فهرست
leader 1
زمان انتشار : جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۲
شناسه خبر : 61937
چاپ خبر

نماینده اسبق فومن و شفت:

آماده مناظره ام/ قرار نبود پل اینگونه عجیب ساخته شود/ عاشوری کارهای دولت را به نام خودش مصادره می کند

نماینده اسبق فومن و شفت گفت: عاشوری گفته است که حاضر است مناظره بگذارد، من علاقه ای به انجام این کار ندارم اما برای اینکه شائبه‌ای پیش نیاید آمادگی انجام این مناظره را دارم.

آماده مناظره ام/ قرار نبود پل اینگونه عجیب ساخته شود/ عاشوری کارهای دولت را به نام خودش مصادره می کند

رسول جماعتی در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین از فومن، با عرض تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا(ع) با اشاره به اینکه در ۱۶ شهریور امسال دکتر عاشوری نماینده فومن و شفت برای اتمام پروژه پل ورودی فومن دفتر ورودی خود را با چادر زدن بر روی این پل به آنجا منتقل کرد، گفت: که این کار تبلیغاتی، سیاسی و عوام فریبانه بود.

وی با یادآوری تاریخچه ساخت این پل،گفت: پروژه جاده سراوان ـ شفت به فومن از سال ۷۶ شروع شد و زمین های آن خریداری شد، سال ۷۵ که من توسط مردم انتخاب و نماینده فومن و شفت شده بودم به واسطه جریاناتی سیاسی و گزارش های عده ای از خدا بی خبر از مجلس کنار زده شدم، اما در مجلس ششم توسط مردم فهیم فومن و شفت دوباره انتخاب و به مجلس راه پیدا کردم .

نماینده اسبق فومن و شفت ادامه داد: در سال ۷۹ وقتی شاهد توقف عملیات این پروژه بودم پیگیری هایی با وزیر راه و ترابری وقت به عمل آورده و از طریق شهید دادمان و قسمتی هم آقای خرم این پروژه پیگیری شد تا با اهرم های قهریه آن کار شروع شد.

جماعتی در ادامه با اشاره به اینکه از سال ۸۱ تا پایان ۸۳، ۹۵ درصد از این کار تمام شده بود که نمایندگی بنده هم همزمان تمام شد، گفت: قرار نبود این پروژه به این صورت انجام شود و قرار بود میدان یا پل زیرگذر در آنجا احداث شود.

وی با بیان اینکه از ۲۶ کیلومتر جاده رشت به فومن در زمان نمایندگی بنده هم پل ها احداث شد و هم آسفالت شد، گفت: تنها ۲ کیلومتر آن از روستای «سند» تا ورودی شهر باقی ماند و این دو کیلومتر ۱۲ سال طول کشید تا سال گذشته به سرانجام رسید.

جماعتی ادامه داد: بعد از اتمام پروژه جاده سراوان به فومن فقط کارهای پل مانده بود که پس از پایان زمان نمایندگی بنده ساخت پل شروع به کار شد در حالی که  قرار نبود با ریختن شن روی پل این کار غلط انجام شود، من در هیچ کجای کشور و دنیا ندیده ام وشما سراغ ندارید که اینگونه پل ساخته شود.

نماینده اسبق مردم فومن و شفت بیان کرد: آقای دکتر عاشوری که من نمی دانم دکترای خود را از کدام دانشگاه گرفته، نتوانست کاری را انجام دهد و این پل در دوره ی نماینده های هفتم، هشتم و نهم نیز به اتمام نرسید.

 وی افزود: ۱۶ شهریور ماه ناصر عاشوری روی این پل چادر زد و اعلام کرد که ظرف سه ماه این پل را تمام می کند، البته من نمی دانم پل ساختن کار نماینده مجلس است یا دولت اما با وساطت بعضی از دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی چادر را جمع کردند و عاشوری قول داد که ظرف سه ماه این پل را به اتمام می رسانم ، اکنون بعد از گذشت سه ماه و ۶ روز از آن تاریخ  هنوز پل به اتمام نرسیده و تا اواسط سال ۹۵ هم این پروژه به اتمام نخواهد رسید.

نماینده اسبق مردم فومن و شفت گفت: ایشان در همان زمان قول داد اگر طی این مدت پل به اتمام نرسد دوباره روی پل چادر برپا می کند که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی اظهارکرد:اعتراضاتی که توسط جراید و سایت های محلی و مردم انجام شد باعث گردید آقای عاشوری جبهه گیری کند و اعلام کرده که چرا افرادی که حتی ۱۰۰ واحد دانشگاهی عمران را نگذراندند اعتراض می کنند و من این سوال را از ایشان دارم واحد یعنی چه؟ یک درس چند واحد است؟!

نماینده اسبق فومن و شفت ادامه داد: عاشوری چطور می گوید کسی که ۱۰۰ واحد نگذرانده چرا اعتراض می کند و خودش چند واحد عمران را گذرانده است؟ این حق مردم است مگر امام (ره) نفرمود: « مردم ولی نعمت ما هستند و دانستن حق ملت است؟ »

جماعتی تصریح کرد: عاشوری سه دوره نماینده مجلس بوده و خیلی از کشورهای دنیا را دیده، کجای دنیا برای ساختن پل شن می ریزند که تمام ابنیه را تخریب کنند در حالی که این اقدام در کشورهای جهان سوم هم انجام نمی شود.

وی اظهارکرد: عاشوری گفته است که حاضر است مناظره بگذارد،  من علاقه ای به انجام این کار ندارم اما برای اینکه شائبه‌ای پیش نیاید آمادگی انجام این مناظره را دارم و بارها گفته ام این حرف  تنها خوراکی تبلیغاتی و عوام فریبانه است.

نماینده اسبق فومن و شفت گفت: وی اعلام کرده که بیشترین کار در دوره نمایندگی اش انجام شده چرا در دوره ی پنجم و هفتم که وی نماینده بود کاری انجام نشده است؟

جماعتی بیان کرد: براساس قانون بودجه سال ۹۴-۹۵  مجلس، دولت را موظف کرده با توجه به درآمدهایی که داریم ۵۶ هزار روستا را گازرسانی، آبرسانی و آسفالت کند و این عملکرد دولت است و هیچ ربطی به نماینده ندارد و عاشوری در این مورد فرافکنی و عوام فریبی کرده، عملکرد دولت را به نام خود تمام می کند و متاسفانه دستگاه های اجرایی هم به این موضوع واکنش نشان نمی دهند.

نماینده اسبق فومن و شفت افزود: لازم به یادآوری است در زمان نمایندگی اینجانب یعنی در مجلس ششم نفت هیچ وقت از بشکه ای ۱۵ دلار بالا نرفت خوشبختانه در دولت نهم و دهم قیمت نفت به بالای ۱۵۰ دلار رسید یعنی در آمد دولت در ۸ سال دولت اصلاحات به ۲۰۰ میلیارد دلار و در آمد دولت نهم و دهم چیزی حدود ۷۵۰ میلیارد دلار رسید و از این پول حدود ۱۷۰ نفر از نمایندگان توسط دولت رشوه گرفته و به مجلس راه یافتند، چرا جناب آقای دکتر عاشوری چادر نزد؟

وی افزود: آقای نماینده در دولت مهرورزی نهم و دهم که شما از طرفداران پرپا قرص آن بودید و حمایت می کردید بیش از ۲۵۰۰ کارخانه بزرگ و مادر تخصصی بسته شد، تمامی شرکت های بزرگ گیلان به کلی یکی پس از دیگری مثل ایران پوپلین، فومنات، خاور نختاز، پرسان و .. . . بسته شدند. چرا آن وقت چادر نزدید.

نماینده اسبق فومن و شفت اظهارکرد: از زمان نمایندگی ایشان جزء سه تن از داماد های وی، بچه خواهر و برادرشان و بستگان نزدیک وی چه تعداد از مردم مظلوم فومن و شفت سر کاررفته اند؟

جماعتی با اشاره به اینکه این پل باید برچیده شود، گفت: این پل با خواسته مردم مطابقت ندارد و باید زیرگذر و یا میدانی می شد که به همه طرف راه داشته باشد، در استان سابقه نداشته که دو طرف پل را با شن بالا بیاورند و این همه ذخایر شهر را نابود کنند.ضمنا بار دیگر می گویم آماده ی مناظره در هر جایی که ایشان میل دارند هستم.

نماینده اسبق فومن و شفت افزود: اقای عاشوری بدانند که مردم از این رفتار عوام فریبانه  و پوپولیستی وی خسته شده اند.

جماعتی افزود: مدارکی مبنی بر سوء استفاده وی در دست دارم که ان شاءالله به موقع در اختیار مردم قرار خواهم دادم.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط

14 دیدگاه

 1. ناشناس آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۱۲:۲۰ ب.ظ - Reply

  آفرین به جماعتی پس چرا عاشوری با جماعتی مناظره نمیزاره چون میدونه اگه این کاررو بکنه جماعتی تمام پنه هاشو رو میکنه

 2. میثم آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۱:۵۱ ب.ظ - Reply

  آقای جماعتی قهرمان من مطمئن هستم آقای عاشوری توان مناظره با شما را ندارد و قطعا کیش و مات خواهد شد .درضمن همه پروژه های در حال افتتاح مربوط به زمان و کار های شماست

 3. سعيد آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۳:۲۶ ب.ظ - Reply

  واقعا متاسف شدم از روشنفکري جناب جماعتي ، با اين همه ادعا و تحصيلات درجه بالا همچين انتقاد و تخريبي از شما بعيد بود ، اعتقاد ما بر اين بود طي اين مدت کمي روشنفکر تر شده باشيد ، متاسفم

 4. محمد آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۳:۴۳ ب.ظ - Reply

  جناب جماعتی ، شما اگه صلاحیت داشتی رد صلاحیت نمیشدی ، پس بیانگر این است که شخص اصلح نیستید ، پس لطفا در مورد هیچ کاندیدی اینطور نقد نفرمایید

 5. ياسر آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۳:۵۳ ب.ظ - Reply

  جناب جماعتي راي که شما اورديد همش از رو لج و لج بازي در دوران شما بود ، خودتان بهتر ميدانيد ، مطمعن باشيد اين دور اگر صلاحيت داشته باشيد شايد ۵۰۰۰ راي نصيبتان شود

 6. سعید آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۵:۵۰ ب.ظ - Reply

  دوست گرامی وقتی شخصی دو مرتبه پیا پی بالای ۵۰هزار رای میاره اتفاقی نیست نشانگر کار ها و محبوبیت ایشون میباشه نه لج بازی مردم

 7. رضا آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۶:۲۴ ب.ظ - Reply

  آقا سعید درست فرمودید:
  راي رسيدن به محبوبيت نزد خالق بايد از مسير محبوبيت براي خلق خدا عبور كرد و محبوبيت نزد بندگان خدا، جز با خدمت و محبت و صداقت به‌دست نخواهد آمد. حضرت امام‌محمدباقر(ع) مي‌فرمايند: «هركس براي رفع مشكلي از مشكلات بندگان خدا برود، خداوند ۷۵ هزار ملك را امر مي‌فرمايد كه او را سايه بيندازند. و هيچ قدمي برنمي‌دارد مگر اينكه خدا براي او حسنه مي‌نويسد و سيئه را محو مي‌كند. و درجه او را بلند مي‌گرداند. و چون از انجام كار او فارغ شد ثواب حج و عمره براي او ثبت مي‌كند». در قرآن كريم نيز مي‌خوانيم: «ادفع بالتي هي احسن فاذا الذي بينك و بينه عداوه كانه ولي حميم»؛ «بدي افراد را به شيوه هر چه بهتر دفع كن كه در آن هنگام آن كسي كه ميان تو و او دشمني است گويا دوستي بس مهربان است». (سوره فصلت آيه ۳۴) از اين حديث و آيه و نيز احاديث و آيات فراوان ديگري كه در اين زمينه وجود دارد مي توان فهميد كه خداوند و ائمه‌اطهار هم راه بندگان را براي رسيدن به محبت الهي از راه محبوبيت و محبت نزد بندگان خدا تبيين كرده‌اند.

 8. لولمانی آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۶:۳۰ ب.ظ - Reply

  محبوبیت اتفاقی وخریدنی نیست محبوبیت آقای جماعتی زبانزد عام وخاص است در کل فومن وشفت و نیاز به تعریف بنده ندارد من خودم در اکثر دوره های نماینده فرماندار سر صندوق بودم پیرمردها جوانان تالش زبانان وگیلک زبانان هرکدام بدون چشم داشتی وبخاطر جرات وشهامتش بهش رای میدادند

 9. ناشناس آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۹:۰۲ ب.ظ - Reply

  سلام،خبرگزاری کاسپین از کجا خط می گیرد ؟

 10. حسن آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۴ ب.ظ - Reply

  حاج رسول دوستت دار یم

 11. اکبری آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۵ ب.ظ - Reply

  جماعتی هنوز هم در فومن وشفت محبوبه

 12. جمعی ازروشنفکران روستایی آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۵ ب.ظ - Reply

  بازما ماندیم و(فومن)بی تپش
  وان چه کفتارست وگرگ وروبه ست
  گاه میگویم فغانی برکشم
  بازمیبینم صدایم کوته است
  من سری بالازنم چون ماکیان
  ازپس نوشیدن هرجرعه اب
  یک نفرجنباندازافسوس سر
  هرچه ازان گویداین بیندجواب
  گویداخر،پیرهاتان نیزهم
  گویمش اماجوانان مانده اند
  گویدم اینهادروغ اندوفریب
  گویم انهاپس به گوشم خوانده اند
  ابها ازاسیاب افتاده لیک
  بازماماندیم وخوان این وان
  میهمان باده و افیون وبنگ
  ازعطای دشمنان ودوستان
  هرکه امد،بارخودرابست ورفت
  ماهمان بدبخت وخار و بی نصیب
  زان چه حاصل جزدروغ وجزدروغ
  زین چه حاصل جزفریب وجزفریب
  بازمیگویندفردای دگر
  صبرکن تایک نفرپیداشود
  کاوه ای پیدانخواهد شدعزیز
  کاش که اسکندری پیداشود

 13. محمد رضا آذر ۲۲, ۱۳۹۴ در ۱۲:۴۸ ب.ظ - Reply

  مگه کجای حرف رسول جماعتی بیچاره ایراد داشت آقای روشنفکر روستا که ادعای سوادداری

 14. مصطفی آذر ۲۲, ۱۳۹۴ در ۳:۱۰ ب.ظ - Reply

  ۱) خبرگزاری ها از جایی خط نمیگیرند و بنا به اخبار تیتر میزنند لذا دوست گرامی اینها نه بی بی سی اند نه وی او ای!!! فرافکنی نکن
  ۲) صلاحیت یا عدم صلاحیت در موضوعی مثل انتخابات بر اساس شرایط و مستندات تغییر میکند ! در این کشور کسانی رییس مجلس و رییس جمهور بوده که رد شده اند یا کسی مثل دکتر صدر کاندیدای ریاست جمهوری بود ولی در مجلس رد صلاحیت شد پس گاها اشتباهاتی هم هست
  ۳) محبوبیت رسول جماعتی نیاز به بیان نیست
  ۴) نماینده محبوب شما دکتر عاشوری چرا جا زده مگر مرد نیست که روی حرفش بماند ! مگر مناظره را مطرح نکرده؟؟؟

 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی