فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۴
شناسه خبر : 219103
چاپ خبر

عضو نظام مهندسی ساختمان گیلان :

بهره گیری از مهندسین توانمند و دلسوز راه نجات رشت از کاستی هاست/ شهر رشت فاصله ی زیادی با آیتم های یک کلانشهر دارد

مهندس علی موذن مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور” کاوش طرح زمین ” در گفتگوی با خبرنگار ما گفت : شهر رشت نیازمند ایده های خلاقانه مهندسان جوان ، متخصص و دلسوزدر حیطه اجرایی است

بهره گیری از مهندسین توانمند و دلسوز راه نجات رشت از کاستی هاست/ شهر رشت فاصله ی زیادی با آیتم های یک کلانشهر دارد

به گزارش خبرگزاری کاسپین ، علی موذن کارشناس ارشد  عمران در زمینه ی لزوم بهره گیری از جوانان متخصص در حوزه ی  ساخت و سازهای شهری در گفتگویی اظهار داشت : شهر رشت دیر زمانی است که نیاز به ایده های خلاقانه ی ساخت و ساز شهری بر پایه ی علم و تکنولوژی روز دارد و به جهت انجام فعالیت هایی که بعضا بدون کارشناسی دقیق در حوزه ی عمرانی شهری انجام گردیده ،تبعات جبران ناپذیری برای رشت و شهروندان آن به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه نقش و نظرات مهندسان عمران با گرایش های مختلف در خصوص بحث های زیر ساختی و سیمای شهری باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد گفت : یکی از دلایل انتخاب اعضای شورای چهارم توسط مردم که اکثرا از دارندگان مدارک مهندسی عمران بودند استفاده از تجربیات آنان در مدیریت شهری و فراهم شدن فضای بهتری برای محیط رشت با توجه به یدک کشیدن نام کلانشهر بود و پر واضح است که یک کلانشهر زیر ساخت های درخور را نیز می طلبد ، شهر رشت فاصله ی زیادی با آیتم های یک کلانشهر دارد.

این کارشناس ارشد عمران ابراز داشت : در بحث های نظیر آسفالت ،ساخت و ساز ،ترافیک و … دارای متخصصان توانمندی در شهر رشت هستیم که جدا از فضای سیاسی و زد و بندهای مدیریتی علاقمند به انجام فعالیت برای توسعه ی شهر خود هستند اما متاسفانه از این اندیشه ها و توانمندی ها بهره ی لازم نمی شود .

وی افزود : این برای مهندسین مایه ی نگرانی است که چرا با وجود تعدد شرکت های عمرانی ،ساختمانی و مهندسین مشاور در استان گیلان ،پروژه های مدیریت شهری با صرف میلیاردها تومان هزینه و اجرای شرکت های غیر بومی که بعضا کارنامه ی چندان درخشانی ندارند به طرز نامطلوبی اجرا گردد.

وی پروژه پیاده راه مرکزی شهر رشت را یکی از نمونه های بارز عدم توجه دقیق به مباحث کارشناسی عمرانی و ترافیکی خواند و گفت : این پروژه در هنگام اجرا ،شهر را با چالش جدی مواجه کرد ، چون محوطه ی کارگاهی این پروژه بدون توجه به نظر شهروندان ،دردسر ساز شد و هیچ رینگ جایگزینی حتی تا امروز برای بار ترافیکی آن نقطه در نظر گرفته نشده است .

موذن خاطر نشان کرد : انجام ناقص پروژه های عمرانی شهری ،مردم را نسبت به متخصصان این رشته که در استان کم نیستند ،بدبین می کند و نتیجه ی آن انتخاب افراد غیر متخصص در دوره های بعدی شورای شهر است که آن نیز ضررهای جبران ناپذیری به فراخور تصمیمات اتخاذ شده به پیکره ی شهر وارد می کند.

وی اضافه کرد : استفاده از مشاوره های تخصصی در بدنه ی مدیریت شهری و کمیسیون های مرتبط شورا می تواند از مصوب شدن لوایحی که رشت را موجب چالش می کند ،بکاهد.

مؤذن با اشاره به حسن اعتماد شهروندان به منتخبین شورای شهر عنوان کرد : آنچه که شهروندان به دنبالش هستند ایجاد رفاه شهری توام با چهره ی شایسته و درخور از رشت است.

گفتنی است “علی موذن ” مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور کاوش طرح زمین ؛ مدرس دانشگاه و عضو نظام مهندسی ساختمان گیلان  می باشد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 2. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 3. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند
 4. خرید یک دستگاه مکانیکی از کانادا برای پاکسازی تالاب انزلی
 5. تیم ملی کشتی ساحلی جمهوری اسلامی ایران به مقام قهرمانی تیمی جهان دست یافت
 6. عضو کانون گیلان برگزیده مسابقه نقاشی «هیکاری» ژاپن شد
 7. همایش اربعین اجتماع محبین اهل بیت است/سهمیه ۶ هزار نفری شهرستان رشت برای مراسم اربعین
 8. دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با رییس شورای شهر رشت
 9. مشوق های بسیار خوب برای کارفرمایان در طرح کارورزی/ کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت سال چاری در مازندران
 10. تدوین استاندارد ها در یک کشور از مشخصات توسعه یافتگی آن کشور هستند
 11. راه اندازی امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت/افزایش جرایم قطع اشجار در رشت
 12. مسکن مهر رشت شهر فراموش شده
 13. سخنان ترامپ نشان داد که برجام مستحکم تر از آن چیزی است که او در دوران رقابت انتخاباتی فکر می کرد
 14. معارفه ی نخستین بانوی مدیر کل دولت دوازدهم در گیلان انجام می شود
 15. لزوم شناسایی دقیق مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های برتر سرزمین‌های اسلامی
 16. بررسی علل واقعی نشدن نرخ ارز در کشور/قیمت ارز بیش از ۱۰ درصد نباید افزایش پیدا کند
 17. جمع آوري ۳۰ دام هوايي در لاهيجان
 18. مدیران کمبود دار یا کمبود مدیران
 19. با ۲۵درصد افزایش ساعت کاری و بن کارت برای نیروهای خدماتی موافقت شد
 20. قرار مجرمیت برای کلاهبردار ۱۳۰ میلیارد تومانی در مازندران صادر شد/ چرا استاندار نسبت به پرونده این کلاهبردار پیگیری مناسبی انجام نمی دهد!