Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – ممنوعیت فعالیت های معدنی خارج از چهارچوب قوانین و ضوابط
فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
شناسه خبر : 218873
چاپ خبر

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان:

ممنوعیت فعالیت های معدنی خارج از چهارچوب قوانین و ضوابط

محمد آراسته در دومین کمیته بررسی معادن استان به صراحت اعلام کرد: کلیه پرونده های معدنی استان بازنگری خواهد شد و از هر گونه فعالیت های معدنی خارج از چهارچوب قوانین و ضوابط جلوگیری بعمل می آید

ممنوعیت فعالیت های معدنی خارج از چهارچوب قوانین و ضوابط

به گزارش خبرگزاری کاسپین و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان،وی نقش و جایگاه مسئولین فنی معادن را در رعایت قوانین و نظارت بر فعالیت های معدنی حائز اهمیت دانست و اعلام کرد: فارغ التحصیلان رشته های معدنی که از نظام مهندسی معدن به عنوان مسئول و ناظر فنی به معادن معرفی می شوند به حدود و وظایف قانونی و حقوقی خود به طور کامل عمل نمایند.
آراسته از مسئولین فنی بعنوان بازوی نظارتی بر معادن یاد کرد و اذعان داشت: ناظر فنی معادن با ارائه گزارش دقیق کارشناسی و فنی از معادن مورد استحصال می تواند هم به بهره برداران معادن و هم به سازمان خدمات مطلوبی جهت ساماندهی امور برداشت ها و اکتشافات معدنی در سطح استان ارائه نمایند.
ایشان با اشاره به برخی از کم دقتی ها در برداشت های معدنی استان، به شدت تاکید کرد: در صورت عدم نظارت صحیح و قصور کارشناسان مسئولین فنی معادن، ضمن ابطال پروانه اشتغال ناظران فنی، از ادامه فعالیت های آنان در کلیه معادن جلوگیری خواهد شد و بهره بردار معدن مورد نظر نیز دچار خسارت شده و اعمال قانون خواهد گردید.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: صرف نظر از کلیه چالش های معدنی موجود در استان،ضوابط معدنی و یکپارچگی امور معدنی و میزان ذخایر آن ها به صورت مدام رصد خواهد شد و کلیه فرایند های فعالیت های معدنی در سامانه کاداستر ثبت و نظارت خواهد شد.
محمد آراسته در جلسه کمیته بررسی معادن استان دستور اعزام تیم های کارشناسی جهت بررسی وضعیت معادن را صادر کرد و تصریح کرد: امکانات لازم برای حضور کارشناسان حتی در معادن صعب العبور فراهم شود و گزارش کامل از ۱۱۲ معدن فعال استان با دقت هرچه بیشتر حد اکثر تا پایان مهر ماه به تفکیک تهیه گردد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مماشات در واگذاری محدوده های معدنی و صدور اجازه برداشت کانسارهای معدنی تحت هیچ شرایطی مورد پذیرش نیست و بر اساس قانون معادن، بهره برداران فقط می توانند در چهارچوب قانون میزان کانی های معدنی را به مقداری که در پروانه بهره برداری مشخص شده و اجازه برداشت آن توسط این سازمان صادر شده است استفاده نمایند و پس از آن، باید محدوده را آزاد نمایند چون بهره بردار معدن، مالک معدن نیست و کلیه معادن جزء انفال هستند و پس از بهره برداری باید مجدداً در اختیار دولت قرار گیرند.
گفتنی است هم اکنون استان گیلان دارای ۱۱۲ معدن فعال می باشد که زمینه اشتغال بیش از ۱۷۸۵ نفر به صورت مستقیم در استان را فراهم نموده است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی