فهرست
leader 1
زمان انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۹
شناسه خبر : 48187
چاپ خبر

نشریه آلمانی اشپیگل

آلمان به دنبال سهم خود از بازار ایران است

سفیر آلمان در ایران :‌« پس از ترکیه، ایران یکی از با ثبات‌ترین کشورها در منطقه است.»
وی به فرصت‌های اقتصادی، داده‌های پایدار،استانداردهای بالای دانشگاه‌ها از جمله اینکه دو سوم از دانشجویان دختر هستند و منابع انسانی ایران و زیرساخت های خوب به همراه نگاه مثبت به کالای ساخت آلمان اشاره می‌کند. وی بازار ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت را یکی از بازارهای دست نخورده دانسته است

آلمان به دنبال سهم خود از بازار ایران است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین، نشریه آلمانی اشپیگل در گزارشی نوشت: «به دنبال برداشته شدن تحریم‌های غرب علیه ایران در پی توافق هسته‌ای، بازرگانان از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند. آلمانی‌ها هم از جمله گروه‌هایی هستند که می‌کوشند سهم قابل ملاحظه‌ای را در بازارهای ایران داشته باشند. آنها می‌دانند که ایران کشوری است که فرصت در آن کم نیست.

در این گزارش آمده است که نماینده شرکت «دیکمان» به همراه ۹۸ تن از نمایندگان شرکت‌های کوچک و متوسط آلمان از ایالت ساکسونی در سفری به ایران تلاش کردند تا وارد بازار ایران شوند. این شرکت‌ها در زمینه دفع زباله، محصولات گچی، جرثقیل، تجهیزات پمپاژ، کامیون کمپرسی و مسایلی از این دست را برای فروش عرضه کردند.

آنها به زودی فهمیدند که در این بازار رقابت تنها نیستند. نمایندگانی از فرانسه، هلند، ایتالیا و کرواسی دیگر گروه‌هایی بودند که علاوه بر گروه آلمانی در هتل محل اقامت آنها حضور داشتند.

به نظر می‌رسد که گروه‌های متفاوتی برای حضور در ایران رقابت می‌کنند چه آنهایی که هم‌اکنون با ایرانی‌ها رابطه بر قرار کرده‌اند و چه آنهایی که می‌خواهند چنین ارتباطی را بر قرار کنند. از این رو رفتار رقبا را زیرنظر گرفته‌اند.

نخستین کسی که ماه جولای وارد ایران شد، «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد آلمان بود که با یکی از تاجران ایرانی هم در اصفهان چای نوشید. بعد از وی بازرگانان از ایالت بادن وورتمبرگ هم وارد ایران شدند.‌«ایلزه آیگنر» وزیر اقتصاد ایالت بایرن و همراهانش هم نوامبر وارد ایران خواهند شد. آلمانی‌های زیادی به ایران می‌آیند. از این رو سفارت آلمان در ایران، با مرخصی کارکنان سفارتخانه از جولای گذشته تاکنون مخالفت کرده است.

با این حال وزیر اقتصاد ایالت هانوفر می‌گوید که در جریان سفر به ایران به همراه خود هزار یورو ( ۷۸ هزار دلار ) پول نقد آورده است چرا که به دلیل تحریم‌های ۲۰۱۲ امکان انتقال پول به این کشور از راه سیستم سوئیفت وجود ندارد و امکان انتقال پول از ایران به دشواری صورت می‌گیرد.

سفیر آلمان در ایران در این مورد می گوید:‌« پس از ترکیه، ایران یکی از با ثبات‌ترین کشورها در منطقه است.» وی در این مورد به فرصت‌های اقتصادی، داده‌های پایدار،استانداردهای بالای دانشگاه‌ها از جمله اینکه دو سوم از دانشجویان دختر هستند و منابع انسانی ایران و زیرساخت های خوب به همراه نگاه مثبت به کالای ساخت آلمان اشاره می‌کند. وی بازار ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت را یکی از بازارهای دست نخورده دانسته است.

یکی از مدیران مالی آلمان می‌گوید که با وجود مشکلاتی که از لحاظ ساختار و فساد اداری در ایران وجود دارد اما اگر راهش را پیدا کنید امکان این است که بتوانید به آنچه می‌خواهید سریعتر از آلمان برسید.

صادرات آلمان به ایران از سال ۲۰۰۵ به ۲٫۴ میلیارد یورو کاهش یافته است. از این رو اکنون فرصت کافی در ایران وجود دارد.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 2. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 3. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 4. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 5. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 6. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 7. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 8. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 9. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 10. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 11. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 12. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 13. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 14. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 15. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 16. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 17. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 18. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 19. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 20. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور