فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
شناسه خبر : 8095
چاپ خبر

مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گیلان در گفتگو با کاسپین:

منتظر بودن به زبان و ظاهر نیست باید عمل و رفتار منتظرانه داشت

مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گیلان با اشاره به برخی ویژگی های منتظران واقعی ، گفت: منتظرواقعی بودن به زبان و ظاهر نبوده بلکه باید در اعمال و رفتارمان به نمایش بگذاریم .

حجت الاسلام هادی شکری در گفتگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین در رشت ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت ولی عصر(عج) اظهارکرد: ایشان خود فرموده اند برای تعجیل در فرج من بسیار دعا کنیدزیراگشایش امور شما در همین موضوع می باشد.
وی بهترین روش برای خروج از گرفتاری های زندگی را دعادرتعجیل فرج امام زمان (عج) دانست وتصریح کرد: با ظهور حضرت عدالت و امنیت به تمام معنا وجودخواهدداشت،مردم روش خوب زندگی کردن را یادمی گیرند، از حاکمان عادل برخوردار می شویم، هیچ فقیروضعیفی وجودنخواهدداشت .
مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: ظهور چنین فردی با این شخصیت و ویژگی های فراوان و تاثیرگذاری عظیم که خواسته همه مردم است و زمانی که استجابت همه دعاهای ما در ظهور امام زمان خلاصه شده است باید برای تعجیل در فرجش دعا بسیار نماییم.
وی با بیان اینکه فضیلت هیچ شبی بعد از لیله القدربه اندازه شب نیمه شعبان نیست، افزود: این شب اعمال خاصی دارد که غسل روز نیمه شعبان، احیای شب، استغفار بسیار، دعا و توبه، زیارت امام حسین(ع) و صلوات در طول روز نیمه شعبان بسیار سفارش شده است .
حجت الاسلام شکری خواندن دعای کمیل، ذکر تسبیحات اربعه هر کدام صدمرتبه وخواندن نماز این روز را از دیگر اعمال سفارش شده این روز برشمردویادآورشد: اگربتوانیم از شب و روز نیمه شعبان نهایت استفاده را ببریم به شکلی یادآورشب لیله القدر می باشد.
وی درادامه به ویژگی های منتظران واقعی آن حضرت اشاره کردوگفت: منتظربه معنی خائف بوده یعنی کسی که ترس و دلهره داردکه چرا فردمورد نظرش نمی آید.
مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گیلان با بیان اینکه زمانی که فردی را به خانه خوددعوت می کنیم نهایت تلاش خودرا بکار می بریم که رفتار وکردارمابه گونه ای نباشدکه موجب آزرده شدن وی شود، اظهارکرد: منتظران واقعی حضرت نیز باید به همین گونه باشندباید بدانند که حضرت از چه نوع رفتاروکردارواعمالی خوشحال می شودو از چه چیز ناراحت تا آن را انجام ندهند.
به گفته وی انتظار فقط نباید به زبان و ظاهر باشند بلکه باید بااعمال خود مانندعدم رشوه خواری، اختلاس، غیبت، ظلم،دروغ، کمک به مظلومین، انفاق، توجه به مردم، داشتن تواضع وفروتنی، خوش برخوردو خوش اخلاق بودن واز خودگذشتگی نشان دادن انتظار واقعی را عملا به نمایش بگذاریم.
شکری تنها دعا خواند برای ظهور آن حضرت را دارای ارزش و اعتبار ندانست و خاطرنشان کرد: باید اعمال و رفتاری که امام زمان عج با ظهور خودماننداسلام و ارزش های الهی را به نمایش بگذارد منتظران واقعی قبل از ظهور ایشان به اندازه توان خود انجام دهند.

انتهای پیام / م ا


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند