فهرست
leader 1
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۹
شناسه خبر : 9519
چاپ خبر

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبی:

انتخابات انجمن حمایت از مصرف کنندگان در تیر ماه برگزار می شود

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات انجمن حمایت از مصرف کنندگان در خراسان جنوبی همزمان با کشور در تیرماه جاری برگزار می شود

انتخابات انجمن حمایت از مصرف کنندگان در تیر ماه برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از بیرجند، علی تهوری در این جلسه با اشاره به اتمام دوره فعالیت انجمن مصرف کنندگان شهرستان که به صورت کشوری برگزار می شود، گفت: اکنون در حال اطلاع رسانی به مردم برای ثبت نام و عضویت در انجمن هستیم که پس از عضوگیری و ثبت نام انتخابات مراحل برگزاری انتخابات در سطح استان را برگزار می کنیم.

وی با اشاره به اینکه انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در راستای اجرای فصل سوم قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مصوب مهرماه سال ۸۸ مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است، گفت: مهم ترین مصادیق حقوق مصرف کننده که انجمن حمایت از مصرف کنندگان در راستای احقاق آن فعالیت می کنند شامل حق مشارکت در تدوین استاندارد، حق حمایت از مصرف کننده در قبال کالا و خدمات زیان آور، حق برخورداری از حمایت در برابر رویه های فریب کارانه، حق برخورداری از سلامتی و ایمنی، حق داشتن اطلاع رسانی صحیح و … می شود.

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبی در ادامه در خصوص شرایط عضویت در انجمن حمایت از مصرف کنندگان تصریح کرد: به استناد فصل سوم قانون حمایت، آحاد مختلف مردم می توانند با رعایت شرایط اساسنامه که شامل تابعیت و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران، داشتن حداقل سن ۱۸ سال، ثبت درخواست عضویت در سامانه حامیان حقوق مصرف کنندگان است به عنوان عضو عادی در انجمن ها ثبت نام کنند.

تهوری با اشارره به اینکه بعد از انتخاب اعضای عادی انجمن هیئت مدیره از بین اعضا انتخاب می شود، گفت: اعضای هیات مدیره از میان اعضای مجمع عمومی انجمن به روش انتخابی و با نظارت هیات نظارت بر انتخابات انجمن برای مدت چهار سال انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: هیات مدیره انجمن های استانی و ملی به ترتیب با حضور نمایندگان منتخب انجمن های شهرستانی و استانی تشکیل می شود.

رئیس اداره نظارت وبازرسی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بعد از انتخاب اعضای عادی، اعضای هیئت مدیره نیز انتخاب می شوند، تصریح کرد: عضویت در مجمع عمومی انجمن، نداشتن سابقه ورشکستگی، عدم وابستگی به احزاب، سازمان ها و گروه های مخالف نظام، عدم اعتیاد، عدم عضویت در هیات مدیره سازمان، انجمن ها، اتحادیه ها و تشکل های تولیدی، خدماتی و صنفی از جمله شرایط هیئت مدیره است.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 2. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 3. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 4. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 5. پرداخت بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان امام ساری از محل موقوفات
 6. بازدید جمعی از بانوان فعال اجتماعی از مراکز نگهداری ایتام و سالمندان
 7. افزایش پوشش درمان بیماران HIV مثبت در مازندران
 8. ارسال نخستین محموله کمک اوقاف مازندران به غرب کشور
 9. آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات، مواد اولیه صنایع چوب در منطقه آزاد انزلی
 10. ایجاد کتابخانه سیار در شهر، از برنامه های شهرداری لاهیجان است
 11. لزوم همکاری دستگاه ها و مردم برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
 12. بازار و صنوف، ویترین شهر برای جذب گردشگری محسوب می شود
 13. ممنوعیت عرضه قلیان در رستوران ها
 14. نشست علمی – تخصصی موزه و موزه داری در گیلان برگزار شد
 15. آمادگی بیمارستان های مازندران برای پذیرش مصدومین زلزله غرب کشور
 16. آمادگی اوقاف برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 17. دختران فضایی برای خالی کردن هیجانات خود ندارند
 18. استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
 19. تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات یک الزام است
 20. بیمارستان های صحرایی در مناطق زلزله زده دایر می شود/ نیروهای امدادی و خدماتی با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند/مردم به اخبار و ‌گزارشات غیر رسمی توجه نکنند