فهرست
leader 1
زمان انتشار : یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
شناسه خبر : 9076
چاپ خبر

بالاخره دریا صاحب پیدا کرد؛

امور اراضی و سازمان گردشگری متولی دریا شدند

فرماندار ساری با اشاره به اینکه نامشخص بودن متولی دریا و عرصه انعقاد قراردادها رشد کند گردشگری را به مراه داشته است، خاطر نشان کرد: با پیگیری های فرمانداری و ورود دادستانی، متولی دریا، امور اراضی و امور قراردادها سازمان گردشگری اعلام شد

امور اراضی و سازمان گردشگری متولی دریا شدند

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، جواد واحدی امروز در جلسه طرح ساماندهی سواحل با اشاره به گردشگر پذیر بودن مازندران در تمامی فصول باوجود موهبت‌های الهی، کوه، جنگل، جلگه و دریا باعث شده تا مسافران، مازندران را به‎عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد سفر خود انتخاب کنند، خاطر نشان کرد: در تابستان دریا  هدف اصلی گردشگران است.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی سواحل در استان برعهده استاندار، و دبیر ستاد و در شهرستان بر عهده فرمانداران است، افزود: بدنبال صیانت از حریم و امنیت ملی، حقوق شهروندی، ایجاد نشاط اجتماعی و فضای سالم برای بهره وری مناسب و درست در سواحل هستیم و تحقق این امر نیازمند بهره گرفتن صحیح از امکانات موجود است.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه نامشخص بودن متولی دریا و عرصه انعقاد قراردادها رشد کند گردشگری را به مراه داشته است، خاطر نشان کرد: با پیگیری های فرمانداری و ورود دادستانی، متولی دریا، امور اراضی و امور قراردادها سازمان گردشگری اعلام شد.

وی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید گردشگری را بخش مهم توسعه در استان ها ی شمالی قرارداده است، اذعان کرد: برای رسیدن به هدف بلند توسعه پایدار در گردشگری و با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهرستان، باید طرح مدونی را تدوین و تبیین کرد.

واحدی در این جلسه مهمترین اولویت در طرح ساماندهی را تامین امنیت جانی مسافران دانست و ابراز داشت: فرمانداری  اجراکننده طرح نیست دستگاه های خدمات رسان با عمل وظایف خود در تامین آسایش و آرامش مسافران همت کنند و فرمانداری ناظر خواهد بود.

واحدی با تقدیر ازهمه اعضای ستاد طرح دریا ،از نیروی انتظامی تقدیر و خاطر نشان کرد: اگر دستگاه های عضو کمیته وخدمات رسان به وظایف ذاتی خود عمل کنند و تداخل امور نداشته باشند هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد.

رییس ستاد ساماندهی سواحل شهرستان ساری با بیان اینکه آمار غريق نسبت به سال گذشته كاهش داشته اما با وجود هشدارها و نظارت نهادهاي ياد شده همچنان شاهد غرق شدن شناگران در سواحل مازندران هستيم، تصریح کرد: بي احتياطي، آشنا نبودن به فنون شنا، ويژگي هاي خاص طبیعت دریای خزر و شنا در خارج طرح هاي سالمسازي دريا، از جمله دلايل غرق شدگي در درياي خزر اعلام شده است.

وی اذعان داشت: تعامل و همراهی دستگاه های خدمات رسان در سال گذشته باعث کاهش غریق در ساری شد و این همدلی و همراهی و اتحاد عمل باید در تابستان ۹۴ پررنگتر گردد.

وی با اشاره به اکثریت غریق در مناطق ممنوعه تاکید کرد :در نقطه نقطه ساحل امنیت و آسایش را تامین کند.

فرماندار مرکز استان بر ضرورت انجام فعالیت های فرهنگی در حوزه سالمسازی دریا تاکید کرد و گفت : در طرح های دریایی زیرساخت های فرهنگی در سواحل نباید فراموش شود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 2. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 3. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 4. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 5. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 6. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 7. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 8. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 9. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 10. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 11. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 12. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 13. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 14. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 15. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 16. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 17. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 18. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 19. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 20. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی