فهرست
leader 1
زمان انتشار : سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۷
شناسه خبر : 9287
چاپ خبر

واکنش امام جمعه فومن به کشف حجاب در قلعه رودخان/ برخی فقط در زبان ادعای تدین دارند

امام جمعه فومن با اشاره به وضعیت اسفناک پوششی در مناطق گردشگری، گفت: تدین و تقدس ما نباید فقط به زبان باشد بلکه باید برخورد قاطع با این گونه هنجارشکن ها انجام شود.

واکنش امام جمعه فومن به کشف حجاب در قلعه رودخان/ برخی فقط در زبان ادعای تدین دارند

حجت الاسلام سید محمدحسن صفوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بین المللی کاسپین از فومن، با اشاره به وضعیت اسفناک نوع پوشش گردشگران منطقه قلعه رودخان این شهرستان، اظهار کرد: وضعیت ناهنجاری که از لحاظ پوشش در دو منطقه گردشگری ماسوله و قلعه رودخان وجود دارد مایه تاسف می باشد.
وی با اشاره به وجود این معضل اجتماعی در اکثر نقاط کشور، تصریح کرد: متاسفانه در چند سال اخیراکثر امکان گردشگری و عمومی با این ناهنجاری اجتماعی روبه رو هستیم.
امام جمعه فومن با بیان اینکه فقط درحرم های مطهره ائمه معصوم (علیه السلام) رعایت مسائل شرعی و عرفی انجام می شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه در اماکن گردشگری وضعیت بسیار اسفناک است.
وی با تاکید براینکه صحبت های وی دلیل دفاع از این موضوع نبوده بلکه دفاع از باطل حرام است، افزود: موقعیت این دو منطقه به دلیل بین المللی بودن و حضور گردشگران خارجی حساس است.
رئیس ستاد امربه معروف فومن در ادامه با اشاره به شرایط موجود، افزود: هر گونه برخورد و شدت عمل با این افراد می تواند تبعات و آثار مخربی برای ایران در خارج از مرزها به همراه داشته باشد اما این مسائل موجب نمی شود که ما به وظیفه ذاتی و دینی خود به درستی عمل نکنیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه شهر نیز مانند محیط زندگی افراد است و باید به نوع رفتار و کرداری که در آن انجام می دهیم دقت داشته باشیم، گفت: باید به گونه ای عمل شود که شاهد این گونه ناهنجاری های اجتماعی در جامعه نباشیم که موجبات نارضایتی و نگرانی خانواده فراهم شود.
صفوی یادآورشد: زمانی که ادعای تقدس و تدین می کنیم باید به گونه ای عمل کنیم که محیط عمومی، زندگی و شهری ما آرام و به دور از هرگونه ناهنجاری و نابسامانی اجتماعی باشد تا همگان بتوانند از مواهب طبیعی و خدادای استفاده نمایند.
وی به عدم برخورد مناسب از طرف مراجع قانونی و مرتبط با این موارد اشاره کرد و اظهارکرد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب امربه معروف باید همگانی و لسانی باشد که متاسفانه این امر بدرستی رعایت نمی شود.
امام جمعه فومن خاطرنشان کرد: وقتی افرادی به خود اجازه می دهند که با وضعیتی نامناسب در سطح جامعه حضور یابند و هیچ گونه برخوردی با آنها صورت نمی گیرد نشان از ضعف قوه مجریه دارد.
وی با بیان اینکه امام جمعه، رئیس ستادامربه معروف و سپاه دبیر این ستاد می باشد، افزود: سپاه با قدرتی که در برخورد با منکران و مستکبران قدرت جهانی دارد برخورد با چند هنجارشکن برای او امری ساده است ولی نبود یک قانون محکم برای برخورد با این افراد مشکل ساز شده است.
به گفته صفوی زمانی که با این افراد هنجار شکن برخورد می شود در قوه قضائیه اهرم محکمی برای جریمه یا مقابله با این افراد وجود ندارد این گونه برخوردها هیچ گونه نتیجه به همراه نخواهد داشت و موجبات کم رنگ شدن ارزش های اسلامی و دینی می شود.
وی با اشاره به اینکه کشوری انقلابی هستیم و وضعیت ما با دیگر کشورها متفاوت می باشد، خاطرنشان کرد: ما می توانیم با پشتوانه و حمایت قوه قضائیه و مجریه و وجود عوامل امربه معروف و نهی از منکر در مقابله با این موضوع نیز موفق عمل کنیم.
امام جمعه فومن تصریح کرد: باید بتوانیم با انگیزه انقلابی و توجه و دقت مسئولان قوای سه گانه از هویت خود حمایت کرده و با مقداری تغییر و تحول در قوانین و مقرارت بازدارنده برخورد محکمتری با هنجارشکن ها داشته باشیم.
وی با اشاره به تاثیرگذار بودن امربه معروف لسانی، تاکید کرد: این امر در دراز مدت تاثیرگذار است و باید با پشتوانه قوه قهریه گام های موثرتری برداشته شود.
صفوی در ادامه با اشاره به آیات قرآن مجید درباره امربه معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: در قرآن مجید آیاتی در باره جهاد نیز آورده شده است.
رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر فومن بکارگیری رفعت و رحمت را همیشه مناسب ندانست و گفت: باید در برخی موارد برخورد قاطعانه انجام شود.
وی کرامت انسانی را یکی از موارد مهم در اسلام دانست و اظهارکرد: بانویی که باوضعیت نابهنجار در اجتماع حاضر می شود کرامت انسانی خود را زیرسوال می برد و چیزی که متعلق به یک مالک شخصی بوده در معرض دیده عموم می گذارد و این بسیار خطرناک است.
امام جمعه فومن در ادامه عدم وجود امکانات برای ازدواج، بالاتر رفتن سن ازداوج ، افزایش روزافزون آمار طلاق در جامعه را دلیل کج روی جوانان برشمرد و متذکر شد: باید به گونه عمل کنیم که ارشاد، امربه معروف و نهی از منکر در جامعه اجرای شود.

انتهای /


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 2. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 3. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 4. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 5. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 6. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 7. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 8. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 9. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 10. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 11. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 12. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 13. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 14. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 15. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 16. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 17. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 18. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 19. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 20. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل