فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۸
شناسه خبر : 82143
چاپ خبر

تاختن دوباره صمدلویی به گلستان ما:

گلستان ما هم انتخابات و هم اخلاق را باخت / فعالیت های اقتصادی حاج آقا نور با مجوز امام است

حامد صمدلویی در آخرین یادداشت خود بار دیگر صریحا شلاق قلمش را بر تن سایت محلی گلستان ما وارد آورده و گلستان ما را بازنده اصلی انتخابات خبرگان در گلستان دانسته است

گلستان ما هم انتخابات و هم اخلاق را باخت / فعالیت های اقتصادی حاج آقا نور با مجوز امام است

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از گرگان، حامد صمدلویی مدیر مسئول سایت محلی گرگان خبر و از چهره های نزدیک به آیت الله نورمفیدی و جریان اصلاحات در یادداشتی ضمن تاختن به سایت گلستان ما، این سایت را بازنده در انتخابات خبرگان و اخلاق انتخاباتی دانست و درنهایت مدعی شده اقدامات اقتصادی آیت الله نیز با اجازه امام بوده است.

مشروح این یادداشت به شرح ذیل است:

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری حوزه انتخابیه استان گلستان با کسب نیم میلیون رای برای بار پنجم منتخب شهروندان منطقه شد تا رکورد دار جلب اطمینان عمومی در استان و حتی کشور در مجلس مهم و موثر خبرگان تلقی گردد.
رای نیم میلیونی منتخب اول استان و اختلاف ۱۰۰ هزار رای با منتخب دوم و همچنین فاصله ۲۰۰ هزار رای با نفر سوم رقابتها نتیجه اقبال عمومی به رویکردهای اعتدالی و مشی اخلاق گرای آیت الله تلقی می گردد که همواره از سوی ایشان تاکید و اشاعه داده می شود.
حمایت قاطع احزاب و تشکلهای سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب در کنار پشتیبانی تمام عیار اقوام سیستانی، ترکمن و بلوچ از آیت الله نورمفیدی در انتخابات را می بایست در جامع الشرایط بودن و تفکرات وحدت بخش ایشان جستجو کرد، خصائصی که ابتدایی ترین نتیجه آن امنیت مطلق برای استان و عزت برای شهروندان را به ارمغان آورده و مالا بستر مساعد و حاصلخیز برای توسعه همه جانبه را فراهم ساخته است.
اعتماد امام و مقام معظم رهبری به حضرت حاج آقا که منصوب حضرات در منطقه می باشند، منجر به نقش آفرینی و ترویج الگوهای رفتاری فراجناحی و فرا قومیتی به منظور تثبیت و ارتقا سطح مصالح عمومی در چارچوب منافع و امنیت ملی شده تا شهروندان اعم از شیعه و سنی و مسئولین اعم از اصولگرا و اصلاح طلب با محوریت ایشان در استان، همگرایی و هم زیستی مسالمت آمیز برای رسیدن به اهداف عمومی را فرصت تحقق بخشند.
طبیعی است بد خواهان این مرز و بوم تحمل وضعیت عادی در منطقه را نداشته باشند و از هر فرصتی برای ضربه زدن به وحدت و امنیت حاکم در استان برنامه ریزی داشته باشند، در این بین برخی ساده انگارانه و ندانسته در سناریو ترسیم شده دشمن به ایفای نقش می پردازند و البته دست آوردی جز انزوا برای آنها به همراه نخواهد داشت.
در روزهای منتهی به انتخابات ۷ اسفند برخی از این افراد ساده لوح با زیر پا گذاشتن اخلاق و سو استفاده از فضای آزاد جامعه مدنی استان و با بهره گیری از وسایل مدرن ارتباط جمعی نظیر سایت ها و شبکه های موبایلی اقدام به تخریب وجه آیت الله نورمفیدی در افکار عمومی می کردند که مشخصه واحد این اقلیت معدود استفاده از نام های مستعار و ادبیات زننده بود.
رگه هایی ازخط تخریب وجه آیت الله را می توان در طول دوران فعالیت سایت ( گلستان ما ) نیز مشاهده کرد که البته نگارنده در یادداشت های متعدد به تفصیل از انگیزه های تخریبی آنها قلمفرسایی کرده است.
اما در آخرین اقدام سناریونویسان همیشه بازنده سایت گلستان ما با عصبانیت از انتخاب مجدد منتخب اول شهروندان گلستانی در پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در یادداشتی توهین آمیز با عنوان (( رای نورمفیدی به ۵۰۰ هزار نفر هم نرسید )) سعی حقیرانه ای در القا عدم اقبال شهروندان به آیت الله را داشتند، این در حالی است که ۵۱۴۵۷۲ رای شهروندان به معظم له خلاف ادعای آنان را اثبات می کند.
نگارنده که در سفرهای دوره ای آیت الله نورمفیدی به شهرستان های استان افتخار همراهی با ایشان را داشته، باور دارد هدف اصلی این سفرها ترغیب شهروندان گلستانی به مشارکت حداکثری در انتخابات بوده است کما اینکه نام ((حماسه حضور)) برای سفرهای دوره ای انتخاب شد و خوشبختانه با استقبال شهروندان اقصی نقاط استان از شرق تا غرب مواجه شد و نتیجه آن در مشارکت ۸۰ درصدی گلستانی ها در انتخابات قابل مشاهده است.
گلستان ما در یادداشت توهین آمیز خود ادعا می کند که ستاد انتخاباتی آیت الله نورمفیدی هزینه های گزافی را صرف تبلیغات ایشان کرده و فقط ۴۲ درصد آرا را کسب کرده است. که البته با یک حساب سر انگشتی قابل محاسبه می باشد گلستانی ها کمی بیش از ۵۰ درصد به آیت الله رای داده اند؛ ۵۱۴۵۷۲ رای آیت الله نورمفیدی از مجموع ۹۱۶۳۵۷ آرای ماخوذه به استناد اطلاعیه شماره ۵۶ ستاد انتخابات کشور، هرگونه محاسبه شود ۴۲ درصد نخواهد شد. شاید گلستان ما فرمول ریاضی جدیدی را برای درصد گیری کشف کرده که دیگران نمی دانند.
در ارتباط با ادعای هزینه های گزاف انتخاباتی؛ همه شهروندان گلستانی شاهد بودند تبلیغات آیت الله از دیگر نامزدهای محترم انتخابات خبرگان رهبری در فضای میدانی کمتر بود و حتی ستاد انتخاباتی ایشان به توصیه معظم له اجازه نداشت از چارچوب های مقرر که هدفش صرف کمترین هزینه ها بود خارج شود و همه شاهد بودیم پوسترهای تبلیغاتی ایشان نیز به صورت سیاه و سفید و آن هم بسیار محدود توزیع می شد و حتی به علاقه مندان حضرت حاج آقا اجازه داده نمی شد هزینه شخصی خارج از هزینه های ستادی داشته باشند.
گلستان ما با مقایسه آرای دور چهارم و دور پنجم خبرگان رهبری افزایش آرای آیت الله را بی اهمیت جلوه می دهد و حتی با عدد سازی غیر واقعی رقم افزوده شده را کاهش می دهد تا به خیال خام خود از معظم له مشروعیت زدایی نماید و برای اثبات ادعای بی پایه و اساس خود به مقایسه آرای آیت الله نورمفیدی با زنده یاد آیت الله طاهری گرگانی می پردازد اما فراموش کرده است که در همین دوره انتخابات مجلس حجت الاسلام دکتر سید علی طاهری با کاهش حدود ۳۰ هزار رای به نسبت دور قبل مواجه شده است و در شرایط متزلزلی در مرحله دوم باید به رقابت بپردازد. این در حالی است که مجموع آرای دکتر سعدی و دکتر طاهری کمی کمتر از آرای آیت الله نورمفیدی در گرگان است.
گلستان ما حمایت شورای اصلاح طلبان از آیت الله نورمفیدی را مورد نقد قرار داده و باز هم فراموش کرده است که معظم له در صدر لیست جامعه روحانیت مبارز از تشکل های ریشه دار جریان اصولگرا نیز بوده است و طیف اعتدال گرا نیز که در قالب فهرست خبرگان مردم با محوریت آیت الله هاشمی در صحنه انتخابات حاضر بود نیز از ایشان حمایت کرده بود.
گلستان ما حمایت کارشناسان خبره از آیت الله نورمفیدی که در قالب یادداشت و یا سخنرانی در فضای جامعه مدنی صورت می گرفت را نیز بر نتابیده و با برشمردن عناوین یادداشت ها و یا سخنرانی ها، نگاه کارشناسان را نگاه متملقانه و چاپلوسانه خطاب می کند. در این ارتباط فقط به یک مورد اشاره می کنم تا قلب واقیت دیگری از گلستان ما را بر ملا نمایم؛ یادداشت (( آیت الله حبل المتین امنیت )) به قلم سرهنگ بازنشسته ارتش فرزاد برادران در پایگاه تحلیلی خبری گرگان خبر منتشر شد که هدف آن تبیین وحدت و امنیت با محوریت آیت الله نورمفیدی در گلستان بود. برادران دانش آموخته دکترای علوم سیاسی و مدرس دانشگاه نیز می باشد و سوابق حضور متعدد و مکرر در خط مقدم دفاع مقدس را در کارنامه خود داشته است آیا توهین به این نخبه گلستانی و سرمایه اجتماعی کشور بازی در سناریو نخبه کشی دشمن ارزیابی نمی گردد.
گلستان ما ادعا می کند انتشار هرم فعالیتهای اقتصادی باعث کاهش آرای آیت الله شد اما خود را به ندانستن و نشنیدن زده است که این فعالیتها با اجازه امام و منظور نشر اسلام ناب صورت می گیرد و یک خشت آن هم متعلق به ایشان نیست.خروجی این رویکرد را می توان در پذیرفته شدن آیت الله مهاجر مازندرانی در امتحان شورای محترم نگهبان برای انتخابات خبرگان رهبری مشاهده کرد؛ آیت الله مهاجر شاگرد و استاد حوزه امام خمینی ( ره ) و با تولیت آیت الله نورمفیدی و از معدود افرادی بود که در سطح کشور در امتحان آن شورا پذیرفته شد.
عبور ترکمن ها از آیت الله نورمفیدی که توسط گلستان ما ادعا شده در حد توهم و آرزو سناریو نویسان گلستان ما باقی خواهند ماند و آرای قابل توجه تراکمه  به آیت الله خود اثبات ادعا نگارنده است.
در هر صورت انتخابات ۷ اسفند ۹۴ با حضور گسترده شهروندان گلستانی پایان یافت و سناریونویسان گلستان ما نتوانستند با تخریب آیت الله نورمفیدی به اهدافی نظیر کاهش اراداه معطوف به مشارکت حداکثری دست یابند، بنابراین می توان اینگونه به جمع بندی رسید که گلستان ما علاوه بر نتیجه انتخابات ، اخلاق را نیز باخت.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط

4 دیدگاه

 1. سلام اسفند ۹, ۱۳۹۴ در ۹:۳۹ ق.ظ - Reply

  رای ترکمنها اگر نبود ایشون رای نمیاوردن و ترکمنها بدون تحقیق فقط به حرف بزرگتر هایشان میکنند

 2. سلام اسفند ۹, ۱۳۹۴ در ۹:۴۰ ق.ظ - Reply

  با وجود اینکه مردم آنچنان آیت لله سعدی رو نمیشناختن در حدود سیصد هزار رای دادن که هالی بود

 3. محمد اسفند ۹, ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۲ ق.ظ - Reply

  رای به دکتر سعدی، رای با معرفت و شناخت بود.
  سیصد و هشت هزا رای واقعا میه تعجب همگان شد.
  کسی که نه پولی داشت، نه هزینه ای کرد؛ نه ستاد منسجمی داشت، نه فرصت شناساندن خود را داشت.
  باید به ایشان صمیمانه تبریک گفت

 4. صبا اسفند ۹, ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۶ ق.ظ - Reply

  تو هم باختی

 1. بهره‎برداری ازخط انقال گاز به ۶ روستای منطقه هزارجریب نکا/ پایان ۴ دهه انتظار
 2. مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای بین المللی، ابزار اقتصادی است
 3. اصحاب رسانه نقش مهمی در شناسایی بیماران دیابتی دارند
 4. خرید یک دستگاه مکانیکی از کانادا برای پاکسازی تالاب انزلی
 5. تیم ملی کشتی ساحلی جمهوری اسلامی ایران به مقام قهرمانی تیمی جهان دست یافت
 6. عضو کانون گیلان برگزیده مسابقه نقاشی «هیکاری» ژاپن شد
 7. همایش اربعین اجتماع محبین اهل بیت است/سهمیه ۶ هزار نفری شهرستان رشت برای مراسم اربعین
 8. دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با رییس شورای شهر رشت
 9. مشوق های بسیار خوب برای کارفرمایان در طرح کارورزی/ کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت سال چاری در مازندران
 10. تدوین استاندارد ها در یک کشور از مشخصات توسعه یافتگی آن کشور هستند
 11. راه اندازی امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت/افزایش جرایم قطع اشجار در رشت
 12. مسکن مهر رشت شهر فراموش شده
 13. سخنان ترامپ نشان داد که برجام مستحکم تر از آن چیزی است که او در دوران رقابت انتخاباتی فکر می کرد
 14. معارفه ی نخستین بانوی مدیر کل دولت دوازدهم در گیلان انجام می شود
 15. لزوم شناسایی دقیق مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های برتر سرزمین‌های اسلامی
 16. بررسی علل واقعی نشدن نرخ ارز در کشور/قیمت ارز بیش از ۱۰ درصد نباید افزایش پیدا کند
 17. جمع آوري ۳۰ دام هوايي در لاهيجان
 18. مدیران کمبود دار یا کمبود مدیران
 19. با ۲۵درصد افزایش ساعت کاری و بن کارت برای نیروهای خدماتی موافقت شد
 20. قرار مجرمیت برای کلاهبردار ۱۳۰ میلیارد تومانی در مازندران صادر شد/ چرا استاندار نسبت به پرونده این کلاهبردار پیگیری مناسبی انجام نمی دهد!