فهرست
leader 1
زمان انتشار : پنج شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
شناسه خبر : 8308
چاپ خبر

ظریف در دیدار با وزیر امور خارجه تاجیکستان:

ایران برای مقابله با تهدیدات امنیتی و تروریسم آمادگی کامل دارد

وزیر خارجه کشورمان در دیدار با همتای تاجیکی خود گفت: نهادهای ذیربط جمهوری اسلامی ایران برای همکاریهای دو و چند جانبه برای مقابله با تهدیدات امنیتی مشترک و افراط گرایی و تروریسم آمادگی کامل دارند

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین، محمد جواد ظريف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس بین المللی امنیت و ثبات در منطقه همکاری شانگهای که در مسکو برگزار می گردد، با سراج الدین اصل اف وزیر امور خارجه تاجیکستان دیدار و طرفین پیرامون همکاریهای دوجانبه و موضوعات منطقه ای گفتگو کردند.

ظریف در این دیدار با اشاره به پیوندهای تاریخی و عمیق بین دو ملت ایران و تاجیکستان، تقویت مناسبات دو کشور در همه زمینه ها بویژه در حوزه اقتصادی را قابل توسعه و گسترش دانست و اظهار امیدواری کرد با رفع مشکلات و موانع  پیش روی برخی از شرکت های ایرانی فعال در تاجیکستان ، زمینه های مناسبی برای تعمیق و توسعه همکاریهای تجاری و اقتصادی فیمابین فراهم گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان تلاشهای گروههای تروریستی مختلف از جمله داعش برای تقویت حضور خود در مناطق مختلف آسیای غربی و آسیای میانه را یک نگرانی جدی مشترک برای منطقه ارزیابی کرد و بر همکاری بیشتر مسئولین کشورهای همسایه برای مقابله با آن و همچنین تقویت امنیت و ثبات بیشتر در منطقه تاکید ورزید.

ظریف همچنین در این دیدار آرامش و ثبات در تاجیکستان را برای تمامی همسایگان اطمینان بخش و برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم و راهبردی توصیف کرد و افزود :نهادهای ذیربط جمهوری اسلامی ایران برای همکاریهای دو و چند جانبه برای مقابله با تهدیدات امنیتی مشترک و افراط گرایی و تروریسم آمادگی کامل دارند.

وی حمایت جمهوری اسلامی ایران از وحدت و انسجام ملی در تاجیکستان که بر پایه آن اسلام اعتدالی مورد توجه قرار گیرد را مورد تاکید قرار داد.

سراج الدین اصل اف وزیر خارجه تاجیکستان نیز در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای تقویت مناسبات دو کشور در حوزه اقتصادی ، دیدار مقامات دو کشور در سطوح مختلف برای تقویت مناسبات دو جانبه در تمامی حوزه ها را امری ضروری خواند  و از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال امنیت ، ثبات و توسعه تاجیکستان قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه تاجیکستان گروههای تروریستی ، تولید کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر و گروه  داعش را از جمله مهمترین تهدیدات امنیتی کشورهای آسیای مرکزی برشمرد و برتقویت همکاریهای مشترک میان همسایگان در این زمینه تاکید نمود.

انتهای پیام/۱۲۶۳


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند