Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – افزایش سطح همکاری مشترک علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صنایع
فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
شناسه خبر : 218917
چاپ خبر

افزایش سطح همکاری مشترک علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صنایع

در دومین جلسه کارگروه ارتباط دانشگاه با صنعت و در راستای افزایش سطح همکارهای مشترک علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صنایع، تفاهم نامه همکاری ای مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و یکی از شرکت های داروسازی گیلان، منعقد شد.

افزایش سطح همکاری مشترک علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صنایع
به گزارش خبرگزاری کاسپین ، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دومین جلسه کارگروه ارتباط دانشگاه با صنعت که در محل سالن اجلاس ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد،  با اشاره  به چشم انداز دانشگاه ” پیشرو در دانشگاه های نسل سوم” ، برگزاری جلسه امروز را در راستای نقشه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد.
ارتقای ایمنی غذا و دارو مهمترین استراتژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه غذا و دارو است
دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک، ارتباط دانشگاه با صنعت را از جمله برنامه های دانشگاه نسل سوم خواند و تاکید کرد: توسعه ارتباط دانشگاه با صنایع می تواند منجر به افزایش سلامت و امنیت غذایی در استان شود. در این زمینه، ارتقای ایمنی غذا و دارو، مهمترین استراتژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه غذا و دارو است.
وی در ادامه با بیان این مطلب که حدود ۷۴ درصد از علت مرگ و میر انسان، بیماری های غیر واگیر همچون دیابت، سرطان ها و … می باشد، تصریح کرد: با توجه به این که اسیدهای چرب، نمک و  ترانس پیش زمینه بیمارهای غیر واگیر است، دانشگاه علوم پزشکی گیلان در صدد است با راهکارهای جدید و برنامه ریزی مناسب، به رفع این مسایل و مشکلات بپردازد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت:  توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت و بهره گیری متقابل از ظرفیت های علمی، آموزشی و تجهیزاتی موجود در صنایع سبب کاربردی شدن پژوهش ها در دانشگاه و کارآفرینی و اشتغال در جامعه می شود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت شناسایی کانال های ارتباط دانشگاه با صنعت، توسعه کارگروه ارتباط صنعت با دانشگاه، برگزاری جلسات منظم و مستمر و فرهنگ سازی و آموزش را برای کارگروها خواستار شد. دکتر شادمان نعمتی با بیان این مطلب که در حال حاضر تیم مذکور در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بازده صد درصدی، خیلی زیاد فاصله دارد، اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک با عملکرد مطلوب این کار گروه مایه خیرو برکت دانشگاه علوم پزشکی گیلان باشیم.
در ادامه، هریک از حاضرین به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند. در پایان این جلسه نیز در راستای ایجاد و توسعه همکارهای سازنده دانشگاه و صنعت، تفاهم نامه ای مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شرکت داروسازی “صامت تک خزر”، با هدف مشارکت و بهره گیری متقابل از ظرفیت های علمی، آموزشی و تجهیزاتی موجود در صنایع و دانشگاه و حمایت های طرفین به منظور ارتقای سطح همکارهای مشترک علمی، پژوهشی و کاربردی کردن تحقیقات، منعقد شد.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی