات سیاه اسطخر ، عینک و… که جزو محلات کم برخوردار هستند بسیار افزایش یافته است.
حامد عبداللهی در خاتمه بیان کرد: چنانچه در دوران خدمت خود مشکلات و نگرانیهای شهروندان را ببینیم و بی اعتنا باشیم خیانت کرده ایم و مجموعه شورا و شهرداری رشت به مبحث ارائه خدمات نگاه مالی نداریم.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی