فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۴
شناسه خبر : 9514
چاپ خبر

طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه رمضان اجرا می شود

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران از برگزاری طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه رمضان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: این طرح از ۲۵ خرداد تا ۳۰ تیرماه ادامه دارد

طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه رمضان اجرا می شود

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین  از بیرجند ، علی تهوری در این جلسه از برگزاری طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه رمضان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: این طرح از ۲۵ خرداد تا ۳۰ تیرماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این طرح ۵۹ بازرس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان و اتاق های اصناف شهرستان ها بازار ماه رمضان را همراه با ۳۵۴ ناظر افتخاری رصد می کنند.

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبیبا بیان اینکه گروه کالاهای پرمصرف مانند قندوشکر، لبنیات، گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، نان، برنج، روغن، میوه و سبزیجات به صورت ویژه مورد پایش و کنترل قرار می گیرد، گفت:دراین طرح با تشدید نظارت و افزایش گشت های بازررسی از واحدهای صنفی مورد نظر به ویژه شیرینی فروشی ها، تالارها، رستوران ها، سوپرمارکت ها، میوه و تره بار فروشی ها بازرسی می شود.

تهوری از طراحی هشت گشت بازرسی ویژه در مرکز استان خبر داد و گفت: این گشت ها گروه های کالایی و خدمات مورد هدف را بازرسی می کنند.

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نمایشگاه ظیافت امسال در استان برگزار نمی شود، ادامه داد: و طرح فروش فوق العاده امسال به عنوان جایگزین نمایشگاه ظیافت اجرا می شود که در این طرح کالاهای مصرفی با ۱۵ درصد کمتر از نرخ بازار در مغازه های مورد نظر انجام می شود.

تهوری افزود: درانجام این طرح مغازه هایی که این طرح را اجرا می کنند باید با نصب بنر مشخص، اقدام به فروش فوق العاده کنند و بازرسان نیز از این مراکز بازرسی می کنند.

وی در کنار گشت های بازرسی سامانه ارتباطی ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایات مردم است و گزارشات رسیده تا حداکثر ۲۴ ساعت رسیدگی و نتیجه آن به شکایت کننده اعلام می شود.

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبی متذکر شد: تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ نامه در معرض دید عموم هستند و عدم نصب نرخ نامه تخلف محسوب می شود و با افراد خاطی برخورد می شود.

تهوری با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۱۱هزارو۴۷۵مورد بازرسی انجام شده، گفت: این تعداد ۲۶۶مورد تخلف به ارزش ریالی یک میلیارد و ۷۰۴ میلیون ریال شناسایی شد و پرونده تخلفات به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد و بالغ بر۷۵۰میلیون ریال برگشتی در حق شاکیان بوده که از طریق اداره نظارت و بازرسی پیگیری شده است.

وی با اشاره به فعالیت۲۳۵ واحد صنفی نانوایی در استان، از فعالیت ۱۰ نانوایی آزادپز در استان خبرداد و گفت: براساس نظارت هایی که از ابتدای سال بر فعالیت نانوایی های انجام شد ۷۳ پرونده تخلف به ارزش ۲۶۰ میلیون ریال برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبی بیان کرد: طی ماه گذشته با ۹واحد صنفی نانوایی متخلف با کسر ۳۰ درصدی سهیمه آرد در ماه بعد خود برخورد شد و در مرحله دوم نانوایی ها با ۵۰ درصد کسر سهمیه آرد و در مرحله سوم تخلف قطع سهمیه آرد درنظر گرفته شده است


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 2. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 3. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 4. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 5. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 6. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 7. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 8. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 9. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 10. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 11. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 12. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
 13. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 14. بررسي گسل هاي شهر رشت توسط کمیسیون عمران شورا/ افزایش تسهیلات تشویقی در بافت فرسوده رشت
 15. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 16. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 17. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 18. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 19. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 20. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل