Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – وزیر جهاد کشاورزی در اجرای طرح تنفس جنگل فراقانونى عمل نکند
فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
شناسه خبر : 219331
چاپ خبر

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

وزیر جهاد کشاورزی در اجرای طرح تنفس جنگل فراقانونى عمل نکند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قانون برنامه ششم توسعه اجازه جمع آورى و بهره بردارى از درختان شكسته، افتاده و ريشه كن شده را داده است اما وزير جهاد کشاورزی در يك اقدام فراقانونى و صرفا سليقه اى آن را ممنوع کرده و اين دستور خلاف برنامه و قانون است

وزیر جهاد کشاورزی در اجرای طرح تنفس جنگل فراقانونى عمل نکند

علی محمد شاعری پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کاسپین از ساری با اعلام اینکه وزیر جهاد کشاورزی در اجرای طرح تنفس جنگل فراقانونی عمل نکند، گفت: اجرای ناقص و سلیقه ای این قانون باعث بروز مشکلاتی برای بهره برداران و صنایع مرتبط شده است.

وی اذعان داشت: قانون برنامه ششم توسعه اجازه جمع آورى و بهره بردارى از درختان شكسته، افتاده و ريشه كن شده را داده است اما وزير جهاد کشاورزی در يك اقدام فراقانونى و صرفا سليقه اى آن را ممنوع کرده و اين دستور خلاف برنامه و قانون است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد:  در حال حاضر هزاران درخت خشك و شكسته افتاده در جنگل وجود دارد كه در صورت بهره بردارى نياز صنايع را تامين و از بيكارى كارگران و كاركنان منطقه جلوگيرى خواهد شد.

شاعری با بیان اینکه با اجراى صحيح قانون، هم جنگل حفظ خواهد شد و هم كارگران بيكار نخواهند شد، اظهارداشت: بر اساس قانون مجريان طرحها طى سه سال و بتدريج بايد ساماندهى شوند اما وزير جهاد کشاورزی در دستورى خلاف قانون برنامه ششم، سازمان جنگل ها را مكلف کرده در سال اول برنامه خاتمه قرارداد مجريان را اعلام نمايد كه اين دستور هم خلاف برنامه است.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون خسارت هاى ناشى از اجراى طرح بايد با تامين اعتبار لازم توسط دولت جبران شود اما تاكنون اعتبار لازم براى جبران خسارت تامين نشده است، از وزير جهاد کشاورزی خواست هرچه سريعتر نسبت به اصلاح دستورالعمل اقدام نماید تا شاهد بيكارى در سال حمايت از توليد و اشتغال نباشيم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون اجازه بهره برداری از درختان افتاده، خشک شده و ریشه کن شده غیرقابل احیا را به بهره برداران جنگل می دهد چگونه وزیر جهاد کشاورزی صرفا با توجیه اینکه ممکن است بهره برداران جنگل درختان سالم را هم مورد بهره برداری قرار دهند در یک اقدام سلیقه ای بهره برداری از اين درختان را ممنوع اعلام کرده است؟

شاع۰ری خاطرنشان کرد: در سالی که باید افزایش تولید و ایجاد اشتغال سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد شاهد آن هستیم با اقدامات سلیقه ای و اجرای ناقص قوانین، عملا برخلاف شعار سال و تاکیدات مقام معظم رهبری در باب اقتصاد مقاومتی رفتار می شود.

وی با تاکید مجدد بر عدم بیکاری کارگران شرکت هاى نكاچوب و چوب و کاغذ در پی اجرای غلط و ناقص قانون تنفس جنگل، ادامه داد: اجرای دقیق و کامل طرح تنفس جنگل نه تنها باعث بیکاری نمی شود بلکه به ایجاد فرصت های شغلی جدید و رونق صنایع مرتبط منجر خواهد شد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی افزود: در همين رابطه جلسه اي با رئيس سازمان جنگل ها برگزار شد و جلالی قول داد هرچه سريعتر مشكلات پيش آمده را رفع نمايد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی