Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – ارائه لیست دستگاههای اجرایی بدهکار به استانداری
فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
شناسه خبر : 219484
چاپ خبر

استاندار مازندران از اوقاف خواستار شد:

ارائه لیست دستگاههای اجرایی بدهکار به استانداری

استاندار مازندران از اوقاف خواستار لیست ادارات، نهادها و دستگاههای اجرتیب بدهکار به استانداری شد.

ارائه لیست دستگاههای اجرایی بدهکار به استانداری

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، محمد اسلامی سه شنبه در دیدار مدیرکل و معاونین اوقاف و امور خیریه مازندران در استانداری با بیان ااینکه اوقاف مسیر بهشت است، گفت: کارکردن در اوقاف مدال نوکری اهل بیت (ع)است و باید به این مسئله افتخار کرد.

استاندار مازندران از وقف بعنوان یک کار مهم و ارزشمند یاد کرد و افزود: وقف برای ترویج دین و رسیدگی به مستمندان است که باید به این مسئله مهم بیشتر توجه شود‌.

اسلامی ادامه داد: وقف امروز شکل جدیدی پیدا کرده است و افراد با خدمات رسانی همچون ویزیت بیماران، آموزش در جهت گسترش این فرهنگ تلاش کنند.

وی از اوقاف خواستار لیست ادارات، نهادها و دستگاههای اجرتیب بدهکار به استانداری شد.
۷۷ وقف جدید در مازندران
همچنین مدیر کل اوقاف مازندران با اعلام‌اینکه از ابتدای سال جاری تعداد ۷۶ فقره وقف جدید در مازندران به ثبت رسید،گفت:  در سال جدید ۷۷وقف جدید انجام شده است و هزار و ۳۶۱ امامزاده ۱۴ هزار موقوفه و ۱۸۴هزار رقبه در استان مازندران وجود دارد.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری با اعلام اینکه ۷۵ درصد از موقوفه استان، مربوط به عزاداری ابا عبدالله حسین(ع) است، اظهارداشت: امروزه بحث دارو و درمان یکی از مشکلات جامعه است که واقفین نیز در این حوزه ورود پیدا کردند.
وی یکی از نیات واقفین را خرید تجهیزات برای بیمارستان ها عنوان کرد و افزود: در سال جاری از محل اجرای نیات ۱۲۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات بیمارستان امام خمینی(ره) ساری هزینه شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به وقف در حوزه آموزشی نیز اشاره  و ادامه داد: در شهرستان قائمشهر حدود ۷۵۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس هزینه شده است.
ابراهیمی با بیان اینکه ادارات و نهادها بالغ بر ۶ میلیارد تومان به اوقاف بدهکار هستند، تصریح کرد: آموزش و پرورش و بانک ها بدهکاری زیادی به اوقاف دارند ولی تصور می کنند که اوقاف سازمان خیریه است و نباید این مبالغ را پرداخت کنند.
وی اذعان داشت:  زمانی که قضات حکم را صادر می کنند شاهد جو سازی های برخی از سازمان ها بر علیه اوقاف هستیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بزرگترین ورزشگاه ساری وقف است، گفت: براساس مسائل شرعی و قانونی حقوق موقوفه باید پرداخت شود که دستگاه ها باید به این مسائل توجه کنند.
ابراهیمی با بیان اینکه حدود ۸ هزار اماکن مذهبی و دینی در استان مازندران وجود دارد، افزود: وظیفه اصلی اوقاف دفاع از موقوفه است که متاسفانه دستگاه ها به این مسئله توجه نمی کنند.
وی به برپایی موکب حضرت علی اصغر (ع) در نعمانیه عراق اشاره کرد و گفت:۱۰ تن برنج، بطری آب معدنی، پتو و ۱۱۰ میلیون تومان از محل اجرای واقفین برای ارائه خدمات مطلوب به زائرین ارسال شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه در استان مازندران چهره های قرانی برجسته ای وجود دارند، افزود: باید به چهره های قرآنی توجه شود و این مورد توجه مسئولان قرار گیرد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اندر حکایت وضعیت بهداشت و درمان در گیلان
 2. احیای بناهای میراثی، فرصت مغفول مانده گردشگری است
 3. پیشگیری از افسردگی در جامعه
 4. زمینه قانونمند شدن فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی ضروریست
 5. پیام تسلیت درگذشت ابوی گرامی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان
 6. بودجه ۹۷ شهرداری رشت قابلیت تحقق داشته باشد
 7. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 8. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 9. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 10. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 11. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 12. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 13. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 14. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 15. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 16. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 17. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 18. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 19. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 20. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است