Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – با ۲۵درصد افزایش ساعت کاری و بن کارت برای نیروهای خدماتی موافقت شد
فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
شناسه خبر : 219129
چاپ خبر

در ششمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورا ؛

با ۲۵درصد افزایش ساعت کاری و بن کارت برای نیروهای خدماتی موافقت شد

عصر امروز ۱۹ مهر ماه، جلسه کمیسیون های مابرنامه و بودجه و حقوقی شورای شهر رشت به ریاست فرهام زاهد در تالار شورا برگزار شد

با ۲۵درصد افزایش ساعت کاری و بن کارت برای نیروهای خدماتی موافقت شد

به گزارش خبرگزاری کاسپین و به نقل از روابط عمومی شورای شهر رشت رئیس کمیسیون بودجه شورا به موضوع رسانه ای شدن برخی اسناد شهرداری در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: هرچند تاثیرات مخرب این فضا را نمی توان نادیده گرفت، ولی رسانه ها می توانند به شفافیت در عملکرد مسئولان کمک کنند.

فرهام زاهد ابراز کرد: بنده از مردم شریف رشت عذر خواهی کرده و امیدوارم با کمک و همراهی و همدلی و شفافیت و صداقت کامل جلوی چنین حرکاتی گرفته شود و دیگر شاهد چنین عملکردهایی از سوی مدیران نباشیم.

وی از رسانه ها نیز بابت عمل به شفافیت تقدیر نمود و گفت: ورود کردن رسانه ها به منافع عمومی ولنگاری نیست و ما هم به عنوان مسئولان باید نگاه حماتی از شفافیت در رسانه ها داشته باشیم  و متوجه باشیم که در یک نمای شیشه ای قرار گرفته ایم و با شفافیت عمل نماییم.

زاهد به دستور جلسه اشاره نمود و گفت: اخذ مجوز ۲۵درصد افزایش ساعت کاری برای رانندگان استیجاری شهرداری و همچنین صدور مجوز برای بن کارت به این عزیزان یکی از دستورها هست.

نماینده ای از طرف مدیر منابع انسانی توضیحاتی درباره افزایش ۲۵درصد افزایش ساعت کار نیروهای شرکتی و همچنین اعطای بن کارت ارایه داد و گفت: ایجاد انگیزه مضاعف در پرسنل خدماتی و راننده ها و همچنین کمک به این عزیزان که حقوق آنها با تاخیر پرداخت می شود، هدف این لایحه است.

مهدوی همچنین گفت: در سالهای گذشته نیز این بن به نیروهای خدماتی اعطا می شد و با توجه به اینکه دیگر نیروهای شهرداری این بن ها را دریافت نموده اند، اعطای این بن به تعداد ۷۸ راننده و ۲۸ نیروی خدماتی  تشویقی برای این عزیزان است. و نفری ۳۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است.

وی همچنین درمورد نیروهای خدماتی گفت: اکثر نیروهای خدماتی  در بخش ستادی کار می کنند و با توجه به حضور مدیران تا دیر وقت در اداره از یک سو و عدم افزایش ساعت اضافه کاری از یکسال و نیم پیش تاکنون و همچنین رضایت جمعی مدیران و پرسنل، حقوق این عزیان کافی نیست.

مهدوی تصریح کرد: تحول خوبی در خدمات دهی بوجود آمده است و موجب رضایت است و کلیه مراسم ا و اعیاد و… همه بوسیله نیروهای خدماتی پوشش داده می شود ولی حقوق آنها یک میلیون و دویست تومان می باشد.

فرهام زاهد نیز در این باره گفت: بررسی ها نشان می دهد درخواست افزایش حقوق برای نگهبانها هم باید صورت گیرد و سال گذشته تنها ۷۰ هزار تومان افزایش یافته و امسال هیچگونه افزایشی نداشته اند و  ظاهرا قرار داد هم ندارند و باید مسئول منابع انسانی در  مورد تعداد نفرات نوع قراداد ایشان و افزایش حقوق و… گزارشی به شورا ارایه داده و  به قراردادهای سفید امضای کارگران رسیدگی نماید.  ظاهرا شهرداری هم نظارت نداشته و این نیروها حق هیچگونه واکنشی هم ندارند.

فاطمه شیرزاد هم در این باره گفت: برای این نیروها افزایش حقوق طبق قانون کار اعمال نشده و درصدی هم به عنوان بیمه از نیروهای حجمی کسر شده است. و لازم است ریاست محترم کمیسیون بودجه با تشکیل جلسه ای در این زمینه با حضور پیمانکاران، موضوع را بررسی کرده و کسورات و عدم افزایش حقوق را توضیح بخواهیم.

رمضانپور نیز گفت: بعد از ۳۸ سال هنوز در حال تمرین دموکراسی هسیتم، یکی از جاهایی که تمرین نداریم و مورد سو استفاده قانون خصوصی سازی قرار گرفته است، همین نیروهای شرکتی است که قراردادها سفید امضا هستند.

عضو شورا تصریح کرد: اکنون یکی از پرجمعیت ترین کارکنان شهرداری، همین نیروهای قراردادی هستند. لازم است شهرداری رشت به عنوان الگو پیگیر دریافت حق و حقوق پرسنل های حجمی باشد. چرا باید از کارکنان با سفید امضا قرارداد ببندند اگر با چنین پیمانکارانی برخورد شود، دیگر شرکتها هم ملزم به اجرای تعهد می شوند.

وی افزود: بجای پرداخت بن کارت باید پیگیر اصل مطالبات حقوق کارگران باشیم. و به میزان کارکرد آنها دریافت کنند کمیسیون بودجه وظیفه دارد موضوع را بررسی و پیگیری نماید.

رمضانپور خواستار تشکیل کمیته ای در این زمینه شد تا وضعیت قراردادها و پرداختی ها به کارگران را بررسی نماید.

حجت جذب نیز در این زمینه گفت: وضعیت بیمه کارکنان نیز شرایط خوبی ندارد و بدون اینکه حق و حقوق این کارگران پرداخت شود، نیروهای قراردادی را بیرون می کنند.

عضو شورا افزود: سال گذشته اساسنامه این شرکتها را با کمک اداره کار تغییر دادیم ولی سازمان بازرسی اشکالاتی به آن وارد دانسته است و می باید با تعامل اداره کار و سازمان بازرسی می باید این مشکل را رفع و مدیریت نماییم زیرا به این نیروها اجحاف زیادی می شود و اگر این اساسنامه مصوب شود، این نیروها زیر مجموعه شرکت تعاونی قرار گرفته و ضابطه مند می شوند.

محمد حسن علیپور هم در مورد وضعیت نیروهای خدماتی گفت: در مناطق این نیروها همانند برده کار می کنند. از این نیروها نامه هایی دارم که به شدت در مضیقه هستند. رسیدگی به این نیروها اجر اخروی دارد. باید تلاش کنیم این نیروها به شرکت تعاونی شهرداری برگردند.

فرهام زاهد ابراز کرد: تشکیل چنین کمیته ای ضروری است تا ساختار قراردادها اصلاح شود تا امنیت شغلی نیروها حل شود. رابطه ای بین اعضای شورای فعلی و پیمانکاران وجود ندارد و همه متفق القول نظر دارند که بر نوع قرار داد ها و میزان دریافتی نیروهای قراردادی رسیدگی شود.

  اعضای شورا با لایحه افزایش ۲۵درصدی ساعت کاری و بن کارت کارگران خدماتی موافقت کردند.

در ادامه جلسه، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و بار مسافر، لایحه تعرفه افزایش بهای بلیط  اتوبوس های درون شهری را مطرح کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه های نگهداری اتوبوس که بیش از ۱۰ میلیون می شود و درآمد هر اتوبوس ۲ونیم میلیون می باشد، از اعضای شورا انتظار دارم نسبت به تصویب این تعرفه بها اقدام نمایند.

حسنی همچنین افزود: هدف از این افزایش، خرید اتوبوس های جدید و بهسازی اتوبوس های مستهلک است. اکنون این سازمان بیش از ۱۳ میلیارد بدهی دارد.

رضا رسولی در این باره گفت: نسبت به افزایش قیمت کرایه اتوبوس چون روزمره است مردم حساس هستند. و معتقدم باید رشد منطقی برای اتوبوسرانی داشته باشیم و نرخ افزایش را برای اتوبوس های بخش خصوصی داشته باشیم.

عضو شورا گفت: افزایش قیمت را یک بار برای تاکسیرانی داشتیم ولی به دلیل مخالفت فرماندار مصوبه با چالش روبرو شد.  و اگر امروز هم رشد قیمت برخلاف نظر وزارت کشور باشد، فرمانداری مصوبه شورا را تایید نخواهد کرد. با اینکه معتقد به افزایش قیمت هستم، ولی به لحاظ قانونی دچار مشکل می شویم و از سازمان اتوبوسرانی انتظار می رود به سمت خصوصی سازی برویم.

رمضانپور خواستار استفاده از ظرفیت منطقه آزاد انزلی در نوسازی اتوبوسها شد.

حامد عبدالهی نیز بر ضرورت مکانیزه کردن اتوبوس ها و عدم دریافت بلیط دستی گرفتن تاکید کرد و از مدیرعامل سازمان خواست تا در یک بازه زمانی مشخص اقدام نماید.

عضو شورا گفت: وضعیت تعمیر اتوبوس های خریده شده از قزوین و پلاک آنها که هنوز به نام قزوین است باید روشن شود.

پس از بحث و بررسی، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز با افزایش تعرفه مورد توافق کمیسیون حمل و نقل و ترافیک با همان قیمت موافقت گردید.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی