Warning: include_once(/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32

Warning: include_once(): Failed opening '/home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/includes/class-cookie-session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/idarir/domains/caspress.com/public_html/wp-content/plugins/wp-math-captcha/wp-math-captcha.php on line 32
خبرگزاری بین المللی کاسپین – استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود
فهرست
leader 1
زمان انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
شناسه خبر : 219578
چاپ خبر

استاندار مازندران:

استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود

استاندار مازندران با بيان اينكه اگر از وقف درست استفاده كنيم بسياري از مشكلات جامعه حل مي شود، گفت: تشريح و ترويج سنت نبوي و علوي وقف اثرات و فوايد بسياري دارد و همه بايد با ضرورت شرعي وقف آشنا شوند

استفاده درست از وقف موجب حل بسياري از مشكلات در جامعه مي شود

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، محمد اسلامي دوشنبه در ديدار اعضاي ستاد دهه وقف و مديران اوقاف استان با اشاره به اينكه وقف نبايد به انزوا برود چرا كه وقف پاسدار معارف ديني و ضامن پيشرفت و توسعه جامعه است، گفت: بايد فرهنگ وقف را در جامعه بويژه در مدارس و حوزه هاي فرهنگي گسترش داد و جامعه را با ارزش هاي والاي وقف و لوازمات و ضروريات آن آشنا نمود.

استاندار مازندران  با اشاره به اينکه در حوزه وقف بايد به ترويج مسايل بنيادين ديني چون قرآن كريم و آموزه هاي آل الله و ائمه اطهار ( عليهم السلام ) توجه بيشتري شود، اظهارداشت: فرهنگ وقف بايد از سوي مبلغين تبليغ و فضاي مجازي يك ظرفيت اثربخش براي آگاهي رساني و فراگير نمودن فرهنگ وقف است.

اسلامی با بيان اينكه اگر از وقف درست استفاده كنيم بسياري از مشكلات جامعه حل مي شود، تصريح كرد: تشريح و ترويج سنت نبوي و علوي وقف اثرات و فوايد بسياري دارد و همه بايد با ضرورت شرعي وقف آشنا شوند.

وی با اشاره به اينكه وقف براي توانمند سازي اهداف واقف است، اذعان داشت: اهداف واقف نبايد متوقف شود و از ارزش بيفتد و اين مهم با مراقبت و نظارت صحيح و دقيق محقق مي شود.

استاندار مازندران با بيان اينكه اعتماد سازي مردم نسبت به اقدامات و عملكرد اوقاف مي تواند زمينه مشاركت و مساعدت مردم را فراهم كند، اظهار داشت: وقف بايد در سراسر استان تبليغ شود.

اسلامی با تاكيد بر اين كه مساجد استان بايد در سه وقت شرعي، نماز را برپا دارند، گفت: بايد با مراقبت و گماردن متوليان صاحب انگيزه، فضاي مساجد پر نشاط تر شود و نسبت به اقامه نماز و ارتباط مستمر با مردم اهتمام داشته باشند.

گفتني است در آغاز اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين حيدري، مدير كل اوقاف و امور خيريه استان، گزارشي از اقدامات و برنامه هاي حوزه متبوع ارايه نمود.


انتهای خبر/

اخبار مرتبط
 1. اندر حکایت وضعیت بهداشت و درمان در گیلان
 2. احیای بناهای میراثی، فرصت مغفول مانده گردشگری است
 3. پیشگیری از افسردگی در جامعه
 4. زمینه قانونمند شدن فعالان صنفی و تولیدی در فضای مجازی ضروریست
 5. پیام تسلیت درگذشت ابوی گرامی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان
 6. بودجه ۹۷ شهرداری رشت قابلیت تحقق داشته باشد
 7. مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم
 8. اولین محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور رسید
 9. فيلمبرداری فیلم سينمايى درخونگاه درقزوین
 10. وقف های قرآنی در مازندران بسیار اندک است
 11. آموزش سوادرسانه ای باید جدی گرفته شود/موزه مذهبی گیلان با مشارکت میراث فرهنگی و گردشگری و کمک اوقاف وامور خیریه استان در آستان مقدس تأسیس خواهد شد
 12. ارسال و جمع آوری کمک های مردمی در شرکت سوله سازی ویسرود برای زلزله زدگان کرمانشاه
 13. جلسات “مهمانی معرفت و اندیشه دینی”
 14. دومین کنگره بزرگ حزب کارگزاران سازندگی گیلان برگزار شد
 15. عیادت نماینده رهبر انقلاب اسلامی از مجروحان زلزله کرمانشاه
 16. محموله کمک رسانی جامعه دریایی گیلان به زلزله زدگان ارسال شد
 17. فعالیت ۷ انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان در مازندران
 18. ۸ وقف جدید طی هشت ماهه سال جاری در شهرستان رشت
 19. بهره برداری از ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین هفته بسیج در مازندران
 20. بسیج مظهر مردم سالاری دینی است