فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
شناسه خبر : 219448
چاپ خبر

با حضور معاون مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان در همایش پدافند غیر عامل مطرح شد:

اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان پیشرو در اقتصاد دریا محور است

دکتر امین بابایی معاون مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان در همایش پدافند غیر عامل که در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد با اشاره به هدف از برگزاری اینگونه همایش ها اظهار کرد: پدافند غیرعامل موضوع نوپایی در کشور است و هنوز آن نگاه تیزبینانه و ریز بینانه از طرف شهروندان به این موضوع مهم حادث نشده است بنابراین هدف از اینگونه همایش ها، آشنایی کلیه کارکنان ادارات دولتی، انجمن های مردم نهاد، ان جی او ها و اقشار مختلف مردم با موضوع مهم پدافند غیر عامل در کشور است

اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان پیشرو در اقتصاد دریا محور است

به گزارش خبرگزاری کاسپین و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان،وی افزود: توسعه، پیشرفت و نگاه عمیق علمی و عمومی زمانی حادث می شود که به اهمیت پارامترها و محورهای کار واقف بشویم و سپس در آن زمینه قضاوت کنیم.
معاون مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان با اشاره به تاثیرات مثبت اینگونه همایش ها خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و تصمیم سازان در دستگاه های اجرایی، خود را مکلف بدانند و این نگاه را داشته باشند که دشمن در کمین است و هدف از برگزاری همایش پدافند غیرعامل در ادارات این است که تلنگر و تبلوری در ذهن همه مسئولین و کارکنان ایجاد کنیم.
بابایی با اشاره به فرموده های مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاوتی و اقتصاد دریا محور تصریح کرد: از دلایلی که به اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان آمدم همین موضوع است زیرا این سازمان اهمیت بسیار بالایی برای استان و کشور دارا می باشد و رابطه مستقیمی با معشیت مردم از لحاظ تولیدات، واردات و صادرات کالا داشته است.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را یک محور تاثیر گذار بر کشور می دانند یادآور شد: حضرت آقا عمق و هدف تهدیدات دشمن برعلیه کشور را به طور مداوم می خوانند و این نگاه را دارند که اگر خواهان پایداری، عزم راسخ توسعه تثبیت شده، مستحکم و استمرار یافته دست پیدا کنیم هیچ چاره ای جز این نداریم که اقتصاد مقاومتی را در کشور ساری و جاری کنیم.
معاون مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان اهمیت اقتصاد دریا محور را در اقتصاد مقاومتی بسیار بالا و تاثیرگزار دانست و گفت: با پدافند غیرعامل می توان در جهت تثبیت و توسعه اقتصاد دریا محور کشور حرکت کرد که در همین خصوص، سال گذشته برای اولین بار همایش ملی دریای خزر با محوریت موضوعی اقتصاد دریا محور برگزار شد که اساتید و اندیشمندان راهکار های خوبی برای برون رفت از چالش های احتمالی اقتصاد دریا محور و ایجاد تعاملات با نقشه راه صحیح با کشورهای همسایه دریای خزر ارائه دادند.
بابایی در پایان با پیشرو خواندن اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در زمینه اقتصاد دریا محور و اقتصاد مقاومتی متذکر شد: همه ی افرادی که احساس مسئولیت می کنند پیشرو هستند.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 2. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 3. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 4. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 5. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 6. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 7. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 8. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 9. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 10. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 11. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 12. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 13. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 14. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 15. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 16. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 17. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 18. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 19. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 20. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل