فهرست
leader 1
زمان انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
شناسه خبر : 219423
چاپ خبر

استاندار گیلان :

گسترش فعالیت های ورزشی کاهش آسیب های اجتماعی را درپی دارد

استاندار گیلان عصر امروز ( شنبه ) در جلسه شورای هماهنگی ورزش همگانی استان گفت:شناسایی استعدادهای موجود و ترغیب آن علاوه بر گسترش اقدامات و فعالیت های ورزشی کاهش آسیب های اجتماعی درجامعه را درپی دارد

گسترش فعالیت های ورزشی کاهش آسیب های اجتماعی را درپی دارد

به گزارش خبرگزاری کاسپین ،دکتر مصطفی سالاری در این جلسه ورزش همگانی و تلاش برای استفاده از حداکثر ظرفیت در این مسیر را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: شرایط هر استانی در حوزه ی ورزش متفاوت است و باید متناسب با شرایط تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.

وی استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه ی ساخت فضاهای ورزشی را  اقدامی مثبت و ارزشمند عنوان و خاطرنشان کرد: هر دستگاهی با توجه به حوزه ی فعالیت خود باید برای توسعه ی ورزش درون سازمانی و نیز ورزش همگانی برنامه و طرح داشته باشد و در این مسیر ورزش و جوانان نقش مهمی و تأثیرگذاری دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه کمبود زمین و نیز نگهداری فضاها یکی از مشکلات توسعه ی ورزش است گفت: ورزش و جوانان با همکاری آموزش و پرورش نسبت به بررسی و شناسایی مدارس فعالی که می توان با تجهیز امکانات در محوطه آن اقدام کنند تا علاوه بر استفاده ی بیشتر دانش آموزان در ساعات ورزشی و غیر ورزشی با تدابیر خاص در ساعات غیر تحصیلی اختیار عموم قرار گیرد.

وی بر لزوم شناسایی مدارس متروکه و بلااستفاده در سطح روستاها تأکید و تصریح کرد: با تفاهم نامه ای که بین آموزش و پرورش و ورزش و جوانان انجام می گیرد می توان ضمن تجهیز آن به امکانات ورزشی متناسب با رشته مورد توجه با همکاری دهیاران در روستاها و شهرداران در شهرهای کوچک از این مدارس در جهت بهره مندی مردم از فضاهای ورزشی استفاده کرد.

استاندار گیلان افزود: برای توسعه ی این بخش می توان علاوه بر دریافت اعتبارات ملی از اعتبارات استانی نیز با اولویت بندی مشخص بهره مند شد.

وی با اشاره به اینکه هدایت ورزش به سمت این رویکرد کاربردی تر است اظهار داشت: نباید همه ی تمرکز ما بر روی توسعه ی فضاهای ورزشی باشد بلکه باید بر روی توسعه ی فعالیت های ورزشی و ترغیب مردم به این بخش بیشتر اقدام شود.

دکتر سالاری با بیان اینکه ورزش و جوانان متولی ورزش در بسیاری از بخش ها و نهادهای مختلف عمومی و خصوصی جامعه محسوب می شود گفت: اگر دستگاه یا نهادی امکانات ورزشی دارد باید ورزش و جوانان با توافق با آن دستگاه و نهاد آن را در اختیار عموم مردم قرار دهد.

وی وجود بیش از هزار و ۶۰۰ دهیاری در استان را ظرفیتی عظیم برای ترغیب، تشویق و توسعه ی ورزش همگانی دانست و اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی و ایجاد رقابت در بین اهالی روستاها و شهرها آنان را در این حوزه پایکار می آورد و فرهنگ توسعه ی فعالیت ورزشی را بالا می برد.

وی افزود: در شهرهای کوچک و روستاهای استان با هدایت معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار شهرداران و دهیاران موظف به همکاری در برگزاری مسابقات با کمترین هزینه می شوند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: شهرداریهای استان تا جاییکه قانون اجازه می دهد رویکرد انتفاعی از ورزش را کاهش دهند و اماکن ورزشی در اختیار خود را برای استفاده عموم بهره گیرند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: ساخت و ساز در حوزه ورزش مهم است اما باید دید در حوزه ی تربیت نیروی انسانی ورزشکار چه عملکردی داریم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در برخی حوزه ها فقط به توسعه ی فیزیکی اماکن پرداخته شده گفت: باید تلاش شود تا با اقدامات تشویقی و استعدادیابی رقابت را در بین مردم و بویژه جوانان آنان را به سمت گسترش فعالیت های ورزشی ترغیب کنیم.

استاندار گیلان استعدادیابی در بین مردم و جوانان را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: شناسایی استعداد باعث می شود تا علاوه بر گسترش اقدامات ورزشی شاهد کاهش آسیب های اجتماعی درجامعه باشیم.

وی ضمن تبریک به ورزشکاران گیلانی آویشن باقری و سارا بهمن یار به مناسبت کسب مدال جهانی در رشته کاراته گفت: امیدواریم هر روز شاهد پیشرفت و کسب افتخارات بیشتر برای ورزشکاران گیلانی در رشته های مختلف باشیم.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 2. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 3. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 4. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 5. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 6. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 7. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 8. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 9. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 10. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 11. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 12. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 13. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 14. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 15. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 16. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 17. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 18. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 19. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 20. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل