فهرست
leader 1
زمان انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲
شناسه خبر : 48178
چاپ خبر

راه آهن گلستان با شرکت قزاقستانی برای انتقال بارتوافق کردند

مدیرکل راه آهن شمال شرق دو کشور از توافق راه آهن اینچه برون گلستان با شرکتی از قزاقستان برای انتقال بار بازرگانان ایرانی خبر داد

راه آهن گلستان با شرکت قزاقستانی برای انتقال بارتوافق کردند

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین، محمدرضا قربانی گفت: راه آهن گلستان و شمال شرق دو کشور به واسطه اتصال خط اینچه برون به ایستگاه سبزدشت معرفی شد و افتتاح آن توسط سه رئیس جمهور ایران، ترکمنستان و قزاقستان بسیار حائز اهمیت بوده است.

قربانی افزود: افتتاح راه آهن اینچه برون با حضور سه رئیس جمهور از نظر حساسیت کار ما دشوارتر کرده و نقطه عطفی برای راه آهن کریدور شمال به جنوب کشور ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های جدی ما توسعه فضای راه آهن اینچه برون بوده است که بر این اساس تفاهنامه ای در استانداری گلستان به امضا رسید و یک هزار و ۲۵۰ هکتار زمین در اینچه برون اختصاص یافت.

وی از آمادگی تجهیزات راه آهن اینچه برون خبر داد و گفت: در جلساتی که با مسئولان کشور داشته ایم، ریل راه آهن آماده شده و برای تعویض بوژی و ساخت سیلو و انبار آماده می شویم.

مدیرکل راه آهن شمال شرق دو کشور تصریح کرد: یکی از موارد مهمی که به دنبال آن بودیم، استفاده از واگن های CIS بوده که به همین منظور با شرکت «کازتمیر ترانس» قزاقستان با ظرفیت ۶۵ هزار واگن باری مذاکره کرده ایم.

قربانی ادامه داد: ظرفیت تعداد واگن های باری برای ما بسیار مهم بوده و از طریق این شرکت بازرگانان ما می توانند بارهای خود را انتقال دهند.

وی با بیان اینکه در منطقه اینچه برون راه برای انتقال بارهای مسافربری بازخواهد ماند، خاطرنشان کرد: امیدوارم در سایه توجهات و همکاری ها با شرکت های قزاقستانی و شرکت های داخلی راه آهن منطقه اینچه برون رونق بیشتری بگیرد.

امضای توافقنامه سه جانبه حمل و نقل ریلی

مدیرعامل شرکت «کازتمیر ترانس» قزاقستان که در صدر هیئتی به گلستان سفر کرده است نیز گفت: افتتاح خط جدید راه آهن اینچه برون برای شروع همکاری بین ایران و قزاقستان رضایتبخش بوده است و باید ادامه پیدا کند.

قیرت ساورپایف با بیان اینکه هنوز در گام های اولیه قرار داریم اظهار کرد: آنچه که در راس مدیریت به عنوان تصمیم اصلی منظور شده و در حال اجراست این است که ما برای ارسال کنندگان و دریافت کنندگان کالا در هردو کشور موانع را برطرف و جاذبه ایجاد کنیم.

ساورپایف افزود: پنجم اکتبر (۱۳ مهر) توافقنامه سه جانبه ای بین راه آهن سه کشور ایران، قزاقستان و ترکمنستان به امضا رسید که در آن درباره کالاهایی نظیر گندم، آلومینیوم و آلیاژ آهن توافق صورت گرفته است.

وی درباره تعداد واگن شرکت خود بیان کرد: شرکت ما بیش از ۶۰ هزار دستگاه واگن استاندارد در اختیار دارد و در حال حاضر به صورت کامل و بدون محدودیت به کشورهای تاجیکستان و قرقیزستان سرویس می دهیم.

وی تصریح کرد: به همه کشورهای عضو CIS می توانیم سرویس ارائه کنیم و به هر تعداد واگن که نیاز داشته باشیم می توانیم آن را تامین کنیم و محدودیتی در این زمینه نداریم.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور