فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
شناسه خبر : 218697
چاپ خبر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران سلامت را برترین نعمت ها دانست و اظهار داشت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد و این دولت به این حوزه توجه ویژه ای داشت

سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، محسن اعرابی یکشنبه در مراسم روز بهورز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم ، گفت: امیدوارم با ارائه خدمات به مردم ، قدردان این خون هایی که ریخته شده باشیم زیرا خدمت مناسب به مردم موجب افزایش رضایت مندی آنها و در نتیجه پشتیبانی بیشتر از جمهوری اسلامی می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران سلامت را برترین نعمت ها دانست و اظهار داشت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت می باشد و این دولت به این حوزه توجه ویژه ای داشت.
اعرابی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بزرگترین شبکه بهداشت و درمان کشور را دارد، تصریح کرد: در سال های گذشته بیشتر مراکز بهداشتی استان استیجاری یا فرسوده بودند که با تخصیص اعتبارات و احداث مراکز بهداشتی امروز مراکز بهداشتی با قدمت بالا در استان وجود ندارد.
رئیس مرکز بهداشت استان مازندران با بیان اینکه در طول ۱۱ سال ۲۸۶ خانه بهداشت در استان احداث شده است، اذعان داشت: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در کمتر از سه سال ۲۳۰ خانه بهداشت احداث شده است.
اعرابی با اعلام اینکه حدود ۳۸۷ پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستا ها فعال هستند، افزود: در سال گذشته دو میلیون ویزیت توسط پزشکان خانواده در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر انجام شده است.
وی با بیان اینکه حدود دوهزار بهروز در استان فعالیت می کنند، بیان کرد: در سال گذشته ۵۷هزارو ۷۰۰ دهگردشی در خانه بهداشت انجام شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران نخستین دانشگاه در کشور که ۲۰۰ بهورز را جذب کرده است، ادامه داد: در سال جاری ۲۵۵ بهورز از مقطع کاردانی جذب می شوند که افراد متقاضی می توانند درآزمون شرکت کنند.
اعرابی از راه اندازی سه مرکز مشاوره رفتاری در استان خبر داد و گفت: به ازای هر ۵۰۰ هزار نفر یک مرکز مشاوره رفتاری راه اندازی می شود که به بیماران خدمات ارائه می دهند.
وی با بیان اینکه بسترهای لازم برای ارائه خدمات فراهم است، اظهارداشت: در سال ۹۴-۹۵ حدود ۶۸ مرکز بهداشتی احداث شده است و تا پایان سال جاری ۲۰مرکز به این مراکز بهداشتی و درمانی افزوده می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه ۴۵درصد از جمعیت استان در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستاها زندگی می کنند، اذعان داشت: باید به حوزه خدمات روستایی توجه جدی شود زیرا بیش از۴۰ درصد جمعیت استان در این مناطق زندگی می کنند و کوتاهی در این حوزه غیرقابل جبران است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 2. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 3. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند
 4. خرید یک دستگاه مکانیکی از کانادا برای پاکسازی تالاب انزلی
 5. تیم ملی کشتی ساحلی جمهوری اسلامی ایران به مقام قهرمانی تیمی جهان دست یافت
 6. عضو کانون گیلان برگزیده مسابقه نقاشی «هیکاری» ژاپن شد
 7. همایش اربعین اجتماع محبین اهل بیت است/سهمیه ۶ هزار نفری شهرستان رشت برای مراسم اربعین
 8. دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با رییس شورای شهر رشت
 9. مشوق های بسیار خوب برای کارفرمایان در طرح کارورزی/ کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت سال چاری در مازندران
 10. تدوین استاندارد ها در یک کشور از مشخصات توسعه یافتگی آن کشور هستند
 11. راه اندازی امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت/افزایش جرایم قطع اشجار در رشت
 12. مسکن مهر رشت شهر فراموش شده
 13. سخنان ترامپ نشان داد که برجام مستحکم تر از آن چیزی است که او در دوران رقابت انتخاباتی فکر می کرد
 14. معارفه ی نخستین بانوی مدیر کل دولت دوازدهم در گیلان انجام می شود
 15. لزوم شناسایی دقیق مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های برتر سرزمین‌های اسلامی
 16. بررسی علل واقعی نشدن نرخ ارز در کشور/قیمت ارز بیش از ۱۰ درصد نباید افزایش پیدا کند
 17. جمع آوري ۳۰ دام هوايي در لاهيجان
 18. مدیران کمبود دار یا کمبود مدیران
 19. با ۲۵درصد افزایش ساعت کاری و بن کارت برای نیروهای خدماتی موافقت شد
 20. قرار مجرمیت برای کلاهبردار ۱۳۰ میلیارد تومانی در مازندران صادر شد/ چرا استاندار نسبت به پرونده این کلاهبردار پیگیری مناسبی انجام نمی دهد!